Sąd: CBA testowało uczciwość podstępnymi metodami. To domena państwa totalitarnego [UZASADNIENIE WYROKU]

26.04.2013 15:33
Beata Sawicka i Tomasz Kaczmarek

Beata Sawicka i Tomasz Kaczmarek (Fot. AG)

- Demokratyczne państwo wyklucza testowanie uczciwości obywateli czy dokonywanie wyrywkowej kontroli przy użyciu tajnych i podstępnych metod. Postępowanie takie jest domeną państwa totalitarnego - mówił w uzasadnieniu sędzia Sądu Apelacyjnego Paweł Rysiński, uniewinniając Beatę Sawicką oraz Mirosława Wądołowskiego z zarzutów korupcji i uznając działania CBA za nielegalne.
Zobacz także
Komentarze (168)
Sąd: CBA testowało uczciwość podstępnymi metodami. To domena państwa totalitarnego [UZASADNIENIE WYROKU]
Zaloguj się
 • berghat

  Oceniono 1 raz 1

  /"Krótka rozprawa o Beacie i wężu"

  Kolejny raz polski sędzia pokazał Polsce i światu, że żyjemy w kraju, który jesli jeszcze nie potrafi być całkowicie demokratyczny, to przynajmniej chce.
  Sędzia sądu apelacyjnego powinien być chwalony przez “niepokornych” dziennikarzy – powiedział przecież i zrobił dokładnie jak Pan Bóg, który ukarał Adama i Ewę w sferze moralnej za przekroczenie zakazu, a kusicielowi powiedział:
  “Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych, na brzuchu się będziesz czołgał i proch jadł…” itd. itd.
  W boskiej moralności nie mieści się więc pojęcie...

  czytaj dalej na: odyseja1948.wordpress.com/

 • yani-51

  0

  jarus , ziobro , tomus, icala reszta zaczyna sobie zdawac sprawe ze ten w y r o k.....otwiera droge do pociagniecia ich do odpowiedzialnosci za te dzialania I tu ich najbardziej boli.....

 • moher.do.bulu

  Oceniono 4 razy 0

  Dzisiaj jechałem z Częstochowy do Lublina. Na 93 km drogi krajowej nr 74 zatrzymała mnie policja w celu skontrolowania trzeźwości! Jakim prawem bananowa republika kolesiów traktuje mnie jak potencjalnego przestępcę!!!??? Niech mi to tuskohołota wyjaśni!

 • 68jacekw

  Oceniono 3 razy 3

  Czytał ktoś ten artykuł,czy tylko sam tytuł?Bo z artykułu wynika,ze p.Sawicka brała łapówki-tyle,ze w/g sądu dowody zostały niewłaściwie zgromadzone.Więc mam jedno pytanie-czy złodziej ,który ukradł jest złodziejem,czy tez przestał nim być bo np.nagranie z kamery monitoringu zostało przez sąd odrzucone?Tu jest dokładnie taka sytuacja-sad odrzucił ewidentne dowody-więc p.Sawicka ,która PRZYJELA kase jest niewinna.

 • sqlap72

  Oceniono 2 razy 0

  Takie orzeczenie sądu jest najgorszym z możliwych, bo w istocie niczego nie rozwiązuje w przypadku zwykłego obywatela, natomiast gwarantuje bezkarność skorumpowanym politykom. Przeciętny obywatel nie musi się obawiać prowokacji, bo nie ma możliwości robienia przekrętów na taka skalę jak politycy. Sawicka nie była przeciętnym obywatelem. Jako poseł posiadała różne przywileje i możliwości, nie przysługujące zwykłemu Kowalskiemu. Kryteria oceny jej postępowania zastosowane przez sąd powinny więc być w związku z tym zupełnie inne, odnoszące się do faktu samej korupcji, a nie do sposobu jej udokumentowania. Zgadzam się natomiast , że w stosunku do zwykłego obywatela prowokacja z zasady nie powinna być stosowana, o ile nie zachodzi w jego przypadku podejrzenie działań przestępczych. Wbrew pozorom tylko takie rozgraniczenie sposobu oceniania przestępstw, w zależności od pozycji przestępcy w hierarchii społecznej, gwarantuje równość praw wszystkich obywateli.
  Tak więc w stosunku do ludzi sprawujących urzędy powinny obowiązywać bardzo surowe kryteria etyczne. Z uwagi na ich ogromne możliwości wykorzystywania zajmowanej pozycji dla celów prywatnych, wręcz ustawowo przewidziana powinna być prowokacja prewencyjna. I to nie dopiero wtedy, jak zaistnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa. Tacy ludzie „nie powinni znać dnia ani godziny”, wtedy jest szansa, że będą hamować swoje nieetyczne zachowania.
  Nie jestem sympatykiem PiS, ale nie jestem także zwolennikiem uniewinniania przestępców pod pozorem nie dochowania procedur. Jeśli już, to Sawicka powinna siedzieć, a agentury rozstać się z nieudolnymi agentami i ich szefami.

 • wkoz1

  Oceniono 1 raz -1

  eeee... bo to debil jest i nudziarz.. wole oszolomow.. antek zawsze z jakims wybuchem, gazem, helem, trotylem wyskoczy... przynajmniej jest wesolo .. a ten?? szkoda czasu...

 • agienttomek

  0

  no to wyszło że jestem zwykłym chamem i będę się wieszał

 • piotr110660

  Oceniono 2 razy 2

  Tusk ma kandydata na Ministra Sprawiedliwości

 • antyinteligent

  0

  Totalitaryzm to radziecki regulamin w szkołach dla dzieci !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje