Izrael: Zestrzelono drona lecącego z Libanu

25.04.2013 16:55
Izraelski okręt wojenny i śmigłowiec patrolują morze obok statku pasażerskiego w okolicy Hajfy na północy kraju

Izraelski okręt wojenny i śmigłowiec patrolują morze obok statku pasażerskiego w okolicy Hajfy na północy kraju (Fot. Ariel Schalit AP)

Izraelski myśliwiec zestrzelił nad Morzem Śródziemnym bezzałogowy samolot z Libanu, który zbliżał się do izraelskich wybrzeży - poinformowały źródła wojskowe w Jerozolimie. Izraelskie siły morskie poszukują obecnie wraku maszyny. Helzbollah zaprzeczył, że to jego dron.
- Będziemy dalej czynić co niezbędne, aby chronić bezpieczeństwo obywateli Izraela - powiedział premier tego kraju Benjamin Netanjahu. Wojsko powiadomiło, że bezzałogowy aparat latający (UAV) został zauważony na niebie libańskim i przechwycony przez myśliwiec F-16 około pięciu mil morskich (ok. 9 km) od izraelskiego miasta portowego Hajfa.

Jak pisze Reuters, to drugi w ciągu siedmiu miesięcy dron z Libanu zestrzelony w izraelskiej przestrzeni powietrznej. W październiku został strącony samolot bezzałogowy libańskiego ugrupowania Hezbollah; tamta maszyna wleciała na głębokość 55 km na południu Izraela.

Ostatnio premier Netanjahu ostrzegł, że wspierany przez Iran Hezbollah może próbować wykorzystać do swych celów konflikt zbrojny w sąsiedniej Syrii.

Jednak w specjalnym oświadczeniu Hezbollah poinformował, że nie wysyłał drona nad terytorium Izraela.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • lemista1

  Oceniono 275 razy 131

  @hosimin
  Nie nauczysz chamstwa autorefleksji. Od "Kiepskich" do kompa i od kompa do "plebanii" to ich cały ruch intelektualny. Szydzą z "Ruskich", "Icków", "Szkopów", itd. Każdy jest głupszy od nich... Ale jeżdżą niemieckimi autami, a satelity w kosmos nie wysłali, rakiet światu nie sprzedają, w szachy nie pograją, śpiewać się wstydzą, bo nie umieją... A śmieci wyje...ją do lasu... NA KOLANA świecie! To POLSCY patrioci. Najczęściej katolicy.

 • siekier35

  Oceniono 104 razy 80

  widać w libanie nastąpił zauważalny skok technologiczny.

 • dziadekjam

  Oceniono 79 razy 45

  Hezbollah tego drona wymodlił?

 • jawa03

  Oceniono 73 razy 35

  Ostatnio hezbollah trafił rakietą w pole ziemniaków, teraz zrobili drona bez jednostki sterującej... Cóż, wieki kazirodztwa nie wpływają dobrze na intelekt.

 • 31.februarius

  Oceniono 42 razy 24

  Twierdzicie, że ten dron z Libanu był bezzałogowy,
  a w njósie o 18:53 jest mowa o zaginięciu polskiego dyplomaty w LIbanie ...
  żeby się czasem za chwile nie okazało, że ............................

 • gad_z_rakowa

  Oceniono 97 razy 19

  wysokiej klasy polscy specjalisci dziwia sie - skad dron w milujacej pokoj dloni hezbollahu? czyzby zlozyli go z puszek po piwie, pieluszek i pudelek po bananach?
  zapytajcie w Iranie i Syrii.. moze wam powiedza skad rakiety, mozdzieze i inne ustrojstwo u milujacych pokoj islamistow.

  szkoda ze w Polsce jeszcze malo wysadzonych autobusow i zbombardowanych mozdziezami budynkow. moze byscie zrozumieli, ze jako katolikow predzej zabije was Arab, niz Zyd..

 • kajajgzzz

  Oceniono 19 razy 17

  To był bezpański Dron.Tak sobie przelatywał.

 • eldemon

  Oceniono 37 razy 15

  Żeby tylko nie okazało się, że zestrzelili swojego..............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje