Kłopotek: Ten kryzys koalicji jest największy. Łatwiej uznać, że nie ma co tego ciągnąć

- W poprzedniej kadencji były dwa podobne momenty, ale ten kryzys jest najgłębszy. Po pięciu i pół roku wspólnego rządzenia dostrzegam oznaki wzajemnego zmęczenia się sobą, a w takich warunkach łatwiej jest dojść do wniosku, że nie ma co tego ciągnąć - powiedział w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Eugeniusz Kłopotek z PSL.
Kłopotek przyznał, że w koalicji psuło się od dawna i może to mieć złe skutki dla oby partii: - Albo będziemy się szanować, nie będziemy się zaskakiwać, ale też spójrzmy na oczekiwania obywateli, albo PO przegra wybory, a my będziemy mieli problem z przekroczeniem progu wyborczego - zaznaczył.

- Od czasu do czasu straszą nas, że można PSL na kogoś podmienić. To niech spróbują i zobaczymy, czy im się partia nie rozsypie. Nie wszyscy w PO byliby w stanie zaaprobować SLD jako koalicjanta, o Ruchu Palikota nie wspomnę - dodał Kłopotek.

"Może lepiej przestać się dalej wzajemnie męczyć"

Kłopotek dodał, że nie wyklucza, iż doprowadzone do ostateczności PSL wyjdzie z koalicji i będą konieczne wcześniejsze wybory. - Jeżeli rządy koalicyjne nadal będą funkcjonowały tak jak dotychczas, to może lepiej przestać się dalej wzajemnie męczyć - powiedział. - W poprzedniej kadencji były dwa podobne momenty, ale ten kryzys jest najgłębszy. Po pięciu i pół roku wspólnego rządzenia dostrzegam oznaki wzajemnego zmęczenia się sobą, a w takich warunkach łatwiej jest dojść do wniosku, że nie ma co tego ciągnąć - przyznał Kłopotek.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Więcej o:
Komentarze (159)
Kłopotek: Ten kryzys koalicji jest największy. Łatwiej uznać, że nie ma co tego ciągnąć
Zaloguj się
 • klara551

  0

  Kłopotek i cały PSL a właściwie cały PSL i Kłopotek stosuje starą zasadę-rób zawsze tak co byś miał zad obity blachą bo jakbyś się nie obrócił to zad zawsze zostaje z tyłu. PSL czyli partia przylepiająca się lekko do wygranego ,partia udająca języczek u wagi partia interesownych a można tak długo wyliczać. Jednego o tej partii nie można powiedzieć a to tego,że to partia patriotów,społeczników,gospodarzy bo to partia typu chłop żywemu nie przepuści ,to partia typu być żeby mieć.

 • dream_catch

  Oceniono 1 raz 1

  Tak tak Kłopciu.... i tak wiemy że Koryto Jest Najważniejsze.

 • drattewka

  0

  Nie rozumiecie wcale tych wiejskich cwaniaczków. Kłopotek został "wypuszczony", by zacząć propagować tezę, że za "bajzel" oraz patologie w państwie PSL nie może odpowiadać, bo jest "tylko małym trybikiem" przy machinie PO. Kluczowe słowa to "PO może przegrać wybory, a my znajdziemy się pod progiem wyborczym". Oni się szykują na ewentualność, że może trzeba będzie odpowiednio wcześnie odciąć się od PO, aby po następnych wyborach w ogóle znaleźć się w sejmie. Chwilowa nawet utrata iluś tam synekur jest dla PSL mniejszym złem niż wypadnięcie na 4 lata z parlamentarnego obiegu. Dla małej partii znalezienie się poza głównym nurtem polityki może okazać się całkowitym końcem istnienia. Pazerne i cwane chłopki bez jakiejkolwiek ideologii poza kasą i stołkami. Najgorsza kontynuacja tradycji chłopskiej "ważne tylko co je moje".

 • szymek_50

  0

  Na kłopoty, Kłopotek.

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Wiejska ciota plotkarska.
  KŁOPOT ek polega na tym, że PSLu bez mocnego oparcia nie ma.
  Więc permanentne obgadywanie PO przez Kłopotka jest wstrętne i typowe dla chłopów zdradzieckie.

 • gtpress

  0

  kryzys w koalicji jest nie tak istotny jak kryzys w panstwie, ktorego - jak twierdzil W. Pawlak, nie ma, a Narod jest i trwa.......moze sie w koncu polapie w tych kryzysach i zrobi porzadek w "domu & zagrodzie".......

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Panie poseł, wiosna naszła, chomąto wolne, koń strajkuje a orać trza, ojczyzna w potrzebie:)))

 • peloxxx

  Oceniono 3 razy -3

  Niech sie rozpier.doli ta zlodziejsko mafijna struktura,banyt nieudacznikow mysla ze bnedziemy zapierd.lac niewolniczo na ich premie unijne pensje,a sami bedziemy rzrec szczaw,won do kamieniolomow parchy.

 • socjolog12

  Oceniono 2 razy -2

  Piękna wiadomość. Mam nadzieję, że padnie ta mafijno-buraczana kolalicja. Dla dobra Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX