Schetyna: Gowin szkodzi rządowi. Potrzebna poważna rekonstrukcja

25.04.2013 09:09
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta)

- Pomiędzy Tuskiem i Gowinem iskrzy, to dyskomfort dla premiera. Sytuacja jest zła - mówił w RMF FM Grzegorz Schetyna. - Gowin szkodzi rządowi jako całości. Ale jest wytrwały i politycznie żywotny. Dymisja? To premier ma długopis. On decyduje - zaznacza.
- Gowin i premier mają różne zdanie w różnych kwestiach i niestety dużo z tej różnicy jest na zewnątrz. To zawsze jest dyskomfortowe dla premiera, stąd widzę, że ta sytuacja jest zła - przyznaje Schetyna.

Jego zdaniem potrzebna jest rekonstrukcja rządu. - Reset. Nowy początek. Jeśli premier zdecyduje się na poważną rekonstrukcję, to będzie sygnał dla PO, że nadchodzi nowy czas. Musimy mieć polityczną inicjatywę. Inaczej kolejnych wyborów nie wygramy - dodaje.

Poseł PO odnosi się też do przegranej jego partii w głosowaniu do Senatu na Śląsku. - To trudny czas dla PO. To, co wydarzyło się w Rybniku, jest tego symbolem - uważa Schetyna.

Podobnego zdania jest szef klubu parlamentarnego PO. - Minister Gowin ciągle nadużywa cierpliwości swojego szefa. Czy pan premier wykaże się cierpliwością i wytrzymałością na wystąpienia medialne swojego ministra? - zastanawiał się Rafał Grupiński w TOK FM.

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje