Wyrok sądu: Berlusconi musi płacić żonie 3 mln euro miesięcznie

25.04.2013 07:12
Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi (Fot. Gregorio Borgia AP)

Były premier Włoch Silvio Berlusconi musi wypłacać żonie Veronice Lario, z którą jest w separacji, 3 miliony euro miesięcznie - postanowił sąd apelacyjny w Mediolanie, który odrzucił odwołanie magnata medialnego od decyzji sądu pierwszej instancji.
Adwokaci 76-letniego polityka i jednego z najbogatszych Włochów zabiegali o natychmiastowe zawieszenie wypłaty tej sumy, wyznaczonej przez sąd, który wcześniej rozpatrywał finansowe warunki separacji. Wniosła o nią Lario po serii skandali obyczajowych i seksualnych, w jakie Berlusconi był uwikłany.

Oznacza to, że Veronica Lario, była aktorka, matka trojga dorosłych już dzieci byłego premiera, będzie - mimo podejmowanych przez niego prób zmiany tej decyzji - otrzymywać od Berlusconiego na życie i swoje potrzeby 36 milionów euro rocznie tak, by, jak stwierdził sąd, "mogła utrzymać poziom życia równy temu z lat małżeństwa".

Silvio Berlusconi uważa, że zasądzona suma jest zdecydowanie za wysoka i, jak powtarza, "sprzeczna z wszelką logiką". Sędzie, które ustaliły w grudniu zeszłego roku wysokość tej kwoty, nazwał w publicznej wypowiedzi "feministkami i komunistkami".

Zauważa się, że to nie koniec sądowego sporu Silvio Berlusconiego i Veroniki Lario. Potrwa on, jak się przypuszcza, jeszcze długo. Następna sprawa finansowa, będąca rezultatem ich rozstania, rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

Zobacz także
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 20 razy 12

  kurcze,lepsze niż wygrana w totka....

 • chi_neng1

  Oceniono 22 razy 10

  Mafioso - pajac Berlusconi, ma placic ex-malzonce 3 miliony euro miesiecznie ....a cale Wlochy tona w kryzysie ekonomicznym...

  Pytanie ....dlaczego ?

  Toz ten fircyk, sam jeden, okradl cale Wlochy ...

 • plorg

  Oceniono 10 razy 8

  A dlaczego nie 3 miliardy?

 • gangut

  Oceniono 23 razy 5

  Takie wyroki odbijają się czkawką wszystkim kobietom - im więcej podobnych decyzji, tym mniejsza szansa że facet zdecyduje się na małżeństwo, mając (w razie zakończenia związku) w perspektywie idiotyczne decyzje sądu. No ale feministkom z sieczką zamiast mózgu tego nie wytłumaczysz.

 • babariba-babariba

  Oceniono 10 razy 4

  ...i po co było mu się żenić?

 • unnabujp

  Oceniono 2 razy 2

  Jedno mozna stwierdzic, imprezy "bunga bunga" byly o wiele tansze i chyba tez bardziej "rozrywkowe" niz pozycie z ta pancia.

 • remo29

  Oceniono 6 razy 2

  Ale jej koszty życia skoczyły po rozwodzie...
  --
  parada karzełków

 • poljack

  Oceniono 3 razy 1

  Powinien oddać połowę .

 • klarb

  0

  Trochę mało jak na odszkodowanie, ale może jakoś zwiąże koniec z końcem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje