Dymisja Gowina za zarodki? "To jeden z wariantów. Poniedziałek jest dniem-kluczem"

24.04.2013 15:37
Donald Tusk i Jarosław Gowin

Donald Tusk i Jarosław Gowin (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Minister Jarosław Gowin zostanie zdymisjonowany za wypowiedzi o zarodkach? - To jeden z wariantów - oświadczył premier Donald Tusk i zapowiedział, że decyzję w tej sprawie ogłosi w poniedziałek po rozmowie z ministrem. - Jest to dzień-klucz. Jest pewien problem, jestem poirytowany - powiedział premier.
Tusk po raz kolejny poruszył sprawę wypowiedzi ministra Jarosława Gowina dla TVN24. "Gazeta Wyborcza" napisała, że Gowin powiedział w tej telewizji: "Na polskich zarodkach niemieccy naukowcy dokonują eksperymentów. Życie straciło dziesiątki albo tysiące ludzkich istnień". W ten sposób minister miał skomentować znalezienie w Poznaniu pustego pojemnika do mrożenia zarodków. "Polski minister sprawiedliwości oskarża niemieckich naukowców, nie przedstawiając żadnych dowodów" - napisała "GW". "Gazeta" zacytowała dosłownie słowa Jarosława Gowina.

"Sprawa jest poważniejsza"

- Manipulacji "Gazety" czy TVN trudno się dopatrzyć - mówił dzisiaj Tusk. Premier wycofał się tym samym ze wczorajszych słów, kiedy mówił o nierzetelności mediów. - Minister stwierdził, że artykuł w gazecie jest manipulacją jego słów, że ten materiał nie oddaje w żadnym wypadku jego przekonań i poglądów w tej kwestii. Powiedział, że złoży w tej sprawie stosowne oświadczenie. Rozważa także podjęcie kroków prawnych wobec gazety - mówił wczoraj premier.

Dziś premier swoje wątpliwości kieruje już w stronę Gowina. - Teraz sprawa z mojego punktu jest poważniejsza, bo jest dalszym ciągiem nieporozumień. Nie chciałbym, żeby ministrowie ewokowali za dużo emocji i za bardzo skupiali uwagę na nie do końca przemyślanych wypowiedziach. To wczorajsze tłumaczenie chyba nie za bardzo wytrzymuje próbę. Mam nad czym myśleć. Nic więcej nie powiem - podkreślił Tusk.

Premier oświadczył, że z ministrem Gowinem spotka się po weekendzie. - Poniedziałek jest dniem kluczem dla ministra Gowina. Wtedy zajmiemy stanowisko. Nie wiem do końca, o co Gowinowi chodziło ws. zarodków - powiedział Tusk.

"I don't like Mondays"

To już kolejny raz, kiedy premier zapowiada, że w poniedziałek zajmie się ewentualną dymisją Gowina. Pod koniec lutego Gowin o tym, że Donald Tusk podejmie decyzję, czy zdymisjonować ministra sprawiedliwości, dowiedział się od Pawła Grasia na Twitterze. - Premier Tusk poinformował zarząd PO, że decyzję dotyczącą obecności ministra Gowina w rządzie podejmie w poniedziałek - napisał rzecznik rządu. Gowin zareagował natychmiast. - I don't like Mondays - odpisał i zalinkował do słynnego teledysku. Wówczas chodziło o głosowanie nad związkami partnerskimi.Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 143 razy 123

  ..."To jeden z wariantów. Poniedziałek jest dniem kluczem"....
  ... a zamkiem jest opus dei.

 • hippolitkwas

  Oceniono 135 razy 111

  Coś takiego
  Przecież wszyscy widzą że :
  a) Gowin nie powiedział tego co powiedział
  b) Gowin ''został przesadnie obwiniony''
  c) Donald tylko kłapie dziobem, bo nic nie zrobi ministrowi z immunitetem dyplomatycznym z Watykanu.

 • mineyko

  Oceniono 132 razy 88

  Wywalić na zbite ryło do Rydzyka!

 • buttdozer

  Oceniono 122 razy 88

  Jeny, znowu? Jeszcze trochę a ludzie zaczną się bać tuskowych poniedziałków, bo kto wie komu zagrozi dymisją. Pogrozi, pogrozi i... zrobi śliczną konferencję, na której ogłosi twór swego geniuszu (nieskończonego).

  Ech. Za Jarka to czasami bywało przynajmniej NAPRAWDĘ śmiesznie! A tu? brrrr...

 • yani-51

  Oceniono 117 razy 81

  Rydzykowy Kon-trojanski, juz dawno powinien byc
  ... w y i z o l o w a n y z polityki

 • grey-sky

  Oceniono 86 razy 70

  To już jest śmieszne. Po co takie przedstawienia. Już nikt się nie nabierze. Przecież Tusk sam powiedział, że chce "człowieka z szajbą", no to go ma. Gowin będzie bredził, Tusk będzie tłumaczył... A sondaże w dół... No bo przytomniejsza część wyborców, nie chce ministra z szajbą,a nieprzytomna ma swego Jarosława K.. Jarosław Gowin co najwyżej może go zastąpi... za dwadzieścia lat jak dobrze pójdzie.

 • seboc

  Oceniono 142 razy 62

  Te tchórz nie jest zdolny nawet zdymisjonować Gowina.
  Markowanie pracy i działania to sposób PO na rządzenie.
  Tusk to pajac i tyle.

 • trabant72

  Oceniono 71 razy 53

  goowien nie musi sie martwic o robote jak go wywali PAN PREMIER TUSK, to napewno chetnie go wezmie maciarkiewicz za eksperta inteligencja poglady goowiena predystynuja go do objecia tej funkcji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje