Wewnętrzny sondaż na zlecenie PO: eurowybory mogą być ciosem dla Tuska

Centrolewicowa koalicja na rzecz wyborów do europarlamentu Aleksandra Kwaśniewskiego może okazać się realnym zagrożeniem dla Platformy Obywatelskiej. ?Polska the Times? dotarła do wewnętrznych sondaży Platformy, które partia zleciła jednemu z największych ośrodków badawczych przed Wielkanocą. Badania pokazują realną siłę Europy Plus i co ważniejsze - z punktu widzenia Donalda Tuska - słabość PO.
Wewnętrzny sondaż zrobiony został na próbie 2,5 tys. osób. Według badania w najbardziej optymistycznym wariancie Platforma uzyska 30 proc. poparcia w eurowyborach, realistycznie 27 proc., a przy dobrej kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego i Europy Plus poniżej 25 proc. - pisze "Polska the Times".

To drastyczny spadek poparcia dla Platformy w stosunku do 2009 roku, gdzie zyskała 44 proc.

Zyskuje Europa Plus i PiS

Europa Plus zaś według badania zyska w najlepszym wariancie 20 proc., w najgorszym 15 proc. PiS zyskuje w najlepszym wariancie 30 proc., a w najgorszym 28 proc. SLD w zależności od wariantu zyskało od 10 do 12 proc. poparcia. Poparcie dla Europy Plus było badane pod względem kilku wariantów, jednym z nich był wariant przejścia do partii Ryszarda Kalisza i Andrzeja Olechowskiego.

Podobny wewnętrzny sondaż, tyle że na zlecenie Ruchu Palikota, w połowie marca przeprowadziła GfK Polonia. Wewnętrznym badaniu sprawdzono szanse listy Kwaśniewskiego do Parlamentu Europejskiego. Z sondażu wynikało, że PO może liczyć na 37 proc. poparcia, PiS na 26 proc., a na centrolewicową Europę Plus chciałoby zagłosować 15 proc. Polaków. Czwarty w sondażu był Sojusz Lewicy Demokratycznej (11 proc.), a na kolejnych pozycjach PSL (6 proc.), Solidarna Polska (2 proc.).

Wyniki marcowego sondażu były wciąż korzystne dla Platformy, ale warto zauważyć, że badanie przeprowadzono w zaledwie trzy tygodnie po wystartowaniu Europy Plus Kwaśniewskiego.

Więcej o:
Komentarze (80)
Wewnętrzny sondaż na zlecenie PO: eurowybory mogą być ciosem dla Tuska
Zaloguj się
 • skuter44

  0

  Duża część wyborców zrozumiała wreszcie, że nie można kolejny raz dać się oszukać.
  Oszukała nas prawica (PiS i PO) której większość Polaków dała pełnomocnictwo do rządzenia. Czas na zmiany, na podjęcie trudu odnowienia Polski i przyspieszenia jej
  rozwoju. Mogą to zrobić ludzie którzy trafnie oceniają tragizm obecnych rządów i widzą
  drogę wyjścia z impasu, którzy przedstawiają realny "Plan zmian do 2019 roku".

 • gxx

  Oceniono 2 razy 0

  KACZYŃSKI dość tego nigdy więcej PIS my POLACY nie będziemy na ciebie płacić za twoją ochronę.DOŚĆ KŁAMSTW I OBIECYWANIU .

 • gxx

  Oceniono 2 razy 0

  NIGDY PIS NIE WYGRA WYBORÓW DO PE BO PIS SIĘ NIE LICZY NIGDZIE W ŚWIECIE .

 • bilu46

  Oceniono 1 raz -1

  Donek von Thuske od pięciu lat pluje elektoratowi w gębę . Skończyło się , panie von Donek ! Kaczyniak już nie jest czarnym ludem , którym można straszyć dzieci ! Kaczyński was UCZCIWIE ROZLICZY , a pan Ziobro - osądzi . Za prokuratora wyznaczą wam pana Święczkowskiego , a do aresztu odprowadzi was Piękny Tomek .

 • illuminatus2

  Oceniono 2 razy -2

  Jebać posrane peło.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 4 razy -2

  tusku zabiłeś wszystkie nadzieje tego narodu ! wybory pokażą ci jak potężne wpieeeeeerdól dostanie złodziejska PO,nawet głupota PiSdzielców nic ci nie pomoże a zemsta niechybnie dosięgnie

 • v_kolumna_v

  Oceniono 8 razy 0

  Oby ci szkodnicy platformiani zniknęli ze sceny politycznej jak najszybciej i na zawsze. Zasłużyli sobie na to solennie rozwalając przemysł, zadłużając kraj ponad zdrowy rozsądek, rozkradając i wyprzedając wszystko co popadnie, kłamiąc i manipulując informacją a także prowadząc kraj prostą ścieżką do totalitaryzmu. Czegoś równie gorszącego i upokarzającego dla ludzi patriotycznie myślących nie zna historia naszej Ojczyzny.

 • bilko78

  Oceniono 9 razy -1

  Rozliczymy te nieudolne rządy rudego lalusia!!!

 • george1955

  Oceniono 5 razy 1

  dlaczego premier rzadu zajmuje sie na forum publicznym sprawami swojej partii,czyzby to byl glowny punkt dzialalnosci jego rzadu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX