Gowin spotykał się z byłymi politykami PiS. Tusk się dowiedział. Kulisy dymisji

30.04.2013 09:19
Jarosław Gowin z PO (w środku) i Bolesław Piecha z PiS (z prawej) czytają wydruki głosowań nad projektami ustaw o in vitro

Jarosław Gowin z PO (w środku) i Bolesław Piecha z PiS (z prawej) czytają wydruki głosowań nad projektami ustaw o in vitro (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Jarosław Gowin, jeszcze będąc ministrem, spotykał się z m.in. z byłymi politykami PiS i rozmawiał o planach politycznych. A pomysł na to, by nowym ministrem sprawiedliwości został Marek Biernacki, powstał blisko 2 miesiące temu - to ustalenia dziennika "Polska The Times".
Gowin w ostatnich tygodniach miał rozmawiać o planach politycznych m.in. z Pawłem Kowalem, szefem PJN i innymi byłymi politykami PiS. - 23 kwietnia wysłałem list do Donalda Tuska, w którym napisałem, że Jarosław Gowin szkodzi Platformie. Że trzy tygodnie temu ten konstytucyjny minister w rządzie spotkał się w Tarnowie z politykami PJN i byłymi politykami Samoobrony - powiedział dziennikowi Mirosław Banach, przewodniczący PO w powiecie tarnowskim. To tylko utwierdziło Tuska w decyzji o dymisji ministra sprawiedliwości.

"Zdecydowanie poprzemy taką nominację"

Na razie Gowin ma jednak nie wychodzić z PO, ale ubiegać się o przywództwo w partii. Jeden z rozmówców z PO ujawnia, że o nominacji na ministra konserwatysty Marka Biernackiego mówiło się od dwóch miesięcy właśnie w kuluarach frakcji konserwatywnej, tyle że do wymiany miało dojść dopiero latem. - Tusk wiedział, że my zdecydowanie poprzemy taką nominację - mówi rozmówca gazety.

Gowin prezydentem Krakowa?

Wczoraj Donald Tusk zdymisjonował Jarosława Gowina. Niedawna wpadka ministra - wypowiedź o sprzedaży polskich zarodków niemieckim naukowcom - miała przelać czarę goryczy.

Gowin, który dzisiaj był gościem TVN24, stwierdził, że jest możliwe, iż wystartuje jako kandydat na prezydenta Krakowa w wyborach samorządowych w 2014 r. - Kraków wart jest nie tylko mszy, wart jest tego, żeby poświęcić się mu w całości - podkreślił.

Gowin, pytany czy wystartuje także w wyborach szefa Platformy, zapowiedział, że wkrótce poinformuje o swoich planach. - Decyzję podjąłem już wiele miesięcy temu (...) Ogłoszę ją, gdy skonsultuję ją z przyjaciółmi z mojej partii" - mówił. Zapewnił, że swoją przyszłość lokuje w Platformie Obywatelskiej.

Więcej czytaj na stronach "Polska. The Times">>Zobacz także
Komentarze (216)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 285 razy 255

  Polscy politycy zamiast zajmować się sprawami kraju i obywateli, skupiają się na intrygach i przepychankach personalnych. Klasyczne zachowanie DWORSKIEJ KAMARYLI w wydaniu przenno-buraczanym..

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 282 razy 174

  Nieszczęściem PO jest zbyt silna frakcja ciemnoty i zabobonu, ale cóż, jaki naród taki sejm.

 • atlas41

  Oceniono 154 razy 114

  Gowin prezydentem Krakowa? ha, ha ,moze sciagnie wtedy do siebie obrzydliwca Glodzia, Gdansk bylby bardzo wdzieczny,w takiej sytuacji popieram

 • vomitorium1

  Oceniono 118 razy 98

  "Na razie Gowin ma jednak nie wychodzić z PO, ale ubiegać się o przywództwo w partii."
  strażak piroman
  chce zostać
  komendantem

 • topiramax

  Oceniono 124 razy 96

  Ocho!
  Hofman i Błaszczak już myślą jak się potencjalnego rywala w walce o schedę po prezesie pozbyć....oj będzie głowa bolała;)

 • kac

  Oceniono 142 razy 86

  Wreszcie będzie sobie Gowinek w pislandii. Właściwy człowiek na właściwym miejscu,
  On po prostu z takimi odjazdami do PO nie pasował. Co innego PiS, będzie pasował jak ulał.

 • bozenab_1949

  Oceniono 67 razy 57

  A taką miałam nadzieję , że dymisja zakończy tasiemiec z Gowinem w roli głównej . Ale nie , Pan Gowin będzie teraz gościem wszystkich TV ,będzie udzielał wywiadów każdej gazecie .Nadal będzie wdzięcznym tematem jak matka Madzi,czy katastrofa do rozmów naszych "publicystów " . Czy tylko dlatego ,że takie "rozmówki" nie wymagają wysiłku intelektualnego

 • apasionata

  Oceniono 51 razy 35

  Ulga-i zadowolenie po dymisji Gowina.Tak czuję i już

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje