Dżochar Carnajew przewieziony do więzienia

26.04.2013 13:11
19-letni Dżochar Carnajew

19-letni Dżochar Carnajew (Fot. Robin Young AP)

Dżochar Carnajew, jeden z dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zamachów w Bostonie, został przeniesiony ze szpitala, w którym przebywał od tygodnia, do więzienia w Fort Devens w stanie Massachusetts - podała agencja federalna USMS.
Carnajew w nocy opuścił szpital Beth Israel Deaconess i został przewieziony do aresztu federalnego w Fort Devens, ok. 60 km na zachód od Bostonu - podała agencja United States Marshals Service (USMS).

Do tej bazy wojskowej kierowani są więźniowie i zatrzymani przez federalny wymiar sprawiedliwości, wymagający długotrwałego specjalistycznego leczenia lub opieki psychiatrycznej.

Przewiezienie Dżochara do więzienia oznacza, że jego stan się poprawił. Podejrzany o dokonanie zamachów w Bostonie od ujęcia w ubiegłym tygodniu przebywał w stanie ciężkim w szpitalu. 19-latek został ranny podczas pościgu policyjnego, zakończonego zatrzymaniem w Watertown pod Bostonem. Początkowo, z powodu rany gardła, niemożliwe było jego przesłuchanie.

Grozi mu kara śmierci

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie - wraz z bratem Tamerlanem - zamachów w Bostonie, w których zginęły trzy osoby, a ok. 180 zostało rannych.

26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją w piątek rano, a 19-letni Dżochar został ujęty podczas trwającej dobę obławy w podbostońskim Watertown w nocy z piątku na sobotę. Dżochar został oskarżony o stosowanie broni masowego zniszczenia. Postawiono mu też zarzut rozmyślnego niszczenia mienia skutkującego śmiercią ludzi. Postawione 19-latkowi zarzuty uzasadniają żądanie dla niego m.in. kary śmierci czy dożywocia.

Zamachy w Bostonie: bracia mogli szykować kolejne zamachy | FBI krytykowane: Mieli Carnajewa i pozwolili mu odejść | Carnajew w stanie krytycznym | zdjęcia | kim jest podejrzany | Carnajew w motorówce [WIDEO]

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje