Kamiński o Sawickiej: Nie jestem w stanie zaakceptować tego wyroku

Mariusz Kamiński

Mariusz Kamiński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Jest to wyrok sprzeczny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że działania CBA w tej sprawie były w pełni legalne. Ja tego wyroku nie jestem w stanie zaakceptować - powiedział Mariusz Kamiński, komentując decyzję sądu o prawomocnym uniewinnieniu Beaty Sawickiej.
- Dziś sąd drugiej instancji uznał, iż ustalenia sądu pierwszej instancji, skazującego Beatę Sawicką na trzy lata bezwzględnego więzienia, były prawidłowe. Zakwestionował natomiast legalność działań CBA. Sąd apelacyjny orzekając dzisiaj, zapomniał również, że sąd pierwszej instancji wypowiedział się w tej sprawie, uznając, że działania CBA były legalne. Co więcej, ta sprawa była bardzo szczegółowo badana pod rządami PO, kiedy Platforma sprawowała bezpośredni nadzór nad prokuraturą - wyliczał Kamiński na konferencji PiS.

Były szef CBA przypomniał, że w sprawie Beaty Sawickiej przeprowadzono bardzo szczegółowe śledztwo przeprowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, która również nie dopatrzyła się żadnych nadużyć ze strony CBA i śledztwo umorzyła. - Co wtedy zrobiła Sawicka? Odwołała się do sądu od umorzenia i sąd prawomocnym wyrokiem uznał, że działania CBA były legalne. Nie wiem, czy Sąd Apelacyjny wziął pod uwagę dokumenty zgromadzone w toku śledztwa i powtarzam, nie jestem w stanie tego wyroku zaakceptować - komentował na gorąco Mariusz Kamiński.

Były szef CBA dodał, że liczy na prokuraturę, że w sprawie Sawickiej złoży kasację do Sądu Najwyższego. - Nie można zostawić tej sprawy w ten sposób. Co mają myśleć Polacy, którzy widzieli tą łapówkę? - pytał retorycznie Kamiński.

Hofman: W Polsce nie ma sprawiedliwości

Sędzia Rysiński próbował udowodnić dzisiaj, że w Polsce nie ma sprawiedliwości. I niestety mu się to udało - stwierdził z kolei Adam Hofman. - To jest ta sama władza, za której na wolność wychodzi mafia pruszkowska - dodał. Zdaniem rzecznika PiS uniewinnienie Sawickiej dowodzi, że "pomysł na Polskę" jaki ma Prawo i Sprawiedliwość, jest "jak najbardziej aktualny".

- Bez zmiany całej sytuacji w Polsce sprawiedliwości nie będzie - stwierdził Hofman. - Będzie można na oczach Polaków wziąć łapówkę i jednocześnie domagać się przeprosin. I jeszcze wcześniej się popłakać, żeby Platforma wygrała wybory - dodał podczas konferencji prasowej.

Kaczmarek: "To naprawdę ogromna jakaś pomyłka"

Z kolei Tomasz Kaczmarek komentując wyrok Sądu Apelacyjnego powiedział, że zarzuty, iż CBA prowadziło działania niezgodne z prawem, to "naprawdę ogromna jakaś pomyłka". Według niego pierwsze czynności operacyjne, jakie zostały podjęte w stosunku do Beaty Sawickiej były za zgodą i zatwierdzone przez Prokuratora Generalnego (był nim wówczas Zbigniew Ziobro - red.). - CBA zebrało wiarygodny materiał - podkreślił Kaczmarek.

Dodał, że materiał ten świadczył o tym, iż istnieje możliwość popełnienia przestępstwa. - Ten materiał jest objęty dziś klauzulą niejawności i zapewniam (...), że on jest bardzo bogaty - powiedział. - Dla mnie wyrok w tej sprawie jest zaskakujący i skandaliczny - ocenił. Dodał, że oczekuje od prokuratury, iż złoży ona wniosek o kasację wyroku.

Sąd: Sawicka przyjęła łapówkę i odpowiada za to moralnie

Dziś Sąd Apelacyjny prawomocnie uniewinnił Sawicką i Mirosława Wądołowskiego, burmistrza Helu, od zarzutów korupcji. SA zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który w maju 2012 r. skazał Sawicką na trzy lata więzienia, pozbawienie praw publicznych na cztery lata i 40 tys. zł grzywny, a Wądołowskiego - na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 20 tys. zł grzywny.

Jak podkreślił przewodniczący składowi orzekającemu sędzia SA Paweł Rysiński, ustalenia sądu pierwszej instancji były prawidłowe, a ówczesna posłanka przyjęła łapówkę od udających biznesmenów agentów CBA. - I odpowiada za to moralnie - podkreślił sędzia, dodając, że odpowiedzialności karnej Sawicka uniknęła wobec stwierdzenia, że techniki operacyjne stosowane w tej sprawie przez CBA były stosowane nielegalnie.

Zobacz także
 • Beata Sawicka tuż po ogłoszeniu decyzji Sądu Apelacyjnego Kaczyński: Wyrok ws. Sawickiej urąga elementarnemu poczuciu sprawiedliwości [KOMENTARZE]
Komentarze (416)
Kamiński o Sawickiej: Nie jestem w stanie zaakceptować tego wyroku
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Kaminski, Ziobro, Kaczynscy to zbrodniarze ktorzy zamordowali polska TRANSPLANTOLOGIE.

  Zabili przeszlo 1000 osob ktore nie doczekaly przeszczepow!

  ale o tym sza !

 • mohe221

  Oceniono 2 razy 0

  Z tego orzeczenia sądu to jedynie można się śmiać, ale obecnie całe polskie sądownictwo to jedna wielka kpina i farsa. Chroni się bandytów, łapówkarzy i inną politycznie poprawną swołocz. Dziki kraj ! Zrealizowano dyspozycję władzy, ciekawe czy też uzgadniano jak niegdyś "niezawisły " sędzia Milewski wyrok z kancelaria premiera.

 • berghat

  Oceniono 2 razy 2

  '"Krótka rozprawa o Beacie i wężu"

  Kolejny raz polski sędzia pokazał Polsce i światu, że żyjemy w kraju, który jesli jeszcze nie potrafi być całkowicie demokratyczny, to przynajmniej chce.
  Sędzia sądu apelacyjnego powinien być chwalony przez “niepokornych” dziennikarzy – powiedział przecież i zrobił dokładnie jak Pan Bóg, który ukarał Adama i Ewę w sferze moralnej za przekroczenie zakazu, a kusicielowi powiedział:
  “Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych, na brzuchu się będziesz czołgał i proch jadł…” itd. itd.
  W boskiej moralności nie mieści się więc pojęcie...

  czytaj dalej na: odyseja1948.wordpress.com/

 • wels5

  Oceniono 2 razy 2

  Kamiński może nie akceptować tego wyroku. Mam nadzieje, ze zaakceptuje wyrok jego dotyczący.

 • wuem43

  Oceniono 3 razy 1

  Każde bydle nie jest w stanie zaakceptować ładu,porzadku i przyazwoitości. Dobre tylko to co on robi.

 • and-j1

  Oceniono 3 razy 1

  Hofman: w Polsce jest tylko ta sprawiedliwość którą my uznajemy

 • 44rodowicz

  Oceniono 5 razy 3

  A kogo jeszcze obchodzi co sądzi bojówkarz stosujący metody rodem z HJ?
  Przecież to on powinien za stosowanie takich metod odpowiadać.
  Tomuś to tylko nędzny sługus.

 • belmondo1956

  Oceniono 3 razy 3

  Może nareszcie sąd zrobi porządek z tym ............... i jego sługusami. A jak nie mają ochoty to niech nie akceptują wyroku. Sąd się strasznie zmartwi.

 • zbigstar

  Oceniono 2 razy 2

  Kamiński to amator zdolny jedynie do ciskania jajami w prezydenta Polski w czasie jego wizyty w Paryżu. Cała reszta jego "działalności" to polityczne zagrywki, prowokacje i nieczyste gry. Mam nadzieję, że ta kreatura doczeka się wyroku skazującego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje