Dymisja Gowina za zarodki? "To jeden z wariantów. Poniedziałek jest dniem-kluczem"

Donald Tusk i Jarosław Gowin

Donald Tusk i Jarosław Gowin (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Minister Jarosław Gowin zostanie zdymisjonowany za wypowiedzi o zarodkach? - To jeden z wariantów - oświadczył premier Donald Tusk i zapowiedział, że decyzję w tej sprawie ogłosi w poniedziałek po rozmowie z ministrem. - Jest to dzień-klucz. Jest pewien problem, jestem poirytowany - powiedział premier.
Tusk po raz kolejny poruszył sprawę wypowiedzi ministra Jarosława Gowina dla TVN24. "Gazeta Wyborcza" napisała, że Gowin powiedział w tej telewizji: "Na polskich zarodkach niemieccy naukowcy dokonują eksperymentów. Życie straciło dziesiątki albo tysiące ludzkich istnień". W ten sposób minister miał skomentować znalezienie w Poznaniu pustego pojemnika do mrożenia zarodków. "Polski minister sprawiedliwości oskarża niemieckich naukowców, nie przedstawiając żadnych dowodów" - napisała "GW". "Gazeta" zacytowała dosłownie słowa Jarosława Gowina.

"Sprawa jest poważniejsza"

- Manipulacji "Gazety" czy TVN trudno się dopatrzyć - mówił dzisiaj Tusk. Premier wycofał się tym samym ze wczorajszych słów, kiedy mówił o nierzetelności mediów. - Minister stwierdził, że artykuł w gazecie jest manipulacją jego słów, że ten materiał nie oddaje w żadnym wypadku jego przekonań i poglądów w tej kwestii. Powiedział, że złoży w tej sprawie stosowne oświadczenie. Rozważa także podjęcie kroków prawnych wobec gazety - mówił wczoraj premier.

Dziś premier swoje wątpliwości kieruje już w stronę Gowina. - Teraz sprawa z mojego punktu jest poważniejsza, bo jest dalszym ciągiem nieporozumień. Nie chciałbym, żeby ministrowie ewokowali za dużo emocji i za bardzo skupiali uwagę na nie do końca przemyślanych wypowiedziach. To wczorajsze tłumaczenie chyba nie za bardzo wytrzymuje próbę. Mam nad czym myśleć. Nic więcej nie powiem - podkreślił Tusk.

Premier oświadczył, że z ministrem Gowinem spotka się po weekendzie. - Poniedziałek jest dniem kluczem dla ministra Gowina. Wtedy zajmiemy stanowisko. Nie wiem do końca, o co Gowinowi chodziło ws. zarodków - powiedział Tusk.

"I don't like Mondays"

To już kolejny raz, kiedy premier zapowiada, że w poniedziałek zajmie się ewentualną dymisją Gowina. Pod koniec lutego Gowin o tym, że Donald Tusk podejmie decyzję, czy zdymisjonować ministra sprawiedliwości, dowiedział się od Pawła Grasia na Twitterze. - Premier Tusk poinformował zarząd PO, że decyzję dotyczącą obecności ministra Gowina w rządzie podejmie w poniedziałek - napisał rzecznik rządu. Gowin zareagował natychmiast. - I don't like Mondays - odpisał i zalinkował do słynnego teledysku. Wówczas chodziło o głosowanie nad związkami partnerskimi.Zobacz także
Komentarze (163)
Dymisja Gowina za zarodki? "To jeden z wariantów. Poniedziałek jest dniem-kluczem"
Zaloguj się
 • plorg

  Oceniono 2 razy 0

  "Minister Jarosław Gowin zostanie zdymisjonowany za wypowiedzi o zarodkach? "

  Tylko wtedy kiedy tak zadecydują starsi i mądrzejsi, a o tym premier Tusek zostanie
  powiadomiony w stosownym czasie.

 • siqora

  Oceniono 2 razy 2

  Zadziwiająco popularne stało się wśród polityków wysnuwanie teorii niepopartej faktami i publiczne wypowiadanie się w ważnych kwestiach bez wcześniejszego zbadania czy zdarzenie faktycznie miało miejsce.

  Co na to politycy?

  - Gowin
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  "...wypowiedź o zarodkach została zmanipulowana przez niektóre media .... materiały mediów nie oddawały w żadnym wypadku jego przekonań i poglądów w tej kwestii..."
  --------------------------------------------------------------------------------------------------

  - Tusk
  -------------------------------------------------------------------------------------------------
  "...Nie ukrywam, że trochę kamień z serca mi spadł..." na odpowiedź Gowina, że artykuł w gazecie wyborczej w kwestii zarodków jest manipulacją
  (bez wcześniejszego sprawdzenia faktów - domniemane posądzenia Gowina opublikowane zostały w filmach online ).
  -------------------------------------------------------------------------------------------------

  - Niesiołowski
  -------------------------------------------------------------------------------------------------
  "...potem o mnie mówili że kazałem głodnym dzieciom jeść szczaw. Lawina kłamstw i podłości była na mój temat - i wszystko nieprawda..."
  Wcześniejsza wypowiedź - sugerowanie. Jak widać pan Niesiołowski uważa społeczeństwo za mało inteligentne.
  -------------------------------------------------------------------------------------------------

  Katastrofa w Smoleńsku
  -------------------------------------------------------------------------------------------------
  - Kaczyński - "... tragedia w Smoleńsku coraz bardziej wygląda na zamach" (pokażcie dowody)
  - Macierewicz - "... trzy osoby przeżyły... (brak dowodów i to nadal tylko domniemanie)
  -------------------------------------------------------------------------------------------------

  Inne przykłady dopiszcie sami, bo z pewnością jest ich więcej.

 • cztery44442

  Oceniono 5 razy 3

  Ponieważ duża część internautów jest przeciwna Gowinowi, ja w ramach równowagi staję w obronie pana ministra Gowina i proponuję: uwolnić ministra Gowina od wszelkich ministerialnych obowiązków aby tylko się zajął niańczeniem zamrożonych i jednocześnie płaczących zarodków. Jestem skłonna przeznaczyć 1% podatku na zakup kołysek, grzechotek i innych zabawek dla tychże nieszczęśliwych i zmarzniętych zarodków. Zatem ponownie proszę aby odjąć choć trochę obowiązków panu ministrowi.

 • pseudo12345

  Oceniono 4 razy -2

  Sądząc po tytułach, które mają się nijak do treści artykułów, nie wiadomo co tak naprawdę powiedział minister Gowin. Wiadomo jest natomiast, że wszystkie artykuły jego dotyczące są nierzetelne i stronnicze. Minister Gowin, który zastał sądownictwo praktycznie pozbawione nadzoru w następstwie nowelizacji ustawy o ustroju sądów i zapowiedział, że zechce ten nadzór przywrócić, który wspomniał o sitwach, czym naruszył ich błogi spokój na pewno nie będzie mieć łatwego życia. Szulernia zrobi wszystko, żeby go obalić.
  Jak się robi propagandę na forach wyjaśniła swego czasu Wanda Nowicka przy okazji swojej wojenki z Palikotem. Pojawia się na chwilę grupa i pojawiają się nagle pod kilkoma "odpowiednimi wpisami" w odpowiedniej ilości kliknięcia windujące te "odpowiednie wpisy" na pierwsze pozycje. Wpisy oczywiście wulgarne, agresywne, obrażające, oskarżające. Ważne, że negatywne. Prawie nigdy rzeczowe.
  Wszystkie słyszane przeze mnie wywiady z ministrem Gowinem były rzeczowe, bardzo wyważone. Dziwi mnie, że minister udziela tym nierzetelnym ludziom wywiadu. Przecież szukają każdorazowo pożywki. Myślę, że to dlatego, że jest człowiekiem, który mimo wszystko szanuje każdego człowieka. Dla mnie jest i pozostanie najbardziej wartościowym ministrem w tym rządzie.

 • ewa5.0

  Oceniono 6 razy 4

  Donald-pokaż w końcu ,że masz jaja i wyp ........l tego imbecyla z rządu i z PO , przecież on Ci robi cały czas koło pióra!

 • maciek_ul

  Oceniono 4 razy 0

  Gratulacje! wreszcie pojawiła się informacja o dymisji Pana Ciska. Ale któraś z rzędu i zaczyna się, że z powodu zdrowotnych.... Buahahaha.... Nie dziwne, że nie można zamieszczać pod nią komentarzy... w końcu to GW, czego się spodziewać... Dlatego - wybaczcie - pisze o tym tutaj :-P

  Na konferencji prasowej premier Donald Tusk. powiedział że podpisał dziś wniosek szefa MSZ Radosława Sikorskiego ws. odwołania Janusza Ciska, a dymisja ma związek właśnie z nieprawidłowościami przy przydzielaniu pieniędzy organizacjom polonijnym.

  - Reakcja samego ministra Ciska, który miał także inne powody, w tym osobiste jest uzasadniona. Złożył on na moje ręce rezygnację motywując ją potrzebą uwolnienia MSZ od tej sprawy, mówiąc wprost. Szczegółowa informacja na ten temat została już złożona przez Radosława Sikorskiego i będzie przedstawiona w Senacie. Osoby, które były zamieszane w tę sprawę nie będą już pracować przy tego typu projektach – oświadczył Donald Tusk.

  Premier wyjaśnił też, że do dymisji doszło ponieważ w związku z konkursem MSZ miały miejsce dwuznaczności związane z ujawnieniem stopnia zażyłości pomiędzy fundacją ubiegającą się o dotacje, a asystentami wiceministra.

  W tym samym czasie, podczas senackiej debaty na temat współpracy z Polonią i Polakami za granicą, szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że Cisek podał się do dymisji w związku ze swoją chorobą. Dodał, że Cisek jest obecnie w szpitalu, „ciężko chory”.

 • dodo1977a

  Oceniono 5 razy 3

  GOWINIE! ZNISZCZYŁEM WŁAŚNIE MILION POTENCJALNYCH ZARODKÓW.

 • dodo1977a

  Oceniono 5 razy 3

  JAK DLA MNIE GOWIN TO GŁUPI PROWINCJONALNY ĆWOK, KTÓRY NIE DORASTA DONKOWI DO PIĘT I WŁAŚNIE SIĘ DOIGRAŁ !!!

 • cmochall

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Premierze bez obrazy ale mowiac kolokwialnie -ma pan chyba zbyt dlugi przewod myslowy-potrzebujac tyle czasu na zajecie stanowiska i to nie pierwszy raz irytuje pan nas swoim zachowaniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje