Wałęsa: Mam teraz dużo zaproszeń z USA. Nie jestem homofobem

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Rafał Malko/AG)

- Mam teraz dużo zaproszeń z USA. Mam ich tak dużo, że nie wyrabiam, nie wiem, co robić, bo odmawiać jest nieładnie. Ludzie się obudzili i uważają, że nie jestem żadnym homofobem - powiedział w Radiu ZET Lech Wałęsa.
Lech Wałęsa po wypowiedzi z końca lutego o gejach, którzy powinni siedzieć w Sejmie za murem, narzekał na brak zaproszeń na wykłady i poniesione z tego powodu straty finansowe. Dziś w rozmowie z Moniką Olejnik powiedział, że teraz jest już inaczej.

- Mam teraz dużo zaproszeń z USA. Mam ich tak dużo, że nie wyrabiam, nie wiem, co robić, bo odmawiać jest nieładnie. - wyjawił w Radiu ZET. Na pytanie dziennikarki, czy przychodzą one z Teksasu czy z Nowego Jorku, odpowiedział: - Przychodzą z różnych stron. Ludzie się obudzili i uważają, że nie jestem żadnym homofobem. Chcę tylko, aby było to dobrze poukładane.

Rozliczyć w trzech warstwach

Poruszono też sprawę wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który uniewinnił byłego premiera PRL Stanisława Kociołka za pacyfikację protestów robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. - Aby to dobrze rozliczyć, należałoby to zrobić w trzech warstwach. Pierwsza to system komunistyczny i Związek Sowiecki, a też zdrada Zachodu, który oddał nas Sowietom. Druga warstwa to Kociołek i Jaruzelski, ludzie, którzy z różnych powodów robili to, co głowa ustaliła, czyli Sowieci. Trzecia warstwa, to zomowcy, którzy pałowali i wykonywali polecenia tych ludzi - powiedział.

Zdaniem Wałęsy wyciąganie jednego elementu do rozliczenia nigdy nie będzie zadowalające. - Czekam na całościowe rozliczenie, nie wiem, czy się doczekam - powiedział.

"Nie widzę alternatywy dla rządu"

Były prezydent skomentował też ostatni sondaż CBOS, w którym Donald Tusk niemal zrównał się z Jarosławem Kaczyńskim, jeśli chodzi zaufanie społeczne. - W tych warunkach różnych problemów to i tak ten Tusk się dobrze spisuje. (...) Na razie nie widzę alternatywy dla tego układu. Jak będzie lepszy rząd, to będę na niego głosował.

Wałęsa dodał, że nie wierzy w zwycięstwo wyborcze PiS. - W żadnym wypadku. Nic nie reprezentują, grają przeszłością, grają niusami, tragediami. To nie jest dobre dla reformowania kraju.

Legenda "Solidarności" wybiera się na kongres lewicy, jak tłumaczy zgodę na zaproszenie? - Mam tam zaproponowane wystąpienie. Powiem, co ja sądzę o tym, co się działo i dzieje w Polsce. Dodał, że nie czuje się twarzą Lewicy, bo "nie jest po tamtej stronie". - Jestem prawicowcem, ale roztropnym. (...) Nie unikam żadnych spotkań - powiedział.

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa: Jestem za związkami partnerskimi. Tylko niech się nie afiszują
 • Monika Olejnik "Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Olejnik: Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla
Komentarze (136)
Wałęsa: Mam teraz dużo zaproszeń z USA. Nie jestem homofobem
Zaloguj się
 • gomelsky66

  0

  Wałesa spowodował,ze przy nim wypłyneli na powierzchnię najlepsi opozycjoniści Lech i Jarosław Kaczyńscy.Jeden podobno zginął w zamachu,bo był tak grożny dla wielkich tego świata,drugiego zaś za pomysły zbawienia własnego kraju własny naród tak kocha,że ochrona kosztuje 1 milion złotych rocznie.

 • critto

  Oceniono 1 raz 1

  a ja zapytam za Kazikiem
  "Wałęsa, GDZIE moje sto milionów??"
  www.youtube.com/watch?v=ZBK_nZ1aGlA

 • cucurucu

  0

  Jestem ciekawy czy stwierdzenie: "obudzili sie..." dotyczy swiatopogladow Walesy czy jego rozczarowania niedocenieniem jego wartosci.

 • n30n

  0

  Naoczny przyklad, ze na mowieniu kontrowersyjnych, skrajnych opinii mozna zarobic niezla kase. Jaki przyklad Pan daje dzisiejszej klasie politycznej, w tym Pana synowi?

  Cukrzyca powoduje wahania nastroju, wiec niech sie Pan dwa razy zastanowi zanim cos chlapnie w TVNie.

 • p1rat

  Oceniono 1 raz 1

  problem w tym Lechu - gdybyś przypadkiem geografii i historii nie znał...

  że USA to amerykańskie źródełko wszelkich patologii. gdybyś nie wiedział..
  KKK też stamtąd się wywodzi podobnie jak hasła "god hates fags".

  to jeden worek.
  możesz się tam nawet wyprowadzić. ani piękny Gdańsk (w którym miałem okazję trochę pomieszkać), ani cała Polska nic już na tym nie straci. jeśli dadzą ci dom, zwolnią z podatków i nakarmią... czemu nie. jedź !
  nic tu po tobie.

  "miałeś chamie złoty róg(...)" - Stanisław Wyspiański

 • imaman.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Lechu,tak trzymaj.My ich mozemy,oni nas nie.Mury niepotrzebne,byle intymnie.

 • piotr19730

  Oceniono 1 raz 1

  Już 100 kościołów z USA zaprasza mnie na wykłady. Kasa nieduża, ale darmowy nocleg na plebanii.

 • temp555

  Oceniono 2 razy 2

  Nie jestem homofobem, ale ja to wszystko poukladam.

  Kolka KKK oraz Braci Aryjskich zapraszaja Walese na goscinne wystepy

 • jagger2009

  Oceniono 1 raz 1

  komus sie nie spodobal moj komentarz wiec jeszcze raz:
  panie Walesa czy te spotkania w USA prowadzi pan w jezyku Angielskim?, nie sadze bo sluchajac pana wypowiedzi w Polsce w Polskim jezyku pokazuje pana Polski jezyk jest ubogi i niepoprawny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje