Premier odwołał Jarosława Gowina. Zastąpi go Marek Biernacki

Premier zdymisjonował Jarosława Gowina ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Na nowego szefa tego resortu Tusk wyznaczył Marka Biernackiego, byłego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
- Poinformowałem Jarosława Gowina o zdymisjonowaniu go ze stanowiska ministra sprawiedliwości - powiedział Donald Tusk podczas konferencji prasowej. Premier poinformował także, że na następcę Gowina wyznaczył Marka Biernackiego.

- Bardzo otwarcie powiedziałem to ministrowi Gowinowi. Powodem tej decyzji nie są jego poglądy - podkreślił Tusk. - Jego następca prezentuje podobny system wartości - dodał. Jako uzasadnienie swojej decyzji premier wskazał na fakt, że kolejne sytuacje pokazują, iż Gowin "koncentruje uwagę na politycznych aspektach swojej aktywności". - Ministerstwo Sprawiedliwości to nie jest idealne miejsce, choć niektórzy mogą sądzić inaczej, do tworzenia sytuacji politycznych, kłopotliwych dla całego rządu czy partii, która tworzy rząd - powiedział premier.

Tusk: Nie mam czasu, żeby tłumaczyć się za ministra"

- Nie mam i nie mogę mieć czasu, żeby raz na tydzień komentować czy tłumaczyć się za ministra tylko dlatego, że on zbyt upolitycznia kwestie, którymi się publicznie zajmuje - powiedział premier o Jarosławie Gowinie. Tusk podkreślił, że chciałby, aby "skrzydłowi politycy" nie starali się narzucać swoich poglądów "całej reszcie". - To kwestia talentu samodyscypliny. Na ile mogę pozostać wiernym swoim poglądom, a jednocześnie szanować fakt, że jestem w partii wielonurtowej o centrowym charakterze - powiedział. - Być może minister Gowin, na dłuższą metę, nie potrafił wytrwać w takiej wewnętrznej dyscyplinie - dodał.

Premier odniósł się też do niedawnej wypowiedzi Jarosława Gowina na temat handlu zarodkami. - Następca ministra na pewno także i w tej sprawie szybko zabierze się do roboty - stwierdził. - Kroplą goryczy był, delikatnie mówiąc, brak precyzji w wyjaśnianiu tej kwestii na posiedzeniu Rady Ministrów. Wtedy po raz kolejny wziąłem tłumaczenia pana Gowina na klatę. Nie wydały się precyzyjne - dodał.

Więcej o:
Komentarze (310)
Premier odwołał Jarosława Gowina. Zastąpi go Marek Biernacki
Zaloguj się
 • mohe221

  Oceniono 1 raz 1

  Przetasowania w mafii PO pod kierunkiem herszta Tuska mnie nie interesują, a wymiar sprawiedliwości w Polsce już nie istnieje. Pozostał mafijny wymiar niesprawiedliwości realizujący poprawność polityczną, ochronę świętych krów, bandytów i innych przestępców.

 • czytakczynie12

  Oceniono 1 raz -1

  Dobra decyzja. Gowin od początku, od kiedy premier powierzył mu to zaszczytne stanowisko był jakby obrażony. Teka ministra to był powód dla niego był ciągle robić wielkiego focha. No to teraz znowu będzie szeregowym posłem skoro było mu tak źle. On ma zawsze niezadowolony wyraz twarzy.

 • illuminatus2

  Oceniono 2 razy -2

  Ty ruda ku... fałszywa. H... ci w dupe.

 • atlas41

  Oceniono 3 razy 1

  Opus dei Gowin nigdy nie powinien zostac min. Sprawiedliwosci, dobrze ze nareszcie przestal nim byc, mozna sie tylko zastanawiac jakimi kryteriami kierowal sie Tusk powolujac go na to stanowisko.

 • gogo2012

  Oceniono 1 raz 1

  What took you so long?

 • lev-y

  Oceniono 5 razy 1

  Gowin jest the best

 • gieniapigwa1

  Oceniono 1 raz 1

  Zagłosujcie w tej sprawie:
  votepush.com/p/0zzyDzwg2--0/czy-jaroslaw-gowin-powinien-pozostac-ministrem-sprawiedliwosci

 • gazeta-za-10

  Oceniono 3 razy 1

  wyraźnie sezon piłki kopanej się zaczyna
  skutkiem czego premier na nic już czasu miał nie będzie,
  nie tylko dla Gowinów

 • vertigo13

  Oceniono 2 razy 0

  .
  Zamienil premier
  siekierke na kijek?
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX