Wielka akcja policji przeciwko złodziejom samochodów

W Polsce są już rozpracowani. W Niemczech tamtejsza policja też już się na nich poznała. Nasi złodzieje pojechali więc kraść samochody aż do Austrii
To pierwsza tak poważna akcja austriackiej i polskiej policji przeciwko złodziejom samochodowym z Wołomina. Wczoraj poinformowały o niej austriackie media. Dziś swoimi działaniami pochwaliła się stołeczna policja.

Mundurowi szacują, że szajka złożona w większości z wielokrotnie notowanych u nas przestępców kradła w Austrii i przywoziła do Polski około dziesięciu samochodów tygodniowo. Auta były demontowane w garażach pod Warszawą i sprzedawane na części, najczęściej za pośrednictwem aukcji internetowych. Te lepsze były rejestrowane na podstawie fałszywych dokumentów i sprzedawane w całości.

- Podejrzewamy, że ta grupa może mieć na koncie kradzież blisko 1000 pojazdów na terenie Austrii - mówi asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji. Oznacza to, że gang działał od ok. dwóch lat.

Działania mundurowych (m.in. wymiana informacji) trwały od dłuższego czasu. Ale dopiero niedawno nasi policjanci z komendy w Wołominie dowiedzieli się, że kiedy dokładnie w Wiedniu mają się pojawić podwarszawscy złodzieje. Dwóch pojechało kraść, dwóch kolejnych miało przewieźć samochody do Polski.

- W każdym dobrze zorganizowanym gangu samochodowym jest podział ról. Złodziej kradnie, "wozak" odprowadza auto do dziupli, paser je rozbiera i sprzedaje - wyjaśnia oficer stołecznej policji.

W ślad za "naszymi" złodziejami pojechali też "nasi" policjanci, którzy cały czas pomagali austriackim funkcjonariuszom obserwować przestępców. 28-letniego Tomasza M., ps. "Kocur", udało się zatrzymać niemal na gorącym uczynku - jechał hondą skradzioną kilka minut wcześniej. Niedługo potem mundurowi zatrzymali 39-letniego Roberta B., ps. "Szkarada", oraz 27-letniego Arkadiusza T., ps. "Abdul". To oni, według policji, byli organizatorami przestępczego procederu. W wynajmowanym przez nich w Wiedniu mieszkaniu znajdowały się m.in. sfałszowane dokumenty i polskie tablice rejestracyjne. Tamtejszy sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowanie trzech mężczyzn.

W tym samym czasie policjanci z Wołomina wkroczyli do czterech dziupli w Wołominie, Kobyłce, Markach i Duczkach. Odkryli tam trzy kradzione hondy i dwie toyoty oraz części pochodzące z innych pojazdów. Znów potwierdziło się, że wołomińscy złodzieje specjalizują się w samochodach japońskich marek. Zatrzymano 26-letniego Mariusza Cz., ps. "Czerak" (aresztowany) i 28-letniego Przemysława S. (wyszedł po przesłuchaniu, ma dozór policji).

Od dwóch, trzech lat podwarszawscy złodzieje coraz śmielej poczynają sobie za granicą. W Warszawie coraz mocniej deptała im po piętach policja. Zaczęli więc kraść w Niemczech. Tamtejsza policja, początkowo bezradna, też zaczęła lepiej sobie radzić ze złodziejami samochodów. Efektem tych działań było rozbicie w ostatnich miesiącach dwóch dużych grup także pochodzących z powiatu wołomińskiego.

Zobacz także
 • Zniszczony płot w Ogrodzie Krasińskich Rozebrany płot wokół Ogrodu Krasińskich. "Nieznani sprawcy"
 • Policja Policjant zabił chorego psychicznie. Dlaczego strzelał?
 • Gilles Renard z córką Iris na spacerze z psem Reksem Poprosił straż miejską o pomoc. Dostał mandat
Komentarze (9)
Wielka akcja policji przeciwko złodziejom samochodów
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Solidaruchy zlikwidowały przemysł który istniał w PRL to III RP eksportuje teraz do innych państw usługi transportowo-recyklingowe.
  W Europie już funkcjonuje okreslenie: "uczciwy jak Polakj - ręce na portfele".

 • zigzaur

  0

  Zabrakło druczków "umorzono z powodu niewykrycia"?

 • wilma.flintstone

  Oceniono 10 razy 6

  Chlopaki sie staraja, zeby przypadkiem w swiadomosci przecietnego mieszkanca Zachodu "Polak" nie zaczal oznaczac czegos innego niz "zlodziej"....

 • jestemzalegalem

  Oceniono 3 razy 1

  Do zdjec pozuja jak jacys modele haha

 • oczy123

  Oceniono 5 razy 3

  I CO DA SIE ?.........

 • pogostarek

  Oceniono 8 razy 6

  Powinni jechać kraść auta na sybir

 • stan-1

  Oceniono 9 razy 9

  "...złodziejom samochodowym z Wołomina."
  Ciekawie piszą okresowo o tym mieście.

  " Podejrzewamy, że ta grupa może mieć na koncie kradzież blisko 1000 pojazdów na terenie Austrii - mówi asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji."
  A do tej pory pan spał z całą stołeczną policją panie Mrożek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje