Ginekolog ze Skarżyska-Kamiennej został skazany za nielegalną aborcję

30.04.2013 15:38
Policja

Policja (Fot. Agnieszka Sadowska/AG)

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz wykonywania zawodu lekarza przez dwa lata oraz 800 zł grzywny - to wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach, który skazał za nielegalną aborcję ginekologa ze Skarżyska-Kamiennej.
Zdaniem sędziego Tomasza Zielińskiego wina ginekologa nie budzi wątpliwości. Krzysztof G. działał z premedytacją, oferując Sylwii Ś. usunięcie ciąży. Ponadto zeznania kobiety i jej partnera obciążające lekarza są spójne i nie ma podstaw, aby im nie wierzyć. Według nich lekarz za wykonanie nielegalnego zabiegu przyjął dwa tysiące złotych. Jak powiedział sędzia Zieliński w uzasadnieniu, wyrok jest adekwatny do czynu i ma być "odstraszający dla innych lekarzy".

Sprawa wyszła na jaw w marcu 2011 roku po tym, gdy policja założyła podsłuch w gabinecie ginekologa. Podejrzewała lekarza o to, że w porozumieniu z lokalnym przedsiębiorcą wystawiał fikcyjne zwolnienia lekarskie. Wtedy policjanci uznali, że ginekolog miał przeprowadzić nielegalną aborcję. Do usunięcia ciąży miało dojść w październiku 2010 roku w prywatnym gabinecie Krzysztofa G. w Skarżysku-Kamiennej. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (168)
Zaloguj się
 • papyr

  Oceniono 223 razy 177

  Ludzie, dlaczego to robicie... Przestancie narazac ginekologow na mozliwosc wiezenia, jedzcie sobie po aborcje za ktorakolwiek granice, wszedzie wam to zrobia, legalnie, bez wyrzutow, bez moralizowania. Nie wiem ile na czarno zaplacicie w Polsce, ale na pewno za te same pieniadze kupicie bilet powrotny na Slowacje i jeszcze wam zostanie na zaplacenie tych 200 euro co tam aborcja kosztuje, i nikogo na nic nie narazicie.

 • adamschodowy

  Oceniono 142 razy 126

  jedna pokazówka na 100tys aborcji rocznie, śmiech, dajcie se luz, to martwy przepis, żaden poseł ksiądz czy policjant nie zmusi żadnej kobiety do donoszenia ciąży

 • color.one

  Oceniono 93 razy 69

  "Podejrzewała lekarza o to, że w porozumieniu z lokalnym przedsiębiorcą wystawiał fikcyjne zwolnienia lekarskie"

  - a czy potwierdzily sie lewe zwolnienia, jezeli nie to podsluch zainstalowano nielegalnie, zbierano dowody nielegalnie, dowody w srawie aborcji pozyskanie nielegalnie (casus sawickiej) wiec lekarza nalezy uniewinnic...

 • tuluniu

  Oceniono 88 razy 68

  2000 zł to ok 500€ ,a w Nemczech płacisz góra 450€ i to legalnie. Kupę ginekologów z Polski ma tam swoje gabinety.Wystarczy zagoglować.

 • iremus

  Oceniono 82 razy 62

  A gdyby tą niedoszłą matką była zakonnica a niedoszłym ojcem ksiądz aborcja byłaby legalna.

 • miron.lipski

  Oceniono 70 razy 52

  Katolibski kraj, serwilizm na porządku dziennym.
  Polska Talibanem Europy. :)

 • arekk79

  Oceniono 57 razy 47

  Jak widać polskie prawo tworzą chorzy fundamentaliści katoliccy. Dopóki władza będzie pod butem czarnych idiotów, dopóty nie ma szans na normalność i zdrowy rozsądek...

 • jamnnik

  Oceniono 42 razy 34

  "podsłuch" u ginekologa, no no:D

  ja pamiętam, że efekt podsłuchu u słynnego doktora G. można było oglądać w postaci filmu w TV :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje