"Mamy inflację bardzo ważnych poniedziałków. Ale kłopoty z Gowinem są na rękę premierowi"

Zdaniem Andrzeja Stankiewicza z "Rzeczpospolitej" awantura wokół ministra Gowina jest na rękę Donaldowi Tuskowi. - Jeżeli premier miałby się tłumaczyć z tego, dlaczego jego partia przegrywa wybory, to woli postawić Gowina pod pręgierzem. To bardziej efektowne - mówił w TOK FM. Wg Agaty Nowakowskiej z "GW" usunięcie Gowina z rządu jest niewygodne dla premiera. - Minister będzie twierdził, że został wyrzucony za poglądy.
Premier Tusk lubi dozować napięcie. Do poniedziałku musimy czekać na decyzję w sprawie Jarosława Gowina. Tym razem minister podpadł kontrowersyjną wypowiedzią o handlu i eksperymentach na zarodkach z Polski.

- Mamy inflację poniedziałków. Premier już tak daleko szedł w swoich wcześniejszych zapowiedziach dotyczących Jarosława Gowina, że na mnie ten kolejny poniedziałek nie robi wrażenia - przyznał w "Poranku Radia TOK FM" Andrzej Stankiewicz z "Rzeczpospolitej".

Gowinem "przykryć" porażki

Zdaniem dziennikarza rozgrywka wokół ministra sprawiedliwości jest bardzo dobrze przemyślana. I nie ma mowy o żadnym przypadku. - Z punktu widzenia premiera skupienie uwagi na ministrze Gowinie jest jak najbardziej pożądane. Bo przykrywa poważniejsze problemy. Jeżeli premier miałby się tłumaczyć z tego, że jego partia przegrywa przedterminowe wybory do Senatu, to woli postawić Gowina pod pręgierzem. To bardziej efektowne - uważa Stankiewicz.I podkreśla, że jego zdaniem minister nie powinien płacić stanowiskiem za wypowiedź o zarodkach.

- Uważam, że Gowin powiedział bzdurę. Ale to nie jest powód do dymisji ze stanowiska ministra sprawiedliwości. On pozytywnie zaskakuje mnie swoją pracą w resorcie. Wygrał starcie z PSL w sprawie reformy sądownictwa. Sejm przyjął już pierwszy pakiet deregulacyjny. Gowin sam się podłożył. Ale oczekiwanie dymisji jest zadziwiające - stwierdził dziennikarz "Rz".

Kto bardziej skorzysta?

Według Agaty Nowakowskiej z "Gazety Wyborczej" wyrzucenie z rządu ministra sprawiedliwości za wypowiedzi o zarodkach byłoby niewygodne dla Donalda Tuska. - Bo Jarosław Gowin będzie oczywiście twierdził, że został wyrzucony za poglądy - mówiła dziennikarka w "Poranku Radia TOK FM".Komentatorka uważa, że awantury wokół Jarosława Gowina są na rękę ministrowi. - Zachowanie Gowina to egoizm polityczny. On gra bardzo na siebie. A jego celem jest bycie kimś więcej niż ministrem sprawiedliwości.

Kto zyskuje na przepychankach w rządzie? - To na pewno szkodzi premierowi Tuskowi. Bo co kilka tygodni mamy kolejny spektakl z wyrzucaniem ministra Gowina. To pokazuje słabość szefa rządu - uważa Nowakowska.

Min. Gowin odpowiada premierowi na Twitterze "I don't like Mondays">>

Więcej o:
Komentarze (9)
"Mamy inflację bardzo ważnych poniedziałków. Ale kłopoty z Gowinem są na rękę premierowi"
Zaloguj się
 • dorik2

  0

  Więc według mędrca Stankiewicza "Gowin powiedział bzdurę, ale to nie powód do dymisji!". Bo to normalne, że minister sprawiedliwości publicznie gada bzdury, rzuca oskarżenia bez dowodów, wywołuje aferę międzynarodową (patrz reakcja ambasady Niemiec), stawia premiera, odbywającego akurat wizytę w Niemczech, w idiotycznej sytuacji. Śmieszy mnie także teza Stankiewicza, że heca z Gowinem jest Tuskowi na rękę. Bo każdy premier uwielbia pokazywać, że minister (wcześniej już skarcony i przywołany do porządku) nadal robi mu koło pióra.

 • milorex10

  Oceniono 7 razy -3

  Tusk to partyjny cwaniaczek, który dla dobra swej partii PO postanowił zatopić Polskę. Tusk utrwala wszelkie polskie patologie, boi się je likwidować, z obawy na spadek poparcia wyborczego. Tusk pozwala by rolnicy pustoszyli budżet (mają za darmo renty i emerytury, opiekę zdrowotną), górnicy pławili się w przywilejach (mają sute emerytury w wieku 45 lat), służby mundurowe tworzyły emerytów po 15 latach pracy (agent Tomek przeszedł na emeryturę w wieku 35 lat). Kto na to wszystko zarobi, jaki budżet wytrzyma takie patologie. Tusk to polityczny tchórz. Dla kolejnej 3 kadencji swej partii prowadzi Polskę do bankructwa. W tym czasie PO i jej członkowie będą oczywiście zieloną wyspą.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 1

  Tuskowi to "wyrzucanie" Gowina nie bardzo wychodzi. Oby w akcie desperacji Donek sam siebie z rządu i partii nie wyrzucił :-(

 • piemont12

  Oceniono 9 razy 7

  cytat: "wyrzucenie z rządu ministra sprawiedliwości, za wypowiedzi o zarodkach, byłoby niewygodne dla Donalda Tuska. - Bo Jarosław Gowin będzie oczywiście twierdził, że został wyrzucony za poglądy "

  To co mówił Gowin, to był stek kłamstw i pomówień, nie poparte żadnymi faktami !
  To nie o poglądy, imć Gowina, chodzi, ale o jego kłamstwa i pomówienia, jako ministra sprawiedliwości RP ..!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX