Schetyna: Gowin szkodzi rządowi. Potrzebna poważna rekonstrukcja

25.04.2013 09:09
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta)

- Pomiędzy Tuskiem i Gowinem iskrzy, to dyskomfort dla premiera. Sytuacja jest zła - mówił w RMF FM Grzegorz Schetyna. - Gowin szkodzi rządowi jako całości. Ale jest wytrwały i politycznie żywotny. Dymisja? To premier ma długopis. On decyduje - zaznacza.
- Gowin i premier mają różne zdanie w różnych kwestiach i niestety dużo z tej różnicy jest na zewnątrz. To zawsze jest dyskomfortowe dla premiera, stąd widzę, że ta sytuacja jest zła - przyznaje Schetyna.

Jego zdaniem potrzebna jest rekonstrukcja rządu. - Reset. Nowy początek. Jeśli premier zdecyduje się na poważną rekonstrukcję, to będzie sygnał dla PO, że nadchodzi nowy czas. Musimy mieć polityczną inicjatywę. Inaczej kolejnych wyborów nie wygramy - dodaje.

Poseł PO odnosi się też do przegranej jego partii w głosowaniu do Senatu na Śląsku. - To trudny czas dla PO. To, co wydarzyło się w Rybniku, jest tego symbolem - uważa Schetyna.

Podobnego zdania jest szef klubu parlamentarnego PO. - Minister Gowin ciągle nadużywa cierpliwości swojego szefa. Czy pan premier wykaże się cierpliwością i wytrzymałością na wystąpienia medialne swojego ministra? - zastanawiał się Rafał Grupiński w TOK FM.

Zobacz także
Komentarze (104)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 129 razy 95

  Zacznijmy od tego że pan Gowin wcale nie powinien być powołany na to stanowisko a jeżeli już został ministrem to tyle nagrabił że już dawno powinien dostać kopa

 • szary-polak

  Oceniono 109 razy 73

  Gowin to szczur PiS-u w PO. On nawet tego specjalnie nie ukrywa, że jego panem jest Kaczyński !

 • chi_neng1

  Oceniono 83 razy 65

  Wg Schetyny:

  " potrzebna jest rekonstrukcja rządu. - Reset. Nowy początek. Jeśli premier zdecyduje się na poważną rekonstrukcję, to będzie sygnał dla PO, że nadchodzi nowy czas. Musimy mieć polityczną inicjatywę. Inaczej kolejnych wyborów nie wygramy - dodaje."

  Nic dodac, nic ujac :

  Zgadzam sie calkowicie .

 • palkota

  Oceniono 63 razy 47

  Trzeba zaczać od tego, że w ogóle nie należało powoływac Gowina na ministra sprawiedliwości. Przecież
  on nie ma nawet wykształcenia prawniczego. Wspaniałym ministrem sprawiedliwośc był Kwiatkowski i
  powinien nim zostać. Gowin może nadaje się ale na ministra do spraw religii?

 • t0maszek44

  Oceniono 43 razy 39

  Fakt, rekonstrukcje trzeba zacząć już, też, póki jest czas. Później może być za późno, jak zacznie się majstrowanie przy składzie rządu przed samymi wyborami to mało kto uwierzy, że to naprawdę idą zmiany

 • kniazwitold

  Oceniono 25 razy 15

  Jeżeli Tusk trzyma celowo Schetyne na uboczu, żeby go wyciągnąć jak sam się już politycznie zużyje, to chylę czoła przed jego zapobiegliwością. Ale jeżeli Tusk nadal będzie pchał się do koryta w następnych wyborach, to będzie świadczyć tylko o jego spisieniu.

 • a.k.traper

  Oceniono 21 razy 13

  Ten rząd wymaga nie tyle rekonstrukcji co reanimacji gdyż tam są jakieś kukły które plotą "każdy wuj na swój strój".
  By chociaż częściowo przekonać wyborców to kilku osobom trzeba by podziękować za "ofiarną" pracę, jakieś 70% w tym koalicjantowi albo pokazać że się chce i ma wizję albo oplata głupoty o zegarkach i wywozie zarodków, obrażają inteligencję wyborców, dlaczego mamy płacić głupszym od siebie?
  Zauważcie, że wszyscy "ściemniacze" lokują się w kancelarii prezydenta, Senacie i różnych budżetowych instytucjach, tak samo jak w PRL-u tylko szaraczki nie musza się martwić czy kartki wykupią ale czy na kaszankę starczy do końca miesiąca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje