Kalisz: Tusk jest zakładnikiem własnej polityki. Jest piekielnie samotny, piekielnie!

Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

- Los ministra Jarosława Gowina nie jest jeszcze przesądzony, bo premier Donald Tusk nie może znaleźć nikogo na jego zastępstwo - powiedział dziś na antenie RMF FM Ryszard Kalisz. Jak dodał, nie spodziewa się rekonstrukcji obecnego rządu: - Co pan? Przecież Tusk utworzył ten rząd, aby był dla niego tłem. I ponosi tego konsekwencje, nie ma zastępców, nie ma delfina. Jest piekielnie samotny, piekielnie!
Minister Gowin w poniedziałek po raz kolejny stanie przed szefem rządu i będzie się tłumaczył ze swojego zachowania. Według Ryszarda Kalisza, który był dziś gościem RMF FM, jego los jednak wcale "nie jest jeszcze przesądzony". - Premier Donald Tusk po nieładnym zwolnieniu ministra Siemiątkowskiego i nieprzedłużeniu kadencji ministrowi Kwiatkowskiemu nie znajdzie nikogo, kto chciałby zostać ministrem sprawiedliwości w jego rządzie. A szuka kogoś, ze mną nie rozmawiał. Ale wiem, że szuka - wyznał.

"Tusk rząd utworzył, by był dla niego tłem"

Polityk lewicy ma jednak dla premiera rozwiązanie. - Ja podpowiem panu premierowi, ma u siebie nawet w klubie znakomitych prawników, którzy mogliby zostać ministrami sprawiedliwości. Inaczej znowu się skompromituje, mówiąc w poniedziałek, że minister Gowin go przekonał... Wyjdzie, że mówi jedno, robi drugie - dodał.

Zapytany, czy spodziewa się większej rekonstrukcji w rządzie, odparł zdecydowanie: - No nie... Co pan? Przecież Tusk utworzył ten rząd i jest jego zakładnikiem. Utworzył go po to, aby był dla niego tłem. Nie zmieni go teraz, dodając kogoś lepszego, bo przestałby być tłem. I ponosi tego konsekwencje, nie ma zastępców, nie ma delfina. Jest piekielnie samotny, piekielnie!

Krok bliżej do Trybunału Stanu dla prezesa PiS

Polityk lewicy odniósł się też do piątkowego wyroku ws. działań CBA pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego. Beatę Sawicką określił jako polityka "zmuszonego przez państwo PiS-owskie do korupcji". - Nie można nikogo podżegać do przestępstwa. Państwo musi działać w granicach prawa, a tu nie działało - zauważył Kalisz.

- Ten wyrok to triumf prawa i państwa prawa w Polsce. Ten wyrok jest też kolejną okolicznością przemawiającą za Trybunałem Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego - ocenił.

Zobacz także
 • Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna Schetyna: Gowin szkodzi rządowi. Potrzebna poważna rekonstrukcja
 • Jarosław Gowin Gowin: Mogło dojść do zniszczenia nawet 10 tys. zarodków. Klinika: Po prostu znaleźliśmy pusty pojemnik
 • Jarosław Gowin "Min. Gowin wypowiedział wojnę Niemcom. Sprawa może być poważniejsza niż memorandum"
Komentarze (124)
Kalisz: Tusk jest zakładnikiem własnej polityki. Jest piekielnie samotny, piekielnie!
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 2 razy 0

  Zdrajcy narodu są zawsze samotni. Mają świadomość, że zdradzają miliony ludzi. Nienawidzących zdrajców.

 • zyks

  Oceniono 4 razy 2

  Rysiu, opowiedz lepiej co tam z E+ :(((

 • makaron530

  Oceniono 4 razy 4

  Polityk,prawnik,co by tam jeszcze....
  Dla mnie "samochwala"co bedzie w kacie stala,a moze juz stoi.Z SLD wyciepany do palikociarni nie pasuje wejsc nie z powodu zasad,ale awansu zadnego,tez szary posel jak w SLD.
  Kombinuje wlasna partie.Tak musie uda jak E+,pojawia sie i znika.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 1

  Bronek uciekl z imperium zla do
  Belwederu, a teraz Donek sam
  meczy sie u steru,nawiazali tajne
  uklady teraz sam zaplaci za zdrady.

 • tp70

  Oceniono 4 razy 4

  Kalisz nie pier......... i NIE MARTW SIĘ O TUSKA.
  Co z twoją EUROPA -

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 2 razy -2

  Nie ma nikogo za guwnina ? Ja się zgłaszam. W ciągu 2 tygodni zamknę do pierdla cały rząd, sejm i senat i to z naprawdę mocnymi zarzutami. Żaden straszny burg ich nie obroni.

 • pseudo12345

  Oceniono 4 razy 2

  Kalisz wie "wszystko". Wie, że premier szuka zastępcy na miejsce ministra Gowina. No już sobie wyobrażam, co by to było, gdyby to minister Gowin coś takiego powiedział. Wszystkie artykuły, wpisy internautów krzyczałyby "wywalić Gowina". Szkoda, że Kalisz nie przedstawia żadnych konkretów na poparcie swoich wniosków. Powołuje się na Trzech Budrysów, poprzedników ministra Gowina, którzy "bardzo zadbali" o wymiar sprawiedliwości, a konsekwencje tego zadbania spadają na ministra Gowina. To dzięki tym Budrysom komornik może pobrać pieniądze od osoby nie będącej dłużnikiem, nie naruszając tym przepisów, notariusz nie obawia się sporządzić akt notarialny bez obecności strony, minister sprawiedliwości nie ma prawa wystąpić do sądu o wypożyczenie akt sprawy nawet w przypadku takim jak afera Amber Gold. Chyba nigdy wymiar sprawiedliwości nie miał takich sprzyjających "warunków".
  Zarzuty w stosunku do ministra, że reforma sądów jest niezgodna z przepisami, że likwiduje sądy i jest to związane z koniecznością wyjazdów ludzi do odległych sądów, że projekt ustawy o związkach partnerskich był zgodny z konstytucją, a minister oparł się na prywatnej opinii prezesa Sądu Najwyższego twierdząc przeciwnie, a więc te wszystkie zarzuty okazały się nieprawdą, więc na czym Kalisz bazuje? Po co sieje zamęt? A może wymyślił następne "przewinienia" ministra?
  Różnica, panie Kalisz, pomiędzy ministrem Gowinem a panem jest taka, że minister Gowin jest człowiekiem wiarygodnym, a do pana trudno mieć zaufanie.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy 1

  Może Kaliszowi nie odpowiada, że "Rozenek siedzi w Kaliszu" i myżli ze przygarnie go Tusk w nadziei ze znajdzie haka by posadzić Kwacha.

 • qib

  Oceniono 3 razy -1

  I co? Ma mi go być żal? Mógł myć te okna dalej a nie pchać się w politykę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje