Kalisz zakłada stowarzyszenie "Dom wszystkich - Polska"

29.04.2013 13:45
Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

"Dom wszystkich - Polska" - taką nazwę ma nosić stowarzyszenie, które zakłada Ryszard Kalisz. Były polityk SLD zapowiada, że chce działać m.in. na rzecz osób wykluczonych. Stowarzyszenie ma - w ramach inicjatywy Europa Plus - współtworzyć obywatelską listę do PE.
Kalisz poinformował w poniedziałek, że w jego nową inicjatywę obywatelską postanowiło na razie zaangażować się kilkaset osób. Na konferencji prasowej zapowiedział działanie na rzecz osób wykluczonych, mniejszości narodowych, rasowych, seksualnych, na rzecz "wszystkich ludzi, którzy chcą żyć normalnie (...) i robić to, co uważają za słuszne, a nie szkodzi innym obywatelom".

Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego, Kalisz przekonywał, że obywatelska lista do PE powinna być tworzona przez siły lokujące się na lewicy i w centrum. Za filary inicjatywy Europa Plus Kalisz uznał - obok tworzonego przez siebie stowarzyszenia - Ruch Palikota oraz Socjaldemokrację Polską. Kolejnym takim filarem - mówił - może stać się Stronnictwo Demokratyczne. Za "niezbędne" Kalisz uznał zaangażowanie SLD w tworzenie listy obywatelskiej do PE.

- W Polsce jest zarejestrowanych ponad 80 tysięcy stowarzyszeń - rozumiem, że przybędzie jeszcze jedno - tak do konferencji prasowej Kalisza odniósł się wcześniej szef SLD Leszek Miller. Podkreślił też, że Sojusz już wielokrotnie oświadczał, iż nie będzie "żadną częścią składową" Europy Plus. - Proszę nas już o to nie pytać, bo sprawa jest przesądzona - dodał Miller.

Zobacz także
Komentarze (122)
Kalisz zakłada stowarzyszenie "Dom wszystkich - Polska"
Zaloguj się
 • witkosia100

  0

  a pod domem jaguar!

 • ce65

  0

  To sa totalne,,bzdury,,dla przyszlych wyborcow,ktorzy,,uwierza,,ze On jest,,obronca,,wlasnie tych wykluczonych i laskawie Pana wybiora do Euro-Parlamentu,a nozkami juz przebieraja podazajac do unjinego koryta,Piskorski,Kurski,Migalski,Siwiec,kwiatkowski[ten Radia i Telewizji] Czarzasty,i wielu,wielu innych o,sorry,zapomnialem o moim ulubiencu Rychu Czarneckim. I Ci wszyscy Panowie,chca zrobic,,narodowi polskiemu,,dobrze????? myslac o tym aby samemu znakomicie sie ustawic,chocby na dwie kadencje,a pozniej bloga,bogata emeryturka,ot i oto chodzi,w glownej mierze??? A narodowi,cos tam sie obieca od czasu do czasu,a splendor i same przyjemnosci splyna na nich oraz co jest najwazniejsze-KASA,zreszta niebagatelna!!! Oraz blogi spokoj,tudziez!!! A przed nastepnymi wyborami,pelna mobilizacja,i powrot do unijnego koryta???A ,,pospolstwo,,wybierze,,tak jak rzakl J.Kurski,i rzeczywiscie,wybralo. NIe wiem,byc moze narod polski,lubi byc obrazany!!!! Trzymajcie tak dalej Rodacy,asz pewnego dnia byc moze!!!!przejrzycie na oczy!!!!!! I oby nie bylo za pozno??? Z pozdrowieniami oa emigranta z Australii. [obecnie przebywa u nas minister Sikorski z zona]

 • bambosz0

  Oceniono 1 raz 1

  A kawior w tym domu będzie? noo i czysta też musi być, bo łyskacza nie lubię... to kiedy mogę sie wprowadzić ???

 • scibor3

  0

  "Dom wszystkich - Polska"

  A w domyśle: wszyscy się zmieścicie u mnie w dupie.

 • lechujarek_wolski

  0

  Ta nazwa by brzmiała o wiele wiarygodniej: €-koryto :)

 • lechujarek_wolski

  0

  Koszernie mi i niespokojnie, hehe ... prawdziwi lewicowcy jeżdżą tylko Jaguarami :)

 • xsawer

  Oceniono 3 razy 3

  Ja wiem, że Ryśki to fajne chłopaki i dlatego proszę, Rysiu daj se siana.

 • queserasera

  Oceniono 5 razy 5

  "Dom wszystkich - Polska" jako popłuczyna PZPR Bieruta, Gomułki, Jaruzelskiego, Kalisza :)

  Palce lizać!

 • frakcja-alternatywna

  Oceniono 5 razy 5

  Jedna z zalozycielek jest "specjalistka od konserwacji zabytkow".

  Jej zadanie to konserwowac komunityczne "zabytki polityczne", dawnych aparatczykow PZPR.

  Nowy szyld, a cele the same, BYC PRZY KORYCIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje