Indie: czteroletnia ofiara gwałtu zmarła w szpitalu

01.05.2013 10:03
W Indiach dochodzi do coraz częstszych protestów przeciwko brutalnemu traktowaniu kobiet

W Indiach dochodzi do coraz częstszych protestów przeciwko brutalnemu traktowaniu kobiet (Fot. MUKESH GUPTA REUTERS)

Czterolatka została uprowadzona, zgwałcona i w ciężkim stanie porzucona w pobliżu krematorium - informuje "NYT India". Zmarła po kilku dniach pobytu w szpitalu. - Serce i płuca przestały pracować - powiedział opiekujący się dziewczynką lekarz.
Czterolatka została uprowadzona w połowie kwietnia w indyjskiej miejscowości Ghansor w stanie Madhya Pradesh. Porywacz obiecał, że kupi jej w pobliskim sklepie banany. Zgwałconą i zakrwawioną dziewczynkę porzucił w pobliżu krematorium, gdzie następnego dnia znaleźli ją rodzice.

Lekarz: To było nieludzkie

- To, co jej zrobiono, było nieludzkie - powiedział lekarz ze szpitala w Madhya Pradesh. Dziewczynka trafiła tam w bardzo ciężkim stanie. Krwawiła, miała poważne urazy pochwy i obrażenia głowy. Została podłączona do respiratora.

Po kilkunastu dniach w stanie śpiączki dziecko zmarło. - Serce i płuca przestały pracować - powiedział opiekujący się dziewczynką lekarz.

Aresztowano dwóch napastników

Policja aresztowała Firoza Khana, 27-letniego spawacza pracującego w pobliżu domu dziewczynki. Zatrzymany został też drugi mężczyzna, który jest oskarżony o doprowadzenie dziecka do gwałciciela.

- Zostaną osądzeni jak najszybciej. Zapewniamy, że dostaną jak najsurowsze kary - powiedział Mithlesh K. Shukla, szef miejscowej policji.

Nie było protestów

W kwietniu w New Delhi też doszło do brutalnego gwałtu na dziecku. Pięciolatka została uprowadzona, napastnik przez 40 godzin gwałcił ją i torturował. To zdarzenie wywołało gwałtowne protesty, kilkaset osób wyszło na ulice.

- Życie małej dziewczynki warte jest tyle samo w Madhya Pradesh i w New Delhi. Dlaczego tutaj ludzie nie wyszli na ulice? - zastanawia się Varun Amar, prawnik z Madhya Pradesh.

W ostatnich miesiącach media ujawniały kolejne przypadki brutalnych napaści seksualnych. Po nagłośnieniu tych ataków w kraju, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa przeciw kobietom, np. handel nimi czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów zajmujących się wyłącznie przypadkami przemocy seksualnej.

Zobacz także
Komentarze (238)
Zaloguj się
 • tsuranni

  Oceniono 743 razy 625

  dlatego nie jest mozliwe i właściwe, żeby w społeczeństwach ludzkich nie było kary śmierci. Dla takich zwierząt jak to ludzkie gó..., co to zrobiło TYLKO KARA ŚMIERCI!

 • tidus9

  Oceniono 486 razy 470

  Straszne co się dzieje na świecie...
  Nie jestem jakoś zbytnio wrażliwy ale... są pewne granice

  Jakoś wiadomości o tym, że kolejne dziecko zgwałcono... jeszcze takie malutkie sprawiają, że coś we mnie pęka. Jasne wiem, że na świecie zapewne gwałci się mnóstwo dzieci i nie jest to domena wyłącznie Azji... ale mimo wszystko... wiedzieć a przeczytać o czymś z opisem tego bestialstwa to jednak nie to samo... jakim trzeba być potworem by coś takiego zrobić? Jeszcze polskie media nie podają dokładnych opisów ale jak przeczytałem co zrobił ten śmieć tej poprzedniej dziewczyne... to naprawdę oczy napełniają się łzami....

  straszne.....

  Ogólnie nie jestem za karami śmierci....
  Ale skrzywdzić małe dziecko? Są pewne granice kiedy oskarżony powinien przestawać być uznawany za człowieka a uznawany za zdziczałe zwierzę które należy uśpić.

 • chi_neng1

  Oceniono 255 razy 227

  Nie wyszly (kobiety !) protestowac, bo im zabroniono i zastraszono ....kwasem i gwaltami...

  Przeciez nie chca odstarszyc turystow ta swoja dziczyzna i zbydleceniem !

 • his_dudeness

  Oceniono 241 razy 221

  Spalić żywcem na rynku, niech inni zobaczą to się trochę wystraszą.
  Oczywiście nie wszystkich to powstrzyma, ale choćby jedno ocalone dziecko jest warte prewencji.

 • kac

  Oceniono 215 razy 201

  Nowy hinduski "sport narodowy" - gwałt zbiorowy...
  przyczyna jest prosta, w tej kulturze kobieta znaczy po prostu tyle co nic.

 • strange_email

  Oceniono 184 razy 170

  Ktos jeszcze ma plan wyskoczyc do Indii, poznac magiczna kulture, zobaczyc piekne miejsca i otrzec sie o prawdziwa przygode?

  Dla takich potworow tylko czapa, tylko czapa...

  Swego czasu z paroma ziomkami u dawnego pracodawcy rozmawialismy przy okazji szkolenia z ludzmi, ktorzy pracowali dla tej samej firrmy w, powiedzmy, polnocnej Afryce. Wszyscy oni w pewnym momencie stwierdzili, ze nie moga wyobrazic sobie pracy przy projekcie, ktorym zarzadza kobieta. Moj kolega stwierdzil, ze czas konczyc rozmowe bo niedlugo te cwoki zacofane niedlugo zaczna nas zachecac do yebania koz. Taki przyklad jak niektore religie i spoleczenstwa traktuja kobiety. Rzygac sie chce.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 189 razy 159

  Urżnąć fiuty. Oczywiście po kawałku. I wsadzić im coś ostrego w odbyt.

  A tak już bez mściwych myśli: oto, do czego prowadzi nienawiść i pogarda wobec kobiet. Oczywiście gwałt na dziecku raczej nie jest kolejnym przejawem stosowania gwałtów jako sposobu terroryzowania kobiet. Ale nie dochodziłoby do takich sytuacji, gdyby nie przekonanie, że kobiety i dziewczynki to rzeczy.
  RĘCE PRECZ OD NASZYCH CIAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • chi_neng1

  Oceniono 57 razy 51

  Do moderatora !

  Jak dlugo jeszcze bedziecie przyzwalac na bezplatna reklame sekty @veritas_vincit 3 - a jest ich wielu, pod roznymi nickami ???

 • koichiro2020

  Oceniono 49 razy 47

  Zawsze wydawało mi się, że Indie to kolebka duchowiści. Hinduizm, wegetarianizm, jogini-mistyce itp. Czy ten kraj tak bardzo się stoczył moralnie czy po prostu ta cała duchowość to był mit stworzony pod turystów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje