Pseudonim "Szogun". Szef rozbitej przez CBŚ grupy kiboli zorganizował ich jak wojsko

30.04.2013 08:41
Funkcjonariusze CBŚ

Funkcjonariusze CBŚ (Fot. KWP Kraków)

Przez kilka miesięcy policjanci tropili grupę krakowskich pseudokibiców. Teraz uderzyli. W asyście antyterrorystów jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań. Zatrzymali 23 osoby. W domach pseudokibiców znaleziono duże ilości narkotyków i broń. Według nieoficjalnych informacji RMF FM rozbita grupa to kibice Cracovii.
2,5 kg amfetaminy i marihuany o wartości ok. 50 tys. zł, akcesoria do uprawy konopi indyjskich, maczety, noże, kije baseballowe, kastety, bagnety, granat - rozbita przez CBŚ grupa była dobrze zorganizowana, a jej "żołnierze" uzbrojeni i niebezpieczni. Handlowali narkotykami na sporą skalę - mogli wprowadzić do obrotu duże ilości marihuany, haszyszu, amfetaminy, ecstasy i mefedronu - informuje RMF FM, powołując się na policyjne szacunki.

Wojskowa hierarchia w grupie kiboli

Szefem grupy kiboli był Mariusz M., pseudonim "Szogun". W zorganizowanej przez niego grupie panowała niemal wojskowa hierarchia. Nowych członków przyjmowano tylko po znajomości. Zanim ktoś dołączył do grupy, musiał zdać "egzamin" - np. pobić czy zranić kogoś. Jak pisze RMF FM, pokrzywdzeni w ten sposób "wrogowie" grupy nie zgłaszali tych spraw na policję lub odmawiali zeznań.

Członkowie grupy to mieszkańcy Krakowa. Mają od 23 do 38 lat. Grożą im kary więzienia od 6 miesięcy do 12 lat. RMF FM podkreśla, że udało się zabezpieczyć mienie o wartości niemal 100 tys. zł, które może posłużyć na poczet przyszłych kar.

Zobacz także
Komentarze (114)
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 224 razy 190

  To już nie są kibole, to są bandyci, których należy tępić jak karaluchy.

 • pan_mamon

  Oceniono 230 razy 158

  Czekamy na reakcję Patrioty Romaszewskiego i ciepłe słowa miłującego Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Wiecznie Dziewicy.

 • cborsowski

  Oceniono 123 razy 93

  Bałem się takich bandziorów do tego stopnia, aż przestałem chodzić na mecze. Kiedyś po meczu wracając
  do domu, jakiś łepek z takiej grupy uderzył mnie pięścią uzbrojoną w kastet . Dlaczego, przecież kibicowałem
  tej samej drużynie co oni. Było to w małym miasteczku po meczu III ligowym. ?!

 • koscielny_2

  Oceniono 89 razy 69

  Szkoda że "rozbili" a nie zabili grupę kiboli - nazwijmy rzeczy po imieniu, nie grupę kiboli a "grupę bydła" i tyle.

 • panpererinos

  Oceniono 67 razy 51

  Oni nie mieli żadnych narkotyków. To przecież były wota na kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie znów ich się pobłogosłąwi i nazwie patriotami. Te aresztowania mają znamiona prześladowań religijnych!

 • adambiernacki69

  Oceniono 74 razy 44

  Kibole to często bardzo mili i kulturalni ludzie, wykształceni, władający wieloma językami humaniści. Ostatnio jak kupowałem od nich palenie to słyszałem jak jedni rozmawiali między sobą o tym, że byli na Traviacie. Inni rozprawiali o literaturze czyli o pojemności. Był nawet jeden, który recytował z pamięci "Zarządzanie Koźmińskiego. Ktoś tam się spierał która ekranizacja "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen była najlepsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje