Znany sportowiec wśród zatrzymanych ws. handlu narkotykami

26.04.2013 10:27

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Policja z Leszna zatrzymała sześć osób podejrzanych o handel narkotykami, wśród nich jest znany sportowiec. W jego mieszkaniu znaleziono blisko 7 kg amfetaminy, marihuanę oraz tytoń bez polskich znaków akcyzowych.
Czarnorynkowa wartość znalezionych narkotyków to około ćwierć miliona złotych. Zatrzymania miały miejsce w środę. - Podczas przeszukania mieszkań zajmowanych przez podejrzanych, śledczy znaleźli replikę pistoletu, tytoń bez polskich znaków akcyzowych, pieniądze pochodzące z nielegalnego handlu oraz 2 kg marihuany i 7 kg amfetaminy. Te ostatnie znajdowały się w mieszkaniu 26-latka, znanego zawodnika klubu sportowego - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Zatrzymani to mieszkańcy Leszna, mężczyźni w wieku od 23 do 26 lat. Borowiak poinformował, że niektórzy z nich byli notowani już za sprawy narkotykowe.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła zatrzymanym zarzuty handlu narkotykami i posiadania narkotyków w dużej ilości. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 290 razy 280

  grunt to rzetelna informacja. wczoraj w godzinach wieczornych policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który okazał się znajomym kolesia, który mieszka obok kolesia, którego kuzyn zna gościa, którego sąsiad widział kiedyś innego gościa, którego wujek jechał tym samym autobusem co opiekunka do dzieci pewnego znanego aktora (nie w tym samym czasie)

 • ta56

  Oceniono 244 razy 218

  Amfetamina to pryszcz. Media donoszą, że palenie trawy to w Polsce istna plaga. Strażacy muszą interweniować po kilkadziesiąt razy dziennie.

 • his_dudeness

  Oceniono 163 razy 157

  To już nawet nie podają imienia i pierwszej litery nazwiska bandytów ?

 • paastafarai

  Oceniono 62 razy 44

  Jeżeli spojrzymy na walkę z narkotykami z czysto ekonomicznego punktu widzenia, to rolą państwa jest ochrona karteli narkotykowych. Milton Friedman

  Tych zwineliście za pare miesięcy nowui się pojawią, rynek tak jak nisza ekologiczna nie lubi pustki. Jest popyt pojawią się nowi sprzedawcy.
  Walka z wiatrakami!
  Zalegalizować i informować! Edukować ludzi o skutkach! Zniknie źródło dochodu przestępców!
  Nikt denaturatu nie pije (no prawie nikt) bo wie czym to grozi!

  Gdy coś jest nielegalne, to tworzy czarny rynek
  Ten tworzy gangsterów, pieniędzy brudny obieg
  Gdy ci się już wzbogacą, a wzbogacą się szybko
  Dużo będą płacić przekupnym politykom
  Politycy uchwalają to, co gangi zalecają
  A potem po wypłatę ochoczo się zgłaszają
  To, co widać i słychać, jest proste i banalne
  Co jest nielegalne, jest bardziej opłacalne

  Gdy gangi się wzbogacą, to wtedy jest szacunek
  Nikt nie pyta bogatych, uczciwi są czy nie
  Poważne korporacje u nowego wielkiego brata
  Mają swe korzenie w prohibicji latach

  (Kazik)

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 122 razy 26

  Delegalizacja karalności uprawy konopii jest jedynym sposobem, by zmniejszyć ilość osób uzależnionych od twardych narkotyków. Każdy kto przemyślał całą sprawę, wie bardzo dobrze o tym, że jest KLIENT i SPRZEDAWCA. Sprzedawca w swojej ofercie posiada, prócz konopii, także twarde narkotyki, które uzależniają chemicznie organizm człowieka. Druga sprawa to środowisko, z którym osoba KUPUJĄCA się styka - przeważnie, są to ludzie z marginesu społecznego, żyjący z "dealerki". Polskie prawo nie gwarantuje więc żadnego bezpieczeństwa dla ludzi palących leczniczo bądź rekreacyjnie konopie, a wręcz promuje i potęguje zjawiska kryminogenne. Wiele państw w Unii Europejskiej "zrozumiało" istotę zjawiska "wchodzenia w narkotyki" i delegalizując karalność uprawy, odebrało mafii 90% rynku. Rosja, Włochy, Niemcy, Austria, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Szwajcaria, Czechy to tylko niektóre z tych państw... wyborcza.pl/10,82983,12733629,Kora__Marihuana_to_nie_narkotyk__nie_widzi_sie_po.html ps: PATOLOGIA ZBRODNICZO-SZMALCOWNICZEJ MELINY BOLSZEWICKO-NAZISTOWSKIEJ Z CIĄGOTKAMI DO MAŁYCH DZIECI

 • av127

  Oceniono 22 razy 20

  podpis do zdjecia - gdyby ktos mial watpliwosci...

 • pulkownica

  Oceniono 20 razy 12

  Kasa jest najważniejsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje