Są zarzuty dla kierowcy ciężarówki, która uderzyła w trolejbus w Gdyni

30.04.2013 16:29
Wypadek ciężarówki i trolejbusu w Gdyni

Wypadek ciężarówki i trolejbusu w Gdyni (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Kierowca ciężarówki, która w Gdyni uderzyła w trolejbus, usłyszał zarzuty świadomej jazdy niesprawnym autem i nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej. W wypadku zginęły dwie osoby, dziesięć zostało rannych.
O przedstawieniu zarzutów kierowcy, który był też właścicielem ciężarówki, poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni Witold Niesiołowski. Jak wyjaśnił, oględziny pojazdu wykazały, że auto miało niesprawny układ hamulcowy: na niektórych osiach zostały zdemontowane zaciski oraz tarcze hamulcowe.

Jak dodał Niesiołowski, w czasie przesłuchania towarzyszącego postawieniu zarzutów kierowca twierdził, że nie był świadom usterek w aucie. Prokurator wyjaśnił, że śledczy nie dali wiary wyjaśnieniom kierowcy. - Był on przecież właścicielem samochodu, musiał znać jego stan techniczny - powiedział Niesiołowski. Badania wykazały, że w chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.

Kierowcy grozi 8 lat więzienia

31-letniemu mieszkańcowi Łowicza może grozić kara do ośmiu lat więzienia. Śledczy nie zdecydowali się wystąpić o areszt dla podejrzanego. Uznali, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym będą poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

W ostatni czwartek rano na zjeździe z estakady Kwiatkowskiego w ul. Morską w Gdyni ciężarówka zderzyła się z trolejbusem. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby: jedna zginęła na miejscu, druga zmarła kilka godzin później w szpitalu. Kolejnych dziesięć osób zostało rannych. Rany odniósł także kierowca ciężarówki. W poniedziałek po opuszczeniu szpitala został zatrzymany przez policję.

Już z relacji świadków, z którymi policja rozmawiała tuż po zdarzeniu, wynikało, że przyczyną wypadku mogły być problemy z hamulcami w ciężarówce. Świadkowie opowiadali funkcjonariuszom, że auto zjeżdżało z dużą prędkością z estakady, a jego kierowca nieustannie trąbił, jakby próbował ostrzec innych użytkowników drogi. W końcu rozpędzona ciężarówka uderzyła w trolejbus.

Komentarze (37)
Są zarzuty dla kierowcy ciężarówki, która uderzyła w trolejbus w Gdyni
Zaloguj się
 • pr51

  0

  Z premedytacją zamordował 2 osoby i grozi mu tylko 8 lat? Głupie prawo, czy tylko głupi prokurator?

 • nessuno

  Oceniono 9 razy 7

  "oględziny pojazdu wykazały, że auto miało niesprawny układ hamulcowy: na niektórych osiach zostały zdemontowane zaciski oraz tarcze hamulcowe."

  Skoro ta padlina była w takim stanie, to ten sku.rwiel ,jej właściciel już powinien siedzieć w pierdlu i oczekiwać na sądowy finał. Co za POpie.rdolone państwo. Skur wiel zabił dwie osoby i go na wolność wypuszczają, a w tym samym czasie zapuszkują rowerzystę PO piwku.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 12 razy 4

  Streszczenie po polsku:

  Morderca, godzący się z tym, że demontując zabezpiecznia w swoim pojeździe, naraża innych na śmierć, wyszedł na wolność...

 • obrain

  Oceniono 37 razy -15

  wystarczyło zredukować bieg, wyłączyć silnik przez kluczyk w stacyjce (odcięcie paliwa i prądu) i by się doturlał do zatrzymania. Dobrze tylko że kierowca jak głupek nie wyskoczył z tego auta w czasie jazdy.

 • caftan55

  Oceniono 25 razy 21

  GITS łata dziurę budżetową pieniędzmi z kieszeni kierowców samochodów osobowych i nie ma czasu zająć się tym, do czego została powołana, czyli kontrolą transportu ciężarowego i pasażerskiego. Wszystkie ręce na pokład, do obsługi fotoradarów, samochodów goniących osobówki! Plus straż miejska. Przez to nie ma komu ścigać właścicieli psów załatwiających się na chodniku. Po co w takim razie istnieje policja drogowa?

 • cezar85

  Oceniono 28 razy 16

  kiedy już w rosji przestrzegają przed naszymi kierowcami

  znaczy, że nie jest dobrze

 • dabljuzi

  Oceniono 44 razy 6

  To sa jaja - 8 lat za zamordowanie dwoch osob prowdzac kilkutonowa ciezarowke bez hamulcow?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje