Kalisz: Tusk jest zakładnikiem własnej polityki. Jest piekielnie samotny, piekielnie!

27.04.2013 10:04
Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

- Los ministra Jarosława Gowina nie jest jeszcze przesądzony, bo premier Donald Tusk nie może znaleźć nikogo na jego zastępstwo - powiedział dziś na antenie RMF FM Ryszard Kalisz. Jak dodał, nie spodziewa się rekonstrukcji obecnego rządu: - Co pan? Przecież Tusk utworzył ten rząd, aby był dla niego tłem. I ponosi tego konsekwencje, nie ma zastępców, nie ma delfina. Jest piekielnie samotny, piekielnie!
Minister Gowin w poniedziałek po raz kolejny stanie przed szefem rządu i będzie się tłumaczył ze swojego zachowania. Według Ryszarda Kalisza, który był dziś gościem RMF FM, jego los jednak wcale "nie jest jeszcze przesądzony". - Premier Donald Tusk po nieładnym zwolnieniu ministra Siemiątkowskiego i nieprzedłużeniu kadencji ministrowi Kwiatkowskiemu nie znajdzie nikogo, kto chciałby zostać ministrem sprawiedliwości w jego rządzie. A szuka kogoś, ze mną nie rozmawiał. Ale wiem, że szuka - wyznał.

"Tusk rząd utworzył, by był dla niego tłem"

Polityk lewicy ma jednak dla premiera rozwiązanie. - Ja podpowiem panu premierowi, ma u siebie nawet w klubie znakomitych prawników, którzy mogliby zostać ministrami sprawiedliwości. Inaczej znowu się skompromituje, mówiąc w poniedziałek, że minister Gowin go przekonał... Wyjdzie, że mówi jedno, robi drugie - dodał.

Zapytany, czy spodziewa się większej rekonstrukcji w rządzie, odparł zdecydowanie: - No nie... Co pan? Przecież Tusk utworzył ten rząd i jest jego zakładnikiem. Utworzył go po to, aby był dla niego tłem. Nie zmieni go teraz, dodając kogoś lepszego, bo przestałby być tłem. I ponosi tego konsekwencje, nie ma zastępców, nie ma delfina. Jest piekielnie samotny, piekielnie!

Krok bliżej do Trybunału Stanu dla prezesa PiS

Polityk lewicy odniósł się też do piątkowego wyroku ws. działań CBA pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego. Beatę Sawicką określił jako polityka "zmuszonego przez państwo PiS-owskie do korupcji". - Nie można nikogo podżegać do przestępstwa. Państwo musi działać w granicach prawa, a tu nie działało - zauważył Kalisz.

- Ten wyrok to triumf prawa i państwa prawa w Polsce. Ten wyrok jest też kolejną okolicznością przemawiającą za Trybunałem Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego - ocenił.

Zobacz także
Komentarze (124)
Zaloguj się
 • czarnybialyszary

  Oceniono 118 razy 36

  czy słyszeliście Państwo JEDNĄ wypowiedź KALISZA O BEZROBOCIU, BIEDZIE, NISKICH PENSJACH, UMOWACH ŚMIECIOWYCH, NEPOTYZMIE ITP? Moim zdaniem przez tego człowieka SLD poniosło taką klęskę w ostatnich wyborach!

 • 31.februarius

  Oceniono 45 razy 29

  Przed chwilką widziałem fotkę małego łośka, a tu nagle "to" !!!

  ... i po weekendzie.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 50 razy 22

  Taaaa... W tej chwili najważniejszy jest trybunał dla Kaczora...

 • morsick

  Oceniono 60 razy 22

  E tam samotny, są przecież rzesze pismaków, którzy w razie czego zawsze go jakoś poratują i przedstawią w dobrym świetle.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 27 razy 11

  Sam jesteś samotny grubasie i kawiorowy lewicowcu, bo ciebie wyjebali nawet z SLD.

 • chi_neng1

  Oceniono 25 razy 11

  " A szuka kogoś, ze mną nie rozmawiał. Ale wiem, że szuka - wyznał Ryszard Kalisz.

  Chcialaby dusza do raju, panie Kalisz ???

  Czuje sie pan zawiedziony, ze nie pytal ?

  " Przecież Tusk utworzył ten rząd, aby był dla niego tłem. I ponosi tego konsekwencje, nie ma zastępców, nie ma delfina. Jest piekielnie samotny, piekielnie! "
  " Premier Donald Tusk po nieładnym zwolnieniu ministra Siemiątkowskiego i nieprzedłużeniu kadencji ministrowi Kwiatkowskiemu nie znajdzie nikogo, kto chciałby zostać ministrem sprawiedliwości w jego rządzie."

  A ja sie dziwie od 3 lat, ze Tusk w dalszym ciagu chce byc premierem tego rzadu, ktory niestety sam wykreowal.

  Moim skromnym zdaniem, popelnil kilka bledow, ktore, jak wszystko wskazuje na to, sa w skutkach nieodwracalne i nie do naprawienia.

  Nie znam premiera, ktory tak dlugo wytrwal, bedac wystawionym na ataki z kazdej strony, bez wyjatkow, nawet wlasnej partii i wlasnych wyborcow.

  Niby ten fakt powinien przemawiac na jego korzysc i swiadczyc o jego sile.

  Tyle tylko, ze jego wyborcy i jego partia oczekuja wykazania tej sily, na innej plaszczyznie.

  Mysle, ze jezeli jeszcze tym razem nie poda Gowina do dymisji, to tym razem " ta kropla wody w dzbanie przewazy i ucho dzbana sie urwie" .

 • szy29

  Oceniono 52 razy 8

  towarzysz KALISZ

  który nie ma, ani żony, ani dzieci...

  zarzuca TUSKOWI, który ma żonę, dzieci i wnuki....,

  ze TUSK jest .... samotny

  :)))

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 6

  "Premier Donald Tusk po nieładnym zwolnieniu ministra Siemiątkowskiego i nie przedłużeniu kadencji ministrowi Kwiatkowskiemu nie znajdzie nikogo, kto chciałby zostać ministrem sprawiedliwości w jego rządzie. Ze mną nie rozmawiał, ale wiem, że szukał."
  ===========================================================
  Ale Rysio by się oczywiście poświęcił, jako "bezpartyjny (póki co ) fachowiec, bo on dla dobra "ojczyzny ratowania" gotów nawet ministrem zostać. Taki to ci społecznik i patriota.

 • makaron530

  Oceniono 4 razy 4

  Polityk,prawnik,co by tam jeszcze....
  Dla mnie "samochwala"co bedzie w kacie stala,a moze juz stoi.Z SLD wyciepany do palikociarni nie pasuje wejsc nie z powodu zasad,ale awansu zadnego,tez szary posel jak w SLD.
  Kombinuje wlasna partie.Tak musie uda jak E+,pojawia sie i znika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje