Amerykański samolot "nagle spadł z nieba" w Afganistanie [WIDEO]

01.05.2013 10:46
Amerykański samolot transportowy rozbił się w Afganistanie

Amerykański samolot transportowy rozbił się w Afganistanie (fot. screen YouTube)

Amerykański cywilny samolot transportowy Boeing 747 rozbił się w poniedziałek krótko po starcie z bazy lotniczej Bagram koło stolicy Afganistanu Kabulu, a wszystkich siedmiu członków jego załogi zginęło.
W wydanym komunikacie talibowie zadeklarowali swą odpowiedzialność za tę katastrofę, ale kierowane przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) oświadczyły, iż nie ma żadnych doniesień na temat nieprzyjacielskiej działalności w bazie Bagram lub jej otoczeniu w czasie zbieżnym z wypadkiem."Nagle spadł z nieba"

- Utraciliśmy wszystkich siedmiu członków załogi - powiedziała rzeczniczka towarzystwa lotniczego National Air Cargo, które ma swą siedzibę na Florydzie. Na razie nie wyjaśniono, jaka jest narodowość ofiar.

Powołując się na relacje świadków, gubernator okręgu Bagram Abdul Szukor poinformował, że samolot wzniósł się na wysokość 400 metrów, by nagle "spaść z nieba". Baza Bagram leży około 40 kilometrów na północ od Kabulu.

Dwa dni wcześniej, w sobotę, amerykański wojskowy turbośmigłowy samolot rozpoznania pola walki Beechcraft MC-12 Liberty rozbił się wskutek niepogody w południowym Afganistanie, a wszyscy czterej członkowie jego załogi ponieśli śmierć.

Zobacz także
Komentarze (195)
Amerykański samolot "nagle spadł z nieba" w Afganistanie [WIDEO]
Zaloguj się
 • epox

  0

  dziwne nagranie ............ po pierwsze data 2013/02/01 po drugie zachowanie kierowcy ..... żadnej reakcji słownej a słychać szum jazdy samochodem, piski psa a gościu jak głaz nawet nie zaklnie

 • plus_minus_zero

  Oceniono 1 raz 1

  niedouki! Gdyby uczyli się latać na drzwiach od stodoły to by nie spadli!

 • nestorsb

  0

  Polska to kraj lekarzy i specjalistów lotnictwa .Nie ma takiego drugiego kraju na świecie.

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 3 razy 3

  I tak drogie pisiorki wygląda uderzenie samolotu w ziemię. Nawet z niewielkiej wysokości i przy małej prędkości. Nawet wasz prezes nie zmieni praw fizyki. Jak zwykle ludzi żal.

 • brat187

  0

  Paradoks, że twój post wpisuje się idealnie w zdiagnozowany przez ciebie problem.

 • adude49

  Oceniono 1 raz -1

  Jeżeli nie zestrzelony, to najbardziej prawdopodobny jest sabotaż. Zapewne zatrudniają miejscowych a może też wśród Amerykanów jest jakiś islamski konwertyta, z neoficką gorliwością.

 • jwko

  Oceniono 3 razy 3

  popsuli samolot, szkoda,,,,,,,,,,,,,,a był taki ładny amerykański.....................

 • mikolaj-sadzik

  Oceniono 2 razy 2

  komisja Macierewicza to wyjaśni czy były jakieś ingerencje sił zewnętrznych czy wewnętrznych :)

 • blue911

  Oceniono 7 razy 1

  Zerwaly sie liny mocujace wozy bojowe w srodku samolotu. Byly robione w Chinach (byc moze?)! Dobrze tak bydlakom z Pentagonu. Zal tylko pilotow I zalogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje