Kaczmarek: Sawicka miała swój obiekt westchnień, ale to nie byłem ja

29.04.2013 09:37
- Akcja przeciwko Sawickiej to była jedna z bardziej profesjonalnych akcji, jakie zostały przeprowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wszyscy komentatorzy sceny politycznej mówią dziś o tym, że Beata Sawicka była kuszona, namawiana. Tak naprawdę nie wiem, na czym opierają swoje opinie. Sawicka miała swój obiekt westchnień, ale to nie byłem ja - mówił w Radiu RMF FM Tomasz Kaczmarek, były agent CBA i obecny poseł PiS.
- To Beata Sawicka jako pierwsza zwróciła się do mnie z propozycją wzięcia udziału w nielegalnym procederze zakupu działki na Helu - mówił Kaczmarek, zaznaczając, że informacja o przestępstwie była wiarygodna, a decyzję sądu uniewinniającą byłą posłankę PO od zarzutu korupcji uważa za absurdalną. - Sąd mówił o pewnej moralności i odpowiedzialności moralnej [Sawickiej - red.] w związku z wzięciem łapówki, innych kwestii nie będę tutaj oceniał. Dla mnie wyrok absurdalny. W momencie, kiedy sąd wskazuje, że Beata Sawicka wzięła łapówkę, odpowiada moralnie, ale nie karnie, to chyba sąd gdzieś się lekko pogubił - argumentował w rozmowie z Konradem Piaseckim były agent CBA.

- Dopuszcza pan taką ewentualność, że ona się w panu zakochała i chciała dla pana popełnić taki czyn przestępczy? - pytał prowadzący. - Panie redaktorze, myślę, że dziś Polacy zasługują na to, żeby odtajnić całość materiałów tego śledztwa. Dlaczego? Dlatego że w materiałach tego śledztwa również znajdują się nagrania i dokumenty, które świadczą o tym, że Beata Sawicka miała swój obiekt westchnień, ale to nie byłem ja - stwierdził Kaczmarek.

Będą pisma do prokuratora generalnego o wznowienie śledztw CBA

Były agent CBA zaznaczył, że wierzy jeszcze w inny finał sprawy Sawickiej: - Ja jestem przekonany, że prokurator wystąpi do Sądu Najwyższego ze skargą kasacyjną. Zresztą takie pismo złożyłem do prokuratora generalnego i ta sprawa będzie ponownie badana. Polacy na to zasługują.

- Sawicka - uniewinnienie, Wądołowski - uniewinnienie, Marczuk - umorzenie. Szef wydawnictwa nie dość, że uniewinnienie, to jeszcze pół miliona odszkodowania. Za chwilę Sawicka dostanie odszkodowanie - punktował Piasecki. - W związku z wykonywaniem mandatu poselskiego mogłem zwrócić się do prokuratury o udostępnienie mi uzasadnień umorzenia śledztwa przeciwko Kwaśniewskim, Marczuk i Seredyńskiemu. Zapoznałem się z tymi uzasadnieniami. W tym lub w przyszłym tygodniu wystosuję stosowne pisma do prokuratora generalnego o ponowne wznowienie tych śledztw - odparł Kaczmarek.

Kaczmarek: CBA powinno zająć się zegarkami Nowaka

Kaczmarek odniósł się również do wypowiedzi Kazimierza Marcinkiewicza, który stwierdził, że CBA zatrudniało do pracy lowelasów: - Takie wypowiedzi Marcinkiewicza świadczą tylko o jego poziomie kultury. Myślę, że nie powinien zajmować się tematami, na których kompletnie się nie zna. Niech skoncentruje się na Isabel.

Pytany zaś, czy CBA powinno się zająć zegarkami Sławomira Nowaka, poseł PiS zaznaczył: - Oczywiście. Jeżeli nie wpisał do rejestru korzyści majątkowych, że dostał takie zegarki albo pożyczał... Jeżeli są to wartościowe zegarki, to złamał obowiązujące przepisy. Prawo musi być równe wobec wszystkich i wszyscy muszą być równi wobec prawa. Styki przedstawicieli Platformy Obywatelskiej ze światem biznesu naprawdę dają wiele do myślenia.

W piątek sąd apelacyjny prawomocnie uniewinnił Sawicką i Mirosława Wądołowskiego, burmistrza Helu, od zarzutów korupcji. SA zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który w maju 2012 r. skazał Sawicką na trzy lata więzienia, pozbawienie praw publicznych na cztery lata i 40 tys. zł grzywny, a Wądołowskiego - na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 20 tys. zł grzywny.

Zobacz także
Komentarze (224)
Zaloguj się
 • mao111

  Oceniono 362 razy 264

  Jeśli akcja przeciwko Sawickiej to była jedna z bardziej profesjonalnych akcji CBA, to ja nie chcę myśleć o tych przeprowadzonych mniej profesjonalnie...

 • ks.pedofil

  Oceniono 248 razy 200

  Problemem nie jest to ze nie zostala Sawicka skazana tylko ze jej nie mozna skazac. I to wlasnie przez takich jak ty. Dzieki tobie ona chodzi po wolnosci. Problemem jest ze panstwo korzysta z nielegalnych metod i sposobow zdobywania dowodow. WIec nie odwaracaj kota ogonem.

 • wertercom

  Oceniono 208 razy 152

  Agencik Kaczmarek ps."Tomek" to niesympatyczny typ bufona. Nie uśmiecha się, tylko wykrzywia gębe w grymasie mającym przykryć wściekłość, bezradność albo chęć natychmiastowego pomknięcia do toalety i wypróżnienia się. Nie ma poczucia humoru, a dystans wobec siebie mierzy w mikronach. Cesarz nijakości.Personifikacja rzeczownika „żałość”.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 173 razy 123

  Jak akcja przeciw Sawickiej była jedną z najbardziej profesjonalnych akcji debili z CBA, to aż strach myśleć jakie były te inne akcje.

 • kapitan_kloss

  Oceniono 147 razy 117

  Logicznym jest, że wobec uzasadnienia sądu ówczesne kierownictwo CBA, a także poseł powinni dostać zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopelnienia obowiazków.

 • almagus

  Oceniono 115 razy 79

  Facet z dużą zdolnością molestowania, teraz katecheta w sejmie!

  almagus.blox.pl/2012/01/wierszyki-politycznie-POPiSane.html

 • pollos

  Oceniono 104 razy 74

  To nic innego jak nieudolna próba pokazania, że niemałe pieniądze podatników wydawane na takie instytucje nie są marnowane.

 • fakiba

  Oceniono 71 razy 51

  Panie agenciku sąd właśnie ocenił waszą pracę na podstawie tych akt które po waszych szaleństwach zostały i wyszło mu że szczurek Kamiński kierował zorganizowaną grupą przestępczą która nakłaniała ludzi do popełniania przestępstw

 • dornjuan

  Oceniono 72 razy 50

  Tomciu daj spokój. Szczurek cię potrzebował do wrobienia Sawickiej żeby szybciutko przed wyborami pokazać na kogo nie należy głosować. Nie obrażaj inteligencji ludzi. Byliście tak prymitywni, że właśnie to zdecydowało, że PIS przegrał z kretesem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje