Kalisz zakłada stowarzyszenie "Dom wszystkich - Polska"

29.04.2013 13:45
Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

"Dom wszystkich - Polska" - taką nazwę ma nosić stowarzyszenie, które zakłada Ryszard Kalisz. Były polityk SLD zapowiada, że chce działać m.in. na rzecz osób wykluczonych. Stowarzyszenie ma - w ramach inicjatywy Europa Plus - współtworzyć obywatelską listę do PE.
Kalisz poinformował w poniedziałek, że w jego nową inicjatywę obywatelską postanowiło na razie zaangażować się kilkaset osób. Na konferencji prasowej zapowiedział działanie na rzecz osób wykluczonych, mniejszości narodowych, rasowych, seksualnych, na rzecz "wszystkich ludzi, którzy chcą żyć normalnie (...) i robić to, co uważają za słuszne, a nie szkodzi innym obywatelom".

Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego, Kalisz przekonywał, że obywatelska lista do PE powinna być tworzona przez siły lokujące się na lewicy i w centrum. Za filary inicjatywy Europa Plus Kalisz uznał - obok tworzonego przez siebie stowarzyszenia - Ruch Palikota oraz Socjaldemokrację Polską. Kolejnym takim filarem - mówił - może stać się Stronnictwo Demokratyczne. Za "niezbędne" Kalisz uznał zaangażowanie SLD w tworzenie listy obywatelskiej do PE.

- W Polsce jest zarejestrowanych ponad 80 tysięcy stowarzyszeń - rozumiem, że przybędzie jeszcze jedno - tak do konferencji prasowej Kalisza odniósł się wcześniej szef SLD Leszek Miller. Podkreślił też, że Sojusz już wielokrotnie oświadczał, iż nie będzie "żadną częścią składową" Europy Plus. - Proszę nas już o to nie pytać, bo sprawa jest przesądzona - dodał Miller.

Zobacz także
Komentarze (122)
Zaloguj się
 • mexi123

  Oceniono 113 razy 75

  Do tych "osób wykluczonych" będzie jeździł swoim jaguarem?
  Polsce potrzebna jest prawdziwa lewica, nie tzw kawiorowa!

 • dziadekjam

  Oceniono 87 razy 59

  "Dom wszystkich - Polska"
  ====================
  Dom wszystkich, to dom publiczny, czyli burdel. Rozszyfrowana nazwa to: "Burdel Polska".

 • dziadekjam

  Oceniono 63 razy 37

  Kalisz zakłada stowarzyszenie "Dom wszystkich - Polska".
  =============================================
  Czyli nadal wariatów...

 • gr_ub_y

  Oceniono 55 razy 27

  "Dom wszystkich - Polska"

  - Jaguar jeden - Ryśka!

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 42 razy 24

  Dom dla wszystkich ale w efekcie zmieści się w nim tylko Rysio. Nie ma już chyba nawet jednego wariata, który uwierzyłby Rysiowi jak to on chce zrobić dobrze wyborcom.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 46 razy 24

  Polska jest już solidarna...tylko nie wiadomo z kim
  Polska jest już najważniejsza, tylko jakoś nie dla nie więcej jak 1% wyborców.
  Polska jest Wielki Projekt Glińskiego na glinianych nogach.
  A teraz dom wszystkich...czyli kogo ? Tych "solidarnych", tych Prawie Sprawiedliwych wyznawców zamachu smoleńskiego ? Czy kogo ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje