Dżochar Carnajew przewieziony do więzienia

26.04.2013 13:11
19-letni Dżochar Carnajew

19-letni Dżochar Carnajew (Fot. Robin Young AP)

Dżochar Carnajew, jeden z dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zamachów w Bostonie, został przeniesiony ze szpitala, w którym przebywał od tygodnia, do więzienia w Fort Devens w stanie Massachusetts - podała agencja federalna USMS.
Carnajew w nocy opuścił szpital Beth Israel Deaconess i został przewieziony do aresztu federalnego w Fort Devens, ok. 60 km na zachód od Bostonu - podała agencja United States Marshals Service (USMS).

Do tej bazy wojskowej kierowani są więźniowie i zatrzymani przez federalny wymiar sprawiedliwości, wymagający długotrwałego specjalistycznego leczenia lub opieki psychiatrycznej.

Przewiezienie Dżochara do więzienia oznacza, że jego stan się poprawił. Podejrzany o dokonanie zamachów w Bostonie od ujęcia w ubiegłym tygodniu przebywał w stanie ciężkim w szpitalu. 19-latek został ranny podczas pościgu policyjnego, zakończonego zatrzymaniem w Watertown pod Bostonem. Początkowo, z powodu rany gardła, niemożliwe było jego przesłuchanie.

Grozi mu kara śmierci

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie - wraz z bratem Tamerlanem - zamachów w Bostonie, w których zginęły trzy osoby, a ok. 180 zostało rannych.

26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją w piątek rano, a 19-letni Dżochar został ujęty podczas trwającej dobę obławy w podbostońskim Watertown w nocy z piątku na sobotę. Dżochar został oskarżony o stosowanie broni masowego zniszczenia. Postawiono mu też zarzut rozmyślnego niszczenia mienia skutkującego śmiercią ludzi. Postawione 19-latkowi zarzuty uzasadniają żądanie dla niego m.in. kary śmierci czy dożywocia.

Zamachy w Bostonie: bracia mogli szykować kolejne zamachy | FBI krytykowane: Mieli Carnajewa i pozwolili mu odejść | Carnajew w stanie krytycznym | zdjęcia | kim jest podejrzany | Carnajew w motorówce [WIDEO]

Zobacz także
Komentarze (102)
Dżochar Carnajew przewieziony do więzienia
Zaloguj się
 • jack20

  Oceniono 2 razy 0

  Te CHU.. z cia moga swoje scenariusze dowolnie improwizowac .. bo i pies z kulawa noga za tymi chlopcami sie nie wstawio. Sqrw.. z cia wybraly dlatego takich palantow z czeczeni bo wiedzieli ze moga potem pierd... o nich co im slina na jezyk przyniesie.

 • gbgb26

  Oceniono 8 razy 0

  Matka która wysyła własne dzieci na śmierć sama powinna się dać zabić.Skoro to babsko był.o takie religijne i tak chciało się Allahowi przysłużyć to czemu sama nie zaryzykowała i nie poświęciła swego życia.

  To zwykła zdzira a nie dobra matka.
  Teraz pewnie myśli z radością,że jeden syn zastrzelony a drugi będzie skazany na karę śmierci.

  Niech się cieszy,że Allah ję kiedyś nagrodzi.

 • kocurxtr

  Oceniono 7 razy 1

  czy oddał już stolec ?

  gów.no mnie gnojek obchodzi - jak był winny to czapa i do piachu - nie zaśmieciajcie śmieciem netu ...

 • powrozowy

  Oceniono 6 razy -4

  Blagam, oszczedzcie go....jako wiezien federalny zostanie wyslany do Supermaxa w Kolorado, tam maja taki specjalny dzial dla nich, nazywa sie to No Human Contact. TO lepsze niz smierc, bo gnoj jest mlody i mzoe zyc i 80 lat. W jednej celi bez okna, TV, spacerow , powietrza na zewnatrz i slonca. Zarcie podawane przez szuflade, raz w roku kajdanki i badanie lekarskie i to wszystko...... Nie skazujmy Dzakarka na smierc !!!!!

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy 0

  Nie powinniście wrzucać wszystkich muzułmanów w Federacji Rosyjskiej do jednego wora.

  Ogólnie popularność Władimira Władimirowicza Putina wśród muzułmanów jest dużo wyższa niż wśród prawosławnych. Potwierdzają to nie tylko wyniki wyborów ale i wystąpienia muzułmańskich polityków; prezydent Czeczenii Kadyrow lansuje WWP na kalifa.

  Skutecznie tępieni w Rosji ekstremiści muzułmańscy, nazywani przez usraelskie media islamistami, są przede wszystkim dysydentami w swoich własnych wspólnotach religijno-narodowościowych. Są tępieni nie tyle przez WWP, FSB , władze FR, ale przez środowiska z których się wywodzą. Znajdowali schronienie przede wszystkim w Polsce - był okres że Polska wystawiła więcej statusów Uchodźców Konwencyjnych (ang. Convention Refugee) dla obywateli FR narodowości czeczeńskiej niż wszystkie pozostałe kraje UE łącznie.

  Jestem za ujawnieniem tych statystyk i konsekwentną eksterminacją służb Polski odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów praworządności i współdziałając z UE.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 4 razy 0

  Geheime Staatspolizei auf USA zrobi tak że warzywko przyzna się nawet do 11/09

 • jagopa

  0

  @pismaki_klamia
  ,,,,,,,
  Mnie jeszcze lekarz pomoze. Tobie juz nie.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 0

  I jeszcze jedna przesłanka świadcząca o tym, że we władzach i służbach USA panuje rozłam:
  www.sott.net/article/261314-Megyn-Kellys-surprise-revelation-FBI-was-shocked-to-see-judge-waltz-in-and-give-suspect-Miranda-rights

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy -2

  Bardzo ciekawe: A retired Lieutenant Colonel in the Army weighs in on Boston
  www.youtube.com/watch?v=yWUB4MCLsHg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje