Gowin: Dymisja jest naturalna. Pogłębiały się różnice

29.04.2013 17:29
- Decyzję o moim odwołaniu traktuję jako naturalną. Zwłaszcza w sytuacji głębokich i dalej pogłębiających się różnic między mną a Donaldem Tuskiem. Różnic co do kierunku działań rządu i wartości, na jakich ma się opierać polska polityka - oświadczył po dymisji Jarosław Gowin.
Donald Tusk zdymisjonował Jarosława Gowina. Niedawna wpadka Gowina - wypowiedź o sprzedaży polskich zarodków niemieckim naukowcom - przelała czarę goryczy. Po południu Gowin wydał oświadczenie, w którym punktował swoje dokonania jako ministra sprawiedliwości. Na pytania dziennikarzy nie chciał odpowiadać, zaznaczył, że zrobi to w innym terminie.

"Różnice co do wartości"

- Panu premierowi dziękuję za to, że dał mi szansę pracy w rządzie i dużą swobodę w realizowaniu moich projektów - mówił były już minister sprawiedliwości.

- Decyzję o moim odwołaniu traktuję jako naturalną. Zwłaszcza w sytuacji głębokich i jeszcze pogłębiających się różnic co do kierunku działań rządu. I co do wartości, na jakich ma się opierać polska polityka - powiedział.

Swoje podziękowania skierował też do osób, które go wspierały. - Moich zwolenników chcę zapewnić, że będę nadal ciężko pracował na rzecz tych celów i wartości, które przyświecały mi w polityce - zapewnił.

Sprawozdanie z działalności

- Jako minister sprawiedliwości decyzje podejmowałem z myślą nie o interesach korporacji, ale o interesach normalnych obywateli - powiedział Jarosław Gowin.

- Fatalny stan wymiaru sprawiedliwości, to jest główna bariera rozwoju gospodarczego w Polsce, to jest także źródło wielu ludzkich dramatów. To właśnie dlatego, żeby to zmienić, ministrem sprawiedliwości po raz pierwszy w wolnej Polsce został nieprawnik - dodał Gowin.

Do największych sukcesów resortu pod jego rządami zaliczył m.in. reorganizację sądów. - Mimo ogromnego oporu ze strony części środowiska sędziowskiego i prawie wszystkich partii politycznych zreorganizowałem sąd, likwidując liczne stanowiska prezesów - mówił.

"Biernacki? To zaszczyt"

- Wbrew temu, co twierdzili moi krytycy - nie likwidowałem sądów, likwidowałem prezesowskie stołki" - dodał. Gowin wymienił też informatyzację sądów czy przygotowanie projektu zmian w Kodeksie rodzinnym.

Po dymisji Jarosława Gowina nowym ministrem sprawiedliwości zostanie Marek Biernacki. Poseł z Trójmiasta podobnie jak Gowin jest konserwatystą. - Traktuję jako prawdziwy zaszczyt to, że moim następcą jest właśnie Marek Biernacki - osoba, do której mam ogromny szacunek i jako do człowieka, i jako do polityka - stwierdził Gowin.

Zobacz także
Komentarze (171)
Zaloguj się
 • freejazzy

  Oceniono 306 razy 106

  Bye bye, Opus Dei!
  Watykańska wtyczka została w końcu wyciągnięta...

 • fakiba

  Oceniono 285 razy 75

  Wartości Pana Gowina i pogląd na niektóre kwestie bardziej pasują do wieku dziewiętnastego niż dwudziestego pierwszego

 • mariostork

  Oceniono 70 razy 62

  Dlaczego w ogóle urzędnicy państwowi skupiają na sobie taka uwagę, ja rozumiem że mają swoje poglądy ale przecież oni mają służyć państwu i obywatelom, a nie przedstawiać swoje widzimisie i gwiadorzyć. Potem dymisje sranie w banie....
  I nie rozumiem tego że posłowie mają jakieś immunitety, błyszczą w mediach jak celebryci zarabiają grubą kasę. To jest jakieś chore. Instytucja parlamentu została powołana po to by państwo sprawnie działało W mediach to mogą sobie błyszczeć przed wyborami żeby zdobyć zaufanie ludu, ale potem za biurka i grzecznie krajem zarządzać. Oni powinni zarabiać jak zwykły urzędnik państwowy, ale to ludzie i media nakręcają robią telenowele z byle czego i potem pajace myślą że są nie wiadomo kim, i do tego nietykalni. Szkoda że znieśli przedwojenną ustawę www.antyplatforma.pl/img/167/z-dedykacja-dla-urzednikow-panstwowych/ to by dopiero był pożądek u władzy. pozdrawiam

 • imaman.pl

  Oceniono 99 razy 57

  Jarek,czas na konsultacje z Jaroslawem Prezesem.Chcial,abys nie byl w rzadzie.Zadanie wykonales- brawo!!! Moze cie skieruje do rzadu technicznego prof.Glinskiego?

 • dziadekjam

  Oceniono 127 razy 53

  Dymisja Gowinowi była niezbędna, bo w resorcie się wystrzelał i dreptał już w miejscu, a tak wyszedł na polityczną ofiarę Tuska.

 • wiktoridanna

  Oceniono 96 razy 50

  Już widać, że J. Gowin gra dalej w swoją (czy Opus Dei, jak niektórzy twierdzą) gierkę, teraz wciska "ciemnemu ludowi" kliszę, że odszedł "za poglądy". Notabene, za poglądy, o których wygłaszanie publiczne nikt go, jako ministra sprawiedliwości, nie pytał!!! Kupi to lud czy nie kupi?

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 110 razy 46

  Ciekawe o jakich wartościach mowa? Kłamstwa, przeinaczenia? To są wartości Gowin?

 • 24u

  Oceniono 108 razy 40

  Naturalna to byla decyzja premiera.

 • emath

  Oceniono 69 razy 35

  Widać wystąpiły u pana Gowina głębokie różnice co do wartości nie łżyj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje