Grzegorz Braun wytropił europejskiego pedofila? Donos do prokuratury

25.04.2013 19:17
Grzegorz Braun w sądzie w lipcu 2008 roku podczas procesu, który wytoczył mu prof. Jan Miodek

Grzegorz Braun w sądzie w lipcu 2008 roku podczas procesu, który wytoczył mu prof. Jan Miodek (Fot. Maciej Swierczynski / AG)

Grzegorz Braun złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Chodzi o debatę europejską, w której 24 kwietnia miał wziąć udział Daniel Cohn-Bendit
Grzegorz Braun, reżyser filmowy związany przed kilkoma laty z Uniwersytetem Wrocławskim, złożył w Prokuraturze Rejonowej Wrocław Psie Pole zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na terenie tej uczelni. Zrobił to w środę 24 kwietnia - w dniu, w którym w Instytucie Politologii UWr przy ul. Koszarowej zostały zorganizowane Otwarte Debaty Europejskie.

Polityk nie przyjechał, donos na uczelnię

Braun w piśmie skierowanym do prokuratury wezwał do "ujęcia i poddania czynnościom prawnym" Daniela Cohn-Bendita, francuskiego polityka i europosła, który miał wziąć udział w wydarzeniu.

Francuz na debatę nie dotarł (został w Warszawie, oficjalnie z powodu choroby), ale Grzegorz Braun - owszem. Przeciwnik Unii Europejskiej, publicysta prawicowych mediów i współpracownik Organizacji Monarchistów Polskich uznał, że obecność Cohn-Bendita stanowi "zagrożenie dla tutejszych obywateli i obyczajności publicznej". Niedoszły środowy panelista w autobiografii z 1975 r. zamieścił bowiem opis swoich kontaktów erotycznych z dziećmi w przedszkolu, w którym niegdyś pracował.

Co zrobił Cohn-Bendit

Cohn-Bendita o pedofilię oskarżyła w 2001 roku niemiecka dziennikarka Bettina Röhl - na podstawie cytatów z autobiograficznej książki "Wielki Bazar". Polska Wikipedia cytuje wspomnienia polityka: "W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem...".

Niemiecka wersja Wikipedii podaje, że Cohn-Bendit tłumaczył, że to nieprawda, a cytowany tekst został niechlujnie sformułowany.

Uniwersytet i "publiczna pochwała przestępstwa".

Braun w zawiadomieniu pisze również, że Uniwersytet Wrocławski "celebruje" i "propaguje" osobę Cohn-Bendita, dopuszczając się "publicznej pochwały przestępstwa". Domaga się przesłuchania osób odpowiedzialnych za jego zaproszenie do Wrocławia.

Jacek Przygodzki, rzecznik uczelni: - Nasza debata traktowała o granicach politycznej Europy i o społeczeństwie obywatelskim, a nie o alternatywnym wychowaniu. Nie rozumiemy zarzutów Grzegorza Brauna.

Prokuratura Rejonowa Psie Pole zbada sprawę. - Sprawdzimy informacje zawarte w zawiadomieniu, a następnie podejmiemy decyzję o wszczęciu postępowania lub o odmowie - mówi rzeczniczka wrocławskiej prokuratury Małgorzata Klaus.

Lustrował Wałęsę i Miodka

Grzegorz Braun sam był już pod lupą prokuratury i sądu po dwóch incydentach, jakich dopuścił się we wrześniu ubiegłego roku. W trakcie debaty publicznej zasugerował, że redaktorów Gazety Wyborczej i telewizji TVN należałoby wyprawić na tamten świat przez rozstrzelanie.

Natomiast podczas ekshumacji jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej wdarł się na Cmentarz Powązkowski, naruszając nietykalność policjanta. W ostatnich latach oskarżył o współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa m.in. Lecha Wałęsę, abp. Józefa Życińskiego i prof. Jana Miodka.

Komentarze (139)
Grzegorz Braun wytropił europejskiego pedofila? Donos do prokuratury
Zaloguj się
 • atopos

  0

  Tak sobie tylko po amatorsku pitolisz, czy masz dyplom ruskiego wracza od psychuszek i faktycznie coś jest na rzeczy?

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Co ten matoł jeszcze wymyśli? Najwyższy czas na spotkanie z psychiatrą!

 • krzysztof_rej

  Oceniono 2 razy 2

  można se samemu ocenić obrzydliwca:
  www.youtube.com/watch?v=cPYm9B707Qc&feature=player_embedded
  macie dzieci?

 • kermit.dolomit

  Oceniono 4 razy 0

  Daniel Cohn Bendit urodzony w rodzinie żydokomunistów niebezpieczny ekomarksistowski wykolejeniec powiązany z grupami europejskich lewackich wywrotowców i z neokomunistycznymi ugrupowaniami terrorystycznymi w 2001 roku oskarżony o pedofilie

  Widać według GW kolejny prześladowany autorytet moralny

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy -4

  Dlaczego Braun nie "walczy" tak z pedofilami w sutannach !?
  Czy Cohn -Bendtit, był pozwany, skazany za pedofilię, czy to tylko znane qrestwo faszysty Brauna ?

 • odowk

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba dzieci chronić przed pedofilami, bo po molestowaniu może się w mózgu zrobić coś takiego jak u Brauna.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 6 razy 4

  Wystarczy mieć żydowskie pochodzenie i być przyjacielem A.utoryteta M.oralnego wtedy można mieć zboczone skłonności do dzieci i nikt złego słowa nie powie. Romek od filmów i Daniel wychowawca przedszkolny wiedzą coś o tym.

 • arachnus

  Oceniono 1 raz 1

  komuch internacjonalny kontra komuch narodowy - wojna w rodzinie?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Sprawa jest znana od dawna i każdy, kto wyznaje pewne wartości uzna tego człowieka za ułomnego, godnego potępienia, natomiast budowanie swojej i tak wątpliwej kariery na takich obrzydliwościach jest takich samym czynem, obaj to szubrawcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje