"To nie ja zabiłam Waszą córkę" - pisała w więzieniu Amanda Knox. Wkrótce opublikuje swój pamiętnik

28.04.2013 17:45
Amanda Knox podczas udzielania telewizyjnego wywiadu

Amanda Knox podczas udzielania telewizyjnego wywiadu (Fot. Ida Mae Astute AP)

"To nie ja zabiłam waszą córkę" - pisała w więzieniu Amanda Knox. Wkrótce opublikuje swój pamiętnik "Przykro mi z powodu waszej straty. To nie ja zabiłam waszą córkę" - miała napisać Amanda Knox do rodziny zamordowanej Brytyjki. Tajemniczy list, który miał powstać w więzieniu, nigdy nie został wysłany - informuje "The Dailymail".
Informacje o tajemniczym liście, który Amanda Knox miała napisać do rodziny zamordowanej Meredith Kercher, pochodzą z jej długo oczekiwanego pamiętnika spisywanego w więzieniu. Amanda Knox miała w nim zapewnić, że to nie ona stoi za śmiercią Brytyjki, i opisywać przyjaźń, jaka łączyła ją z Meredith.

"Myślę o niej każdego dnia. W stosunkowo krótkim czasie Meredith była częścią mojego życia. Zawsze była dla mnie miła. Mogę tylko próbować wyobrazić sobie wasz smutek" - tak według "Sunday People" brzmiał list Amandy. Nie wysłała go jednak, bo odradzili jej to prawnicy. Według obrońców Knox list mógłby być interpretowany jako wyraz poczucia winy.

Cały list można będzie przeczytać w książce Amandy Knox, której premiera planowana jest na 30 kwietnia. "New York Times" informował, że Knox otrzymała za swoje wspomnienia blisko 4 mln dolarów.

Tajemnicze zabójstwo podczas Halloween

Ciało studiującej w Perugii 22-letniej Brytyjki znaleziono 1 listopada 2007 roku po zabawie z okazji Halloween w domu, który wynajmowała z innymi studentami. Prokuratura twierdziła, że Kercher została zabita w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii.

Wkrótce potem pod zarzutem zabójstwa aresztowano współlokatorkę Kercher, Amandę Knox i jej przyjaciela Raffaele Sollecito. Kilka dni później w Niemczech zatrzymany został znajomy tej grupy studentów, syn imigrantów z Wybrzeża Kości Słoniowej Rudy Guede, który uciekł natychmiast po zbrodni. Sąd pierwszej instancji skazał go na 30 lat więzienia. Kara ta została potem zmniejszona do 16 lat.

W grudniu 2010 roku Amanda Knox została skazana na 26 lat więzienia, a Sollecito na 25 lat. Po niespełna roku sąd apelacyjny uchylił jednak ten wyrok i uniewinnił oboje. Zaraz po wyjściu z więzienia Knox opuściła Włochy i wróciła do Stanów Zjednoczonych. Wyrok sądu apelacyjnego został jednak uchylony. Amanda Knox przebywa w Seattle i - jak podkreślają włoskie media - jest mało prawdopodobne, by wróciła na swój proces. Przewiduje się, że sprawa potrwa bardzo długo.

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • onufry_zagloba

  Oceniono 91 razy 83

  Rozumiem, że po Literacką Nagrodę Nobla ustawia się już w kolejce mama Madzi, Berevik i Carnajew. Szkoda, że Osama nie miał dość refleksu. Światowy rynek wydawniczy osiągnął dno absolutne.

 • doomsday

  Oceniono 97 razy 49

  Dzisiaj we Włoszech też rozegrała się tragedia , tyle że pod artykułem GW nie ma mozliwości skomentowania .
  46 letni bezrobotny (od dwóch lat , po rozwodzie z alimentami na dziecko ) chciał zabić włąśnie zaprzysiężanego nowego premiera kraju . Nie mógł się przebić przez policyjną ochronę, więc
  strzelał do policjantów, strzelał na wysokości głowy, więc tak , by zabić. Ranił dwóch karabinierów, jednego w szyję, pocisk uszkodził kręgi szyjne. Policjant jeżeli przeżyje, będzie sparaliżowany od szyi w dół (50 lat).
  video.repubblica.it/dossier/sparatoria-palazzochigi/skytg24-le-prime-immagini-subito-dopo-la-sparatoria/126733/125236
  To jest jakaś nowość w eskalacji przemocy w UE . Do tej pory mieliśmy do czynieniea z samospaleniami zdesperowanych bezrobotnych. Dwa takie przypadki miały miejsce niedawno dokładnie w tym samym miejscu, gdzie odbyła sie strzelanina. Przedwczoraj przed parlamentem w Hiszpanii miliony ludzi biło sie z policją.
  Wczoraj z kolei , by rozproszyć tłum demonstrujących przed ratuszem bezrobotnych w Neapolu , policja otworzyła ogień, na razie w powietrze.
  Nie wiadomo , co przyniesie przyszłość , ale gdybym był bogatym obywtelem UE, albo politykiem , to zacząłbym się już energicznie modlić.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 101 razy 47

  Co mnie jej pamiętnik obchodzi? We Francji wybuchł dziś budynek mieszkalny podobnie jak w Polsce tylko, że były ofiary śmiertelne. A oni o Knox informują. Do dupy z taką redakcją, która nie wie jakie informacje są istotne a jakie nie są

 • szary212

  Oceniono 39 razy 15

  nic, tylko mordować, a potem książki pisać
  ja zrobiłam odwrotnie, więc teraz tylko kogoś by zaciukać wypadało, i zaraz będzie mnie stać na spłacenie kredytów

 • atp-pl

  Oceniono 20 razy 12

  List jest tajemniczy tylko dla tego pisarza z GW dla innych czytajacych inne gazety nie tylko polskie byl juz znany wiele lat temu.

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 10

  skoro wie o nim gazeta

  to nie może być taki tajny

 • czyngischann

  Oceniono 6 razy 6

  Tajemnicza redakcja tylko zapomniala czytelnikom wytłumaczyc jednej jedynej rzeczy : Co mianowicie tajemniczego jest w tym liscie ??????
  Bo po przeczytaniu clego artykułu człowiek nie zyskuje tej wiedzy.

 • calcinus

  Oceniono 24 razy 6

  koniu800 lecz sie faszysto

 • kamyk39

  Oceniono 7 razy 3

  GW: "że Knox otrzymała za swoje wspomnienia blisko 4 mln dolarów."

  Zdaje sie w USA jest prawo zabraniajace czerpania zyskow ze zbrodni
  (glownie chodzi o tworczosc; to ja napisze kasiazke "jak to bylo naprawde")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje