W pożarze szpitala pod Moskwą zginęło 38 osób

26.04.2013 06:24
Płomienie pojawiły się w czasie, gdy wszyscy spali

Płomienie pojawiły się w czasie, gdy wszyscy spali (Fot. HANDOUT REUTERS)

38 osób zginęło w nocy w pożarze szpitala psychiatrycznego pod Moskwą - poinformowała rosyjska policja. Płomienie pojawiły się w czasie, gdy wszyscy spali. Budynek niemal doszczętnie spłonął.
Wypadek zdarzył się we wsi Ramienskij, w rejonie dmitrowskim obwodu moskiewskiego, około 40 kilometrów na północ od stolicy Rosji. Wcześniej podawano, że zginęło 36 ludzi. Liczbę ofiar doprecyzowało rosyjskie ministerstwo ds. nadzwyczajnych, które opublikowało spis pacjentów i pracowników placówki.

Według resortu, gdy wybuchły płomienie, w budynku znajdowało się 41 ludzi. Zginęło 38 osób, dziewięć kobiet i 29 mężczyzn, w tym dwaj przedstawiciele personelu medycznego. Z pożogi uratowało się dwóch pacjentów i pielęgniarka. Anonimowe źródło w policji, przywoływane przez ITAR-TASS, twierdzi, że ofiary nie miały szans na ratunek. "Pożar wybuchł, gdy spali. Część z nich próbowała się ratować, ale zatruła się dymem, budynek właściwie doszczętnie spłonął" - podało.

Inne źródło, cytowane przez agencję RIA-Nowosti, podało natomiast, że ofiary zginęły w swych pokojach, a okna szpitala były zakratowane. "Większość zabitych znaleziono na łóżkach; widać było, że nawet nie próbowali się ratować" - relacjonowało. Według wstępnych ustaleń przyczyną zaprószenia ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Ministerstwo ds. nadzwyczajnych dodało, że służby też dość późno otrzymały wezwanie i przybyły na miejsce, gdy budynek już tonął w płomieniach.

Zobacz także
Komentarze (87)
W pożarze szpitala pod Moskwą zginęło 38 osób
Zaloguj się
 • ampulka01

  Oceniono 1 raz 1

  rusek to nie człowiek wiec nie szkoda ich.

 • r0b0l

  0

  to cenna wskazówka dla NFZ. i dla ZUS...

 • jezory.pasiukowski

  0

  To zupelnie jak w horrorach prod USA. Teraz bedzie tam straszylo, a jak kto wlizie to juz nie wylezie zywy.

 • hkarper

  Oceniono 3 razy 1

  Bangladesh wyciszony...........bo to jankeskie fabryki.

  Wiadomość nie została wysłana. Powód: blokada antyspamowa. W celu wyjaśnienia proszę się skontaktować z administratorem: forum@agora.pl.

  A GWEDAHTURNIA WIIE CO ZNACZY SPAM?........BO CHYBA NIE MOJ JEDEN POST?

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 2 razy 2

  straszna tragedia. Byłem parę lat na kontrakcie w Moskwie. Paliło się ostatnie piętro wielopiętrowego domu. Drabiny sięgały tak mniej więcej do połowy budynku. Pytam się znajomego Rosjanina - jak myśli dlaczego nie pojawiły się śmigłowce ewakuacyjne - odpowiedział zdziwiony : przecież tam mieszkali zwykli ludzie ...

 • otwieracz_1912

  0

  Woland przyszedł po Mistrza...

 • part_of_the_game

  Oceniono 2 razy 2

  Mieliśmy bardzo podobną tragedię - i też ludzie zostali w łóżkach

  pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar_w_szpitalu_psychiatrycznym_w_G%C3%B3rnej_Grupie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje