Nowak pozywa "Wprost" za tekst o jego powiązaniach z biznesmenami

W związku z naruszeniem przez "Wprost" mojego dobrego imienia, po analizie prawnej kieruję sprawę do sądu. Reprezentować mnie będzie mecenas Roman Giertych - zapowiedział na Twitterze minister transportu Sławomir Nowak. Tygodnik napisał, że minister ma koleżeńskie układy z biznesmenami, którzy zarabiają na kontraktach z rządowymi firmami i doradzają PO.
- Nigdy nie ułatwiałem ani nie pomagałem w prowadzeniu biznesu firmie CAM Media ani żadnej innej firmie - bronił się Nowak. Teraz poinformował na Twiterze, że skierował sprawę do sądu.Nowak i biznesmeni

"Wprost" opisał wizyty ministra w najdroższych warszawskich klubach, gdzie bywał zapraszany przez osoby związane z firmą CAM Media, m.in. w ekskluzywnym "Prive". Ceny za wieczór spędzony w loży dochodzą tam do 150 tys. zł. Jak zauważa "Wprost", firma Michalewicza zarabia krocie na kontraktach z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi. Jej pracownicy doradzają też Platformie Obywatelskiej.

Nowak przyznaje, że zna Adama Michalewicza, "podobnie jak wiele innych osób prowadzących w Polsce interesy". Podkreśla jednak, że nie odpowiada za ich działalność. W opublikowanym na stronie Ministerstwa Transportu oświadczeniu napisał, że nigdy nie ułatwiał ani nie pomagał w prowadzeniu biznesu, zdobywaniu zleceń lub kontraktów firmie CAM Media ani żadnej innej firmie.

Minister się broni

W artykule "Wprost" napisano też, że Nowak wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami. Artykuł był zresztą zilustrowany fotografiami nadgarstka Nowaka z zegarkami wycenionymi w sumie na ok. 70 tys. zł.

"Co do zegarków, które w artykule tak ekscytują autorów i mają być ilustracją moich niejasnych powiązań, chcę oświadczyć, że oddam je tygodnikowi ?Wprost ?, po cenach, które zadeklarował w artykule (poza prezentem - pamiątką od żony i rodziców), a całkowity dochód z tej transakcji przeznaczę na wsparcie fundacji opiekujących się ofiarami wypadków drogowych" - napisał Nowak.

Więcej o:
Komentarze (114)
Nowak pozywa "Wprost" za tekst o jego powiązaniach z biznesmenami
Zaloguj się
 • rutek75

  Oceniono 1 raz 1

  Jak Wprost może artykułem pomawiającym może zrujnować życie człowieka to jest ok. Ale pozwu na 30 mln się boi i oskarża o chęć zrujnowania pisma. Czego się boją? Przecież są rzetelni, nie kłamią. Tyle warta jest polska prasa. Chyba po raz pierwszy patrzę z podziwem na Giertycha....

 • da.cza.70

  Oceniono 1 raz 1

  No tak, ludzie mający pieniądze czy politycy przy władzy, czy też nie, mogą sobie pozwolić na adwokatów "skutecznych", którzy oczywiście zrobią "wszystko", żeby takie sprawy wygrać...Wypuśćcie Brunona K. !!!

 • michelangelo0

  Oceniono 1 raz 1

  Pajac??????

 • user49

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli Nowak rządzi jak książę, to Sikorski jak cysorz!! O ministerstwie nie decydują ustawowi dyrektorzy departamentów, tylko pełnomocnicy ministra, niedouczeni akolici Radzia, którzy nic, nic, nic nie umieją, ale trzaskają obcasami, co u Radzia w endecji "lubieją, oj lubieją" i tak to leci. A że MSZ stoi -spytajcie kogokolwiek w MSZ, ale Wydział Propagandy i Agitacji KC PO nie pozwoli, o nie !

 • ce65

  0

  Giertych juz stal sie nadwornym adwokatem ekipy Tuska,pomalu,pomalu a pozniej bryk na fotelik vice-premiera lub ministra w rzadzie PO. Bo to czlowiek wielce zasluzony,w chwili obecnej dla PO,Romcio wie komu sie podlizac,bo watpie aby jemu [wczesniej syn Tuska] Nowak placil taka,stawke jaka On rzada za swoja prace,slyszalem z wiarygodnych zrodel ze jest to niebagatelna suma 1.500 zl.za godzine swojej pracy,plus inne oplaty.Nie wiem czy Nowaka stac na tak droga,,papuge,,,no ale chyba stac,bo przeciez lody kreci,dobrze albo i jeszcze lepiej!!

 • unamatita

  0

  "Nowak pozywa "Wprost" - co zrobi jak przegra?
  Zegarki zachowa?
  Na POhybel nieudacznej zbieraninie!
  u.

 • tot14

  Oceniono 4 razy 4

  Wg WPROST Nowak "wymienia się zegarkami". A co na to URZĄD SKARBOWY i CBA?

  Kodeks karny wymienia następujące przestępstwa korupcyjne w sektorze publicznym:

  1. łapownictwo bierne (sprzedajność)- art. 228 kk,

  2. łapownictwo czynne (przekupstwo)- art. 229 kk,

  3. płatna protekcja- art. 230 kk,

  4. czynna płatna protekcja (handel wpływami)- art. 230a kk,

  5. nadużycie funkcji publicznej ( nadużycie władzy)-art. 231 kk.

 • tot14

  Oceniono 5 razy 5

  W europie zachodniej i Skandynawii państwach o wysokiej kulturze politycznej i zaawansowanej demokracji również zdarzają się takie "wpadki" polityków,

  ale TYLKO w POLSCE POLITYK PRZYŁAPANY ZA RĘKĘ TWIERDZI, ŻE TO NIE JEGO RĘKA i Z DUMĄ DEKLARUJE, ŻE WSZYSTKO ODDA NA CELE CHARYTATYWNE!!!

  MINISTER w SZWECJI za zakup rajstop na stacji benzynowej kartą służbową po ujawnieniu PODAŁA SIĘ SAMA DO DYMISJI, a w POLSCE taki POLITYK BĘDZIE KRĘCIŁ I STRASZYŁ SĄDAMI DZIENNIKARZY!!!!

  I TO MA BYĆ TA NOWA JAKOŚĆ W POLITYCE PANIE PREMIERZE?

 • illuminatus2

  Oceniono 1 raz 1

  Autostrady i lotniska już ku... w dupe jebana naprawiłeś ? Pieniądze firmom wypłaciłeś ? Nie , to ryj w kubeł dziwko za dyche.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX