Grzegorz Braun wytropił europejskiego pedofila? Donos do prokuratury

25.04.2013 19:17
Grzegorz Braun w sądzie w lipcu 2008 roku podczas procesu, który wytoczył mu prof. Jan Miodek

Grzegorz Braun w sądzie w lipcu 2008 roku podczas procesu, który wytoczył mu prof. Jan Miodek (Fot. Maciej Swierczynski / AG)

Grzegorz Braun złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Chodzi o debatę europejską, w której 24 kwietnia miał wziąć udział Daniel Cohn-Bendit
Grzegorz Braun, reżyser filmowy związany przed kilkoma laty z Uniwersytetem Wrocławskim, złożył w Prokuraturze Rejonowej Wrocław Psie Pole zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na terenie tej uczelni. Zrobił to w środę 24 kwietnia - w dniu, w którym w Instytucie Politologii UWr przy ul. Koszarowej zostały zorganizowane Otwarte Debaty Europejskie.

Polityk nie przyjechał, donos na uczelnię

Braun w piśmie skierowanym do prokuratury wezwał do "ujęcia i poddania czynnościom prawnym" Daniela Cohn-Bendita, francuskiego polityka i europosła, który miał wziąć udział w wydarzeniu.

Francuz na debatę nie dotarł (został w Warszawie, oficjalnie z powodu choroby), ale Grzegorz Braun - owszem. Przeciwnik Unii Europejskiej, publicysta prawicowych mediów i współpracownik Organizacji Monarchistów Polskich uznał, że obecność Cohn-Bendita stanowi "zagrożenie dla tutejszych obywateli i obyczajności publicznej". Niedoszły środowy panelista w autobiografii z 1975 r. zamieścił bowiem opis swoich kontaktów erotycznych z dziećmi w przedszkolu, w którym niegdyś pracował.

Co zrobił Cohn-Bendit

Cohn-Bendita o pedofilię oskarżyła w 2001 roku niemiecka dziennikarka Bettina Röhl - na podstawie cytatów z autobiograficznej książki "Wielki Bazar". Polska Wikipedia cytuje wspomnienia polityka: "W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem...".

Niemiecka wersja Wikipedii podaje, że Cohn-Bendit tłumaczył, że to nieprawda, a cytowany tekst został niechlujnie sformułowany.

Uniwersytet i "publiczna pochwała przestępstwa".

Braun w zawiadomieniu pisze również, że Uniwersytet Wrocławski "celebruje" i "propaguje" osobę Cohn-Bendita, dopuszczając się "publicznej pochwały przestępstwa". Domaga się przesłuchania osób odpowiedzialnych za jego zaproszenie do Wrocławia.

Jacek Przygodzki, rzecznik uczelni: - Nasza debata traktowała o granicach politycznej Europy i o społeczeństwie obywatelskim, a nie o alternatywnym wychowaniu. Nie rozumiemy zarzutów Grzegorza Brauna.

Prokuratura Rejonowa Psie Pole zbada sprawę. - Sprawdzimy informacje zawarte w zawiadomieniu, a następnie podejmiemy decyzję o wszczęciu postępowania lub o odmowie - mówi rzeczniczka wrocławskiej prokuratury Małgorzata Klaus.

Lustrował Wałęsę i Miodka

Grzegorz Braun sam był już pod lupą prokuratury i sądu po dwóch incydentach, jakich dopuścił się we wrześniu ubiegłego roku. W trakcie debaty publicznej zasugerował, że redaktorów Gazety Wyborczej i telewizji TVN należałoby wyprawić na tamten świat przez rozstrzelanie.

Natomiast podczas ekshumacji jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej wdarł się na Cmentarz Powązkowski, naruszając nietykalność policjanta. W ostatnich latach oskarżył o współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa m.in. Lecha Wałęsę, abp. Józefa Życińskiego i prof. Jana Miodka.

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 153 razy 109

  ten Cohn -Bendtit to faktycznie typ spod ciemnej gwiazdy, ale gwiazda Brauna tez jasno nie świeci...

 • kynos1

  Oceniono 233 razy 51

  Pamiętajcie:
  Pedofilia w Kościele - jednoznacznie zła.
  Pedofilia Cohn Bendita czy Polańskiego - niekoniecznie.

 • jendrek121

  Oceniono 118 razy 48

  wszystko jest tu porypane - Wyborcza zestawiająca (przeciwstawiająca?) pedofila z Braunem nie wiadomo po co, rzecznik uczelni tłumaczący się bez sensu. Gdyby Cohn-Bendit był antysemitą to też miałby prawo wygłaszać wykłady w temacie o granicach Europy? Nie - zostałby skasowany jak pewien doktorant negujący Holokaust.
  Jak ktoś jest pedofilem to nieważne o czym ma być wykład i nieważne kto na niego donosi - ma być sekowany.
  Wyborcza upada coraz bardziej...

 • phillip_lee_81

  Oceniono 62 razy 34

  „W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem...” - cytat pochodzi z autobiografii Cohn-Bendit z 1975 roku.

 • bilu46

  Oceniono 56 razy 22

  Zanim dalej będzie lustrował innych , powinien opublikować wyniki swoich badań psychiatrycznych . Chyba klapka w mózgu mu nie ryksztosuje a szlauch się zablindował .

 • arno-ger

  Oceniono 70 razy 20

  Nie wiemy jak naprawde jest z tym Benditem, a jeśli to prawda to faktycznie dno dna. Ale ta bezczelna kanalia
  to jeszcze wieksze dno !

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 19

  I tak ma szczęście Cohn-Bendit że Braun doniósł do prokuratury w celu zbadania sprawy a nie jak ma w zwyczaju zalecał zastrzelić na jakimś rogu ulicy

 • arkaf

  Oceniono 24 razy 10

  Daniel Cohn-Bendit jest politykiem niemieckim, znaczy w Niemczech sie polityka zajmuje starajac sie na zielono swiat wymalowac, a z Francja ma tyle wspolnego, ze jest frauskojezyczny i niekiedy mozna go w tamtejszych radiach badz telewizjach obejrzec. Obecnie europosel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje