Gowin spotykał się z byłymi politykami PiS. Tusk się dowiedział. Kulisy dymisji

30.04.2013 09:19
Jarosław Gowin z PO (w środku) i Bolesław Piecha z PiS (z prawej) czytają wydruki głosowań nad projektami ustaw o in vitro

Jarosław Gowin z PO (w środku) i Bolesław Piecha z PiS (z prawej) czytają wydruki głosowań nad projektami ustaw o in vitro (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Jarosław Gowin, jeszcze będąc ministrem, spotykał się z m.in. z byłymi politykami PiS i rozmawiał o planach politycznych. A pomysł na to, by nowym ministrem sprawiedliwości został Marek Biernacki, powstał blisko 2 miesiące temu - to ustalenia dziennika "Polska The Times".
Gowin w ostatnich tygodniach miał rozmawiać o planach politycznych m.in. z Pawłem Kowalem, szefem PJN i innymi byłymi politykami PiS. - 23 kwietnia wysłałem list do Donalda Tuska, w którym napisałem, że Jarosław Gowin szkodzi Platformie. Że trzy tygodnie temu ten konstytucyjny minister w rządzie spotkał się w Tarnowie z politykami PJN i byłymi politykami Samoobrony - powiedział dziennikowi Mirosław Banach, przewodniczący PO w powiecie tarnowskim. To tylko utwierdziło Tuska w decyzji o dymisji ministra sprawiedliwości.

"Zdecydowanie poprzemy taką nominację"

Na razie Gowin ma jednak nie wychodzić z PO, ale ubiegać się o przywództwo w partii. Jeden z rozmówców z PO ujawnia, że o nominacji na ministra konserwatysty Marka Biernackiego mówiło się od dwóch miesięcy właśnie w kuluarach frakcji konserwatywnej, tyle że do wymiany miało dojść dopiero latem. - Tusk wiedział, że my zdecydowanie poprzemy taką nominację - mówi rozmówca gazety.

Gowin prezydentem Krakowa?

Wczoraj Donald Tusk zdymisjonował Jarosława Gowina. Niedawna wpadka ministra - wypowiedź o sprzedaży polskich zarodków niemieckim naukowcom - miała przelać czarę goryczy.

Gowin, który dzisiaj był gościem TVN24, stwierdził, że jest możliwe, iż wystartuje jako kandydat na prezydenta Krakowa w wyborach samorządowych w 2014 r. - Kraków wart jest nie tylko mszy, wart jest tego, żeby poświęcić się mu w całości - podkreślił.

Gowin, pytany czy wystartuje także w wyborach szefa Platformy, zapowiedział, że wkrótce poinformuje o swoich planach. - Decyzję podjąłem już wiele miesięcy temu (...) Ogłoszę ją, gdy skonsultuję ją z przyjaciółmi z mojej partii" - mówił. Zapewnił, że swoją przyszłość lokuje w Platformie Obywatelskiej.

Więcej czytaj na stronach "Polska. The Times">>Zobacz także
Komentarze (216)
Gowin spotykał się z byłymi politykami PiS. Tusk się dowiedział. Kulisy dymisji
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin, gra z Rokita na kilka frontow.

 • witkosia100

  Oceniono 2 razy -2

  polityk PO doniósł ze Gowin sie spotkał
  gdzie my zyjemy,inwigilacja,donoszenie,wydzielanie spotkan i znajomych i kto rozpetał dzielenie spoleczenstwa,przeciez to podobno chodzi o poglady w demokratycznym panstwie
  to juz było za komuny i mialo nie wrocic wiecej!

 • 123jna

  0

  Czegos takiego sie po nim spodziewalam, ze spotka sie ze swoimi prowincjonalnymi, malopolskimi kolezkami. Ma te sama mentalnosc. Wyciagnac nalezy wnioski z tych awansow malopolan - nie nadaja sie na zadne wyzsze urzedy, zawsze bardziej dbaja o swoj region niz o kraj. Maja poza tym w wiekszosci ograniczone poglady - swiatopoglad, zbytnio naznaczeni opoznionym wariantem katolicyzmu - slabo dzis nowoczesnym. Sa z pewnoscia inni, lepsi od nich kandydaci na wysokie urzedy. To samo sadze o znajomym Gowina Seremecie. Ta sama malopolska, prowincjonalna, zacofana sztanca.

 • aiwaplatz

  Oceniono 3 razy -3

  Żadnej w p a d k i Gowina nie było. Co by nie powiedział, to jak w przypadku Kaczora - i tak bardzo źle. Kaczorowi wyjęli, jak prawdę o Merkel powiedział i to po paru miesiącach, bo nic nowszego nie było. A Grupiński tu na zdjęciu - KLASA SPISKOWIEC :) Ale towarzystwo.

 • dyrdymalista

  Oceniono 4 razy 4

  Biedny Kraków. Ma szanse zostać stolicą wrzeszczących (w niemieckiej niewoli) zarodków i jęczących zygot.

 • polaczek0

  Oceniono 5 razy 3

  Mam nadzieje że Gowin się przeliczy-"ciemnego luda" coraz mniej, nawet w Krakowie.

 • klarneta8

  Oceniono 5 razy 3

  Z KOWALEM spotyka sie PIECHOCINSKI, GOWIN i KALISZ. KNUJA!!!!,a pozniej KOWAL goni od studia do studia i pluje na premiera. PSL winno tez dostac CZERWONA KARTKE.

 • noir.rouge

  Oceniono 7 razy 5

  jak długo potrwa jeszcze życie polityczne po życiu tego narcyza, egotysty i kłamcy ze świętoszkowatym uśmiechem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje