Kwaśniewski: Byłem pijany? To czarny PR. Byłem zmęczony

29.04.2013 21:07
- Byłem zmęczony po wielu dniach rozmów. O czym my mówimy? O minach? To wszystko w ramach czarnego PR-u, któremu podlegam od kilku miesięcy - tłumaczył w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się tym samym do zarzutów, jakoby na konferencji Europy Plus był niedysponowany.
Monika Olejnik pytała Kwaśniewskiego o zachowanie podczas konferencji Europy Plus w połowie kwietnia. Zdaniem niektórych obserwatorów był niedysponowany, a wielu polityków PiS "z satysfakcją odnotowało powrót choroby filipińskiej". - Żenujące to jest się napić i iść przed kamery. Choć lepsze to niż iść na groby pomordowanych w Charkowie" - pisał na Twitterze Zbigniew Girzyński.

"Mówimy o minach?"

- Nie mogę bronić mojego wyglądu, będę bronił tego, o czym mówiłem. Nie wycofuje się ani z jednego zdania, które wtedy zostało powiedziane - podkreślił Kwaśniewski. Tłumaczył, że na jego wygląd wpłynęło "bardzo wiele rozmów", które prowadził w tamtych dniach. - Jednoczenie lewicy to jest męczące zajęcie - skwitował.

Jego zdaniem wszystko w ramach czarnego PR. - O czym my mówimy? O minach? Po wielu dniach rozmów byłem zmęczony. Nie mam nic więcej do powiedzenia - mówił.

Pytany, czy wróci do czynnej polityki, stwierdził, że ciągle w niej tkwi. Sugerował, że raczej nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Narosło bardzo dużo nieporozumień. Takiej decyzji nie ma - mówił. Dodał, że do wyborów zostało jeszcze dużo czasu.

"Rosja To też czarny PR"

Kwaśniewski pytany był też o jego zaangażowanie w sprawę inwestycji w Polsce rosyjskiej formy Acron (w firmę Azoty Tarnów), o której głośno było w mediach w ostatnich dniach.

- Uważam, że jest to czarny PR, z tego względu, że wiemy skąd wychodzi. Bo jeśli w rozmowie uczestniczyłem ja i premier, a ja na pewno nie przekazywałem tych informacji, to jasno wiem, skąd ta informacja przeciekła, i jakie ma zadanie spełnić - powiedział b. prezydent. Na uwagę, że - oprócz Donalda Tuska - rozmawiał także z Janem K. Bieleckim, odparł, że nie sądzi "żeby to z jego strony nastąpił przeciek".

B. prezydent podkreślił, że nie lobbował na rzecz rosyjskiej firmy. "Lobbuję od wielu lat, wcześniej lobbowałem jako prezydent również, a teraz lobbuję jako były prezydent na rzecz polskiej gospodarki, na rzecz Polski. Jestem pytany na dziesiątkach konferencji w świecie, jak wygląda polska gospodarka, jaki jest klimat inwestycyjny, (...) czy warto w Polsce inwestować" - tłumaczył.

"W tym przypadku osoba, którą znałem z zupełnie innej działalności, z którą od wielu lat współpracowałem, zapytała mnie, a miała też do tego prawo, jaki jest klimat inwestycyjny dla rosyjskich inwestorów w Polsce" - powiedział. "Na pytanie, jaki jest klimat inwestycyjny, postanowiłem zapytać osoby, które są kompetentne. I zapytałem" - kontynuował. Kwaśniewski pytany, co w czasie ich rozmowy powiedział premier Donald Tusk, odparł: "Generalnie, że to jest trudny temat i taka odpowiedź została również przekazana".

Na uwagę, że Tusk mówił w ubiegłym tygodniu, że przekazał b. prezydentowi informację, że promocja inwestycji rosyjskiej w tej konkretnej sprawie jest wbrew naszym narodowym interesom, Kwaśniewski powiedział: "Nie, to już była później cała historia. (...) Donald Tusk ma prawo też już nie pamiętać, co było w czasie tej rozmowy, bo ta rozmowa dotyczyła bardziej polityki niż samej kwestii Azotów, bo ani on się na tym specjalnie zna, a ja tym bardziej, natomiast rozmawialiśmy o kapitale rosyjskim, o współpracy gospodarczej z Rosją".

Półtora tygodnia temu "Newsweek" poinformował, że Kwaśniewski wraz z grupą swoich współpracowników lobbował na rzecz rosyjskiego producenta nawozów Acronu. Koncern ten w 2012 r. złożył wezwanie na zakup 66 proc. Azotów Tarnów. Właścicielem Acronu - napisał "Newsweek" - jest Wiaczesław Kantor, oligarcha i filantrop, którego Kwaśniewski zna od dawna.Zobacz także
Komentarze (204)
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 253 razy 151

  Dopiero teraz Olek się tłumaczy z tej konferencji z gibajacym się Hartmanem??

  Strasznie długo zajeło mu wytrze... odpoczęcie :))))))

 • placekpolski

  Oceniono 145 razy 71

  Tyle się Olek nagadał , ze aż mu język się plątał.

 • kkes

  Oceniono 199 razy 63

  Hahahaha...jaja.
  Przed i po każdym wywiadzie tego pijanego rusko-polaczka powinno się odbywać komisyjne bdanie alkomatem.

 • zygosz

  Oceniono 121 razy 49

  Dokonczmy zdanie Kwasniewskiego ,
  bylem zmeczony -ale po gorzole,bo
  tak polewali,ze nie wszyscy wytrzymali.

 • muzzyczny

  Oceniono 105 razy 41

  „zawsze mówi, ze jesteś niewinny. Nawet jak złapią cię z ręką w cudzej kieszeni mówi, że to nie twoja ręka."
  itd.
  Kto jest panem kłamstwa ?
  Szatan

 • marberlin

  Oceniono 75 razy 35

  Teraz czekam jak nasza plaga pijanych kierowcow bedzie sie tlumaczyla przed policja ze nie sa pijani ale zmeczeni,ewentualnie ze jak nie pija to sa nerwowi i moga spowodowadz wypadek a alkohol ich uspokaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje