Włochy: syn przywódcy partii wydał miliony z budżetu państwa na jacht

01.05.2013 09:18
Riccardo Bossi i jacht, który zakupiono z pieniędzy partii

Riccardo Bossi i jacht, który zakupiono z pieniędzy partii (Fot. za poultrykid / YouTube)

Jacht za 2,5 mln euro kupił za pieniądze z kasy włoskiej partii Liga Północna syn jej założyciela Umberto Bossiego, Riccardo. Jacht ukryty w Tunezji przed włoskim wymiarem sprawiedliwości znalazł dziennikarz "Corriere della Sera".
Jednostką Riccardo Bossiego zainteresowała się natychmiast prokuratura, prowadząca od wielu miesięcy dochodzenie w sprawie skandalu finansowego w prawicowej Lidze Północnej, której kasa - jak się okazało - była do dyspozycji rodziny Bossiego, zwłaszcza jego dwóch synów.

Pod zarzutem nieprawidłowości i oszustw w zarządzaniu funduszami, przekazanymi partii z budżetu państwa w ramach zwrotu kosztów kampanii wyborczej, aresztowano jej byłego skarbnika Francesco Belsito. O popełnienie oszustwa na szkodę państwa podejrzany jest też sam Umberto Bossi.

Właścicielem jest podstawiona spółka

Należący do jego syna jacht "Stella" ma 21 metrów długości i jest najpiękniejszy spośród wszystkich zacumowanych w porcie Marsa al-Kantawi, jednym z najbardziej ekskluzywnych na tunezyjskim wybrzeżu. Reporter największej włoskiej gazety szukał go, bo w czasie śledztwa w sprawie sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy pojawił się sygnał, iż kupiony został za nie również jacht, zbudowany w warsztacie szkutniczym w Anglii.

Według prokuratury łódź została formalnie kupiona przez skarbnika ugrupowania dla Riccardo Bossiego, ale jako jej właściciel figuruje podstawiona spółka.

Fundusze partii na jachty i brylanty

Z dokumentów, do których dotarł dziennik, wynika, że jacht zacumował w porcie w Tunezji w marcu zeszłego roku, kiedy we Włoszech wybuchł skandal finansowy w Lidze Północnej i na jaw wyszło, że partyjną kasę traktowano jak bankomat. Bossi junior najwyraźniej ukrył jacht przed wymiarem sprawiedliwości.

Teraz włoska prokuratura dowiedziawszy się o cennym znalezisku zwróciła się do strony tunezyjskiej, bo chce doprowadzić do sądowego zajęcia jachtu. Tego samego domaga się obecny przywódca partii Roberto Maroni, który uważa, że kwota wydana na ten zakup powinna wrócić do jej kasy.

W ciągu minionego roku okazało się, że za pieniądze Ligi Północnej kupiony został dyplom uniwersytetu w Albanii dla młodszego syna założyciela partii, Renzo Bossiego. Fundusze z budżetu przeznaczono też na zakup brylantów dla osób z dawnego kierownictwa ugrupowania.Zobacz także
Komentarze (70)
Włochy: syn przywódcy partii wydał miliony z budżetu państwa na jacht
Zaloguj się
 • doradcaprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  kolo wygląda jak rasowy gangus.

 • alfa59dix-sept

  Oceniono 1 raz -1

  TO JEST EUROSC,EPTYCZNA POL,ITYKA ZLODZIEJSKIEJ PARTII POLITYCZNEJ ......... !!!!

 • 10jan10

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie chcą płacić na partię to mają. U nas też Donek ze Sławkiem Nowakiem czy Nitrasem chodzą w garniturkach Bossika, chleją drogie winka za nasze, latają samolotami pasażerskimi na narty... ale jak lemingi chcą im dawać na fundusze reprezentacyjne, a sami tyrać przez całe życie na swoje 40m2 w wielkiej płycie ... to ich sprawa. I PiS nie ma prawa wielce oddanych : ))) wyborców PO krytykować.

 • sedaluk

  Oceniono 2 razy 2

  Liga Nord Bossiego byla mi zawsze bardzo podejrzana. Wykorzystujac stare wloskie konflikty
  starala sie na tym zbic kapital-ale nie cos zmienic.
  No i mamy dowod-bambini Bossiego poszli za przykladem ojca.
  Nie chce tu nikogo wkurzac, ale jedyna partia, ktora zawsze miala na uwadze dobro obywateli,
  byla stara KPI-komunistyczna. Gdyby, ach gdyby przeszli na socjaldemkratycza pozycje...
  Ale jest jak jest-Liga Nord sie konczy-dobra wiadomosc dla Wloch...

 • bog43

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie indziej otworzysz papę a nie masz dowodów płacisz w Polsce każdy bełkot mile widziany . Tusk to złodziej choć jeszcze nic nie ukradł . Kaczyński zrobił oczywiste przekręty na fundacji prasowej solidarność to patriota i obrońca przed złodziejami . Taki kretynizm to może być tylko w Polsce.

 • taahr

  Oceniono 5 razy -1

  A nasz Tusk wydal na mieszkanie dla corki w wawie i nowego merca - i co teraz???!

 • swistak121

  Oceniono 9 razy 1

  Tak samo jak córka naszego reżimowego premiera Donalda T. kupiła sobie mieszkanie za 2 mln zł w gotówce oraz samochód za 350 tys. zł.Kiedy o tym powiedzą w tv?Może to ma związek z Amber Gold?Dlatego Donald T. nie chciał powołania komisji śledczej?Ciekawe ile on zachomikował na zagranicznych kontach.

 • adammichnikoff

  Oceniono 8 razy 0

  Kiedy w PRL-owskich gazetach pisali jak w realu wygląda zachodnia "demokracja", "wolność" i "pluralizm" toście się śmiali i nie wierzyli "propagandzie socjalistycznej". Podczas gdy we łbach meblowali wam za pieniądze CIA propagandyści z Wolnej Europy i solidaruchy. Ci sami co dziś kradną podobnie jak opisani tu prawicowi, czyli super uczciwi, etyczni i bogobojni, Włosi.

 • promemo

  Oceniono 6 razy 0

  A jak pięknie ten jacht jest ożaglowany... co nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje