"To nie ja zabiłam Waszą córkę" - pisała w więzieniu Amanda Knox. Wkrótce opublikuje swój pamiętnik

"To nie ja zabiłam waszą córkę" - pisała w więzieniu Amanda Knox. Wkrótce opublikuje swój pamiętnik "Przykro mi z powodu waszej straty. To nie ja zabiłam waszą córkę" - miała napisać Amanda Knox do rodziny zamordowanej Brytyjki. Tajemniczy list, który miał powstać w więzieniu, nigdy nie został wysłany - informuje "The Dailymail".
Informacje o tajemniczym liście, który Amanda Knox miała napisać do rodziny zamordowanej Meredith Kercher, pochodzą z jej długo oczekiwanego pamiętnika spisywanego w więzieniu. Amanda Knox miała w nim zapewnić, że to nie ona stoi za śmiercią Brytyjki, i opisywać przyjaźń, jaka łączyła ją z Meredith.

"Myślę o niej każdego dnia. W stosunkowo krótkim czasie Meredith była częścią mojego życia. Zawsze była dla mnie miła. Mogę tylko próbować wyobrazić sobie wasz smutek" - tak według "Sunday People" brzmiał list Amandy. Nie wysłała go jednak, bo odradzili jej to prawnicy. Według obrońców Knox list mógłby być interpretowany jako wyraz poczucia winy.

Cały list można będzie przeczytać w książce Amandy Knox, której premiera planowana jest na 30 kwietnia. "New York Times" informował, że Knox otrzymała za swoje wspomnienia blisko 4 mln dolarów.

Tajemnicze zabójstwo podczas Halloween

Ciało studiującej w Perugii 22-letniej Brytyjki znaleziono 1 listopada 2007 roku po zabawie z okazji Halloween w domu, który wynajmowała z innymi studentami. Prokuratura twierdziła, że Kercher została zabita w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii.

Wkrótce potem pod zarzutem zabójstwa aresztowano współlokatorkę Kercher, Amandę Knox i jej przyjaciela Raffaele Sollecito. Kilka dni później w Niemczech zatrzymany został znajomy tej grupy studentów, syn imigrantów z Wybrzeża Kości Słoniowej Rudy Guede, który uciekł natychmiast po zbrodni. Sąd pierwszej instancji skazał go na 30 lat więzienia. Kara ta została potem zmniejszona do 16 lat.

W grudniu 2010 roku Amanda Knox została skazana na 26 lat więzienia, a Sollecito na 25 lat. Po niespełna roku sąd apelacyjny uchylił jednak ten wyrok i uniewinnił oboje. Zaraz po wyjściu z więzienia Knox opuściła Włochy i wróciła do Stanów Zjednoczonych. Wyrok sądu apelacyjnego został jednak uchylony. Amanda Knox przebywa w Seattle i - jak podkreślają włoskie media - jest mało prawdopodobne, by wróciła na swój proces. Przewiduje się, że sprawa potrwa bardzo długo.

Więcej o:
Komentarze (49)
"To nie ja zabiłam Waszą córkę" - pisała w więzieniu Amanda Knox. Wkrótce opublikuje swój pamiętnik
Zaloguj się
 • cob22

  Oceniono 2 razy 0

  A kogoz ten pamietnik tej p...y interesuje ?

 • whiskey188

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko wpadłem powiedzieć, że komentarze do artykułu o URbanie oczywiście wyłączone tak jak to jest zawsze w przypadku Jaruzelskiego. Cytuje za A. Szechterem: oooo o o o o o ddddd ppppppppieeeeerzcie się od Generała!

 • stach_79

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zrobic kariere i zarobic duza kase??
  Wystarczy stac sie przestepca, zrobic cos glosnego - zamach, zabójstwo, grupowa orgie...i dlaczego pytacie premiera - JAK ZYC??

 • zonzonel

  Oceniono 4 razy 2

  śpieszę wyjaśnić sprawę. To promocja a nie artykuł.

 • adambiernacki69

  Oceniono 2 razy 2

  Fajna promocja książki. Jeszcze biblioteki będą jej tantiemy płacić za wypożyczanie. To będzie bestseller:-)

 • tanebo

  Oceniono 16 razy 2

  Od listu bardziej tajemnicze jest to gdzie podziały się na miejscu zbrodni ślady Amandy i Raffaele. I dlaczegoich tam nie ma skoro zarówno na miejscu zbrodni jak i w ofierze są ślady Guede. Dlaczego oboje mają alibi na czas zabójstwa? Dlaczego nie ma narzędzia zbrodni? No dobra, każdy inteligentny człowiek zrozumie że to nie oni zabili.

 • czyngischann

  Oceniono 6 razy 6

  Tajemnicza redakcja tylko zapomniala czytelnikom wytłumaczyc jednej jedynej rzeczy : Co mianowicie tajemniczego jest w tym liscie ??????
  Bo po przeczytaniu clego artykułu człowiek nie zyskuje tej wiedzy.

 • kamyk39

  Oceniono 7 razy 3

  GW: "że Knox otrzymała za swoje wspomnienia blisko 4 mln dolarów."

  Zdaje sie w USA jest prawo zabraniajace czerpania zyskow ze zbrodni
  (glownie chodzi o tworczosc; to ja napisze kasiazke "jak to bylo naprawde")

 • onufry_zagloba

  Oceniono 91 razy 83

  Rozumiem, że po Literacką Nagrodę Nobla ustawia się już w kolejce mama Madzi, Berevik i Carnajew. Szkoda, że Osama nie miał dość refleksu. Światowy rynek wydawniczy osiągnął dno absolutne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX