Izrael: Zestrzelono drona lecącego z Libanu

25.04.2013 16:55
Izraelski okręt wojenny i śmigłowiec patrolują morze obok statku pasażerskiego w okolicy Hajfy na północy kraju

Izraelski okręt wojenny i śmigłowiec patrolują morze obok statku pasażerskiego w okolicy Hajfy na północy kraju (Fot. Ariel Schalit AP)

Izraelski myśliwiec zestrzelił nad Morzem Śródziemnym bezzałogowy samolot z Libanu, który zbliżał się do izraelskich wybrzeży - poinformowały źródła wojskowe w Jerozolimie. Izraelskie siły morskie poszukują obecnie wraku maszyny. Helzbollah zaprzeczył, że to jego dron.
- Będziemy dalej czynić co niezbędne, aby chronić bezpieczeństwo obywateli Izraela - powiedział premier tego kraju Benjamin Netanjahu. Wojsko powiadomiło, że bezzałogowy aparat latający (UAV) został zauważony na niebie libańskim i przechwycony przez myśliwiec F-16 około pięciu mil morskich (ok. 9 km) od izraelskiego miasta portowego Hajfa.

Jak pisze Reuters, to drugi w ciągu siedmiu miesięcy dron z Libanu zestrzelony w izraelskiej przestrzeni powietrznej. W październiku został strącony samolot bezzałogowy libańskiego ugrupowania Hezbollah; tamta maszyna wleciała na głębokość 55 km na południu Izraela.

Ostatnio premier Netanjahu ostrzegł, że wspierany przez Iran Hezbollah może próbować wykorzystać do swych celów konflikt zbrojny w sąsiedniej Syrii.

Jednak w specjalnym oświadczeniu Hezbollah poinformował, że nie wysyłał drona nad terytorium Izraela.

Zobacz także
Komentarze (81)
Izrael: Zestrzelono drona lecącego z Libanu
Zaloguj się
 • mieczyslaw.grodecki

  0

  Polacy, obudźcie się! Nigdy Was nie zastanawiało dlaczego wasi rodacy z pracy, znajomi, rodzina, ludzie, których spotykacie na ulicy wyglądają normalnie, polsko i aryjsko-słowiańsko, a intelektualiści, politycy, publicyści i te wszystkie gadające głowy w TV wyglądają jak obywatele Izraela i rabini bez pejsów?

  Oto odpowiedź: www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 6 razy -2

  zaraz się okaże, że w dronie było kilkunastu pasażerów i że leciał nie pięć a pięćdziesiąt mil morskich od Hajfy.

 • kola

  Oceniono 14 razy 2

  Zbrodniarze żydowscy strzelają do wszystkiego - dronów, marynarzy na wodach międzynarodowych, palestyńskich kobiet i dzieci, irańskich naukowców; co za bandycki naród.

 • wera95

  Oceniono 9 razy 1

  Tak jak w Radiu Erewan: Nie żydowska armia tylko palestyński pasterz kóz, nie zetrzelił tylko rzucił patykiem i nie drona tylko sępa.

 • leonleonidas

  Oceniono 7 razy 1

  friendly fire :-)

  Niedlugo Hamerykany oskarza kogos tam ze mu drona zestrzelili i ze maja dowody na zastosowanie broni chemicznej w Syri przeciw milojacym pokoj rebeliantom (he he he) i ze trzba demokracje krzewic i jakies inne klamstwa.

 • doks.1979

  Oceniono 6 razy 0

  a co mnie ku... jakiś Dron nad israelem obchodzi !

 • kajajgzzz

  Oceniono 19 razy 17

  To był bezpański Dron.Tak sobie przelatywał.

 • aiwaplatz

  Oceniono 5 razy 1

  Akurat Netanjahu leciał helikopterem z wizytą do tamtejszych Druzów. Lądował przymusowo i czekał na zestrzelenie drona. Coś podobno 8 minut dron był w przestrzeni powietrznej Izraela i to starczyło aby pod Hajfę doleciał. Lotnictwo nad Hajfą ostro wczoraj krążyło. Huk silników i zdenerwowanie ludzi na ziemi. Tam każde mieszkanie ma specjalny pokój a'la bunkier z metalowymi drzwiami. Nie ma co zazdrościć.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 6 razy 4

  2 drony na Wiejską poproszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje