Były poseł Palikota: Janusz dawał nam dziwne zadania - m.in. wysyłał do energoterapeuty

24.04.2013 07:49
Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio

Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Janusz ma niezmienny plan. Chce być za wszelką cenę premierem. Jest przekonany, że mu się uda - mówi w wywiadzie dla "Życia Warszawy" były poseł RP Bartłomiej Bodio. Zdradza też, że każdemu posłowi Palikot kazał spotkać się z energoterapeutą.
Bodio mówi w wywiadzie, kto ma największy wpływ na Palikota. To Andrzej Rozenek. Jednak jak dodaje, fascynacje szefa partii szybko się zmieniają. - Na piedestale byli i Piotr Ikonowicz, i Magdalena Środa, i Jan Hartman. Ale jeden człowiek wzbudził dużo śmiechu w klubie. To energoterapeuta Janusza - zdradza Bodio.

- Janusz kazał się każdemu posłowi z nim spotkać. Tłumaczył, że ten człowiek ustawił mu dietę z cyklami ćwiczeń i że poprawiło mu to samopoczucie oraz percepcję. Otrzymaliśmy różne dziwne zalecenia. Np. jednemu z posłów kazał się wykąpać w 13 kg soli. Mnie wziął za ręce, popatrzył mi w oczy i oświadczył: "Musisz jeść więcej fasoli" - opisuje poseł.

Zdaniem Bodio Ruch Palikota "nie jest uważany za poważną partię". - Rzeczywiście, kilku posłów zapracowało sobie na taki odbiór. Typowy przykład to Armand Ryfiński i Wojciech Pękalski - wyjawia.

Dodaje, że w partii panują nie najlepsze nastroje. - Słabo jest - mówi. - Wszyscy się boją, że partia znalazła się na równi pochyłej. Posłowie są przekonani, że w Europie Plus Ruch Palikota zostanie zmarginalizowany przez ludzi Kwaśniewskiego - tłumaczy Bartłomiej Bodio w wywiadzie dla "Życia Warszawy".

Tekst całego wywiadu w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (202)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 399 razy 151

  Sytuacja robi się dramatyczna. Tusk powoli zatapia Polskę, utrwalając wszelkie patologie które gnębią Polskę od lat. To nie przywódca narodu, ale partyjny kacyk, potworny tchórz. Nie inicjuje koniecznych reform. Gdy zaczyna się walić ZUS i system emerytalny, kradnie pieniądze z OFE by starczyło na bieżące wypłaty. Nadmierne przywileje górników, rolników i służb mundurowych pustoszą budżet, ale jedyne jego panaceum na to, to podniesienie VAT. Rośnie zadłużenie, bezrobocie, biurokracja Polacy uciekają za granicę. Jak długo będziemy tolerować tego tchórza. Polacy obudźcie się. PO was dyma na każdym kroku.

 • herrporcupine

  Oceniono 124 razy 76

  Palikot i spółka chyba nie docenili możliwości SLD... Ten komunistyczny beton ma wiele sposobów, by wykończyć przeciwników zagrażających ich interesom.

 • maxnowak

  Oceniono 159 razy 53

  Dzień bez ataku na Palikota, to dzień stracony... Niesamowita rewelacja, że Palikot chce być premierem. A który szef partii nie chce? Ciekawe, że Bodio jak był w RP, to nic go nie śmieszyło i nie wydawało się dziwne. Dopiero jak go kupiła PO, to mu się nagle przypomniało... Panie Bodio, śmiechu warte, idź pan w ch... z takim żartem!

 • mow_mi_stefan

  Oceniono 139 razy 53

  hehe, PO utonęła w Rybniku, Elblagu, Tuskowi słupki spadają na leb na szyje, kto jest zagrożeniem? Europa Plus, bo przecież nie PiS. SLD już namaszczone na przyszłego koalicjanta.
  Zupełnie przypadkiem, po kilku miesiącach, gazeta kolegi szarika Grasia, wyciąga dzisiaj rożne kwity na Palikota...
  no a poseł Bodio, za 7 miejsce na liście PO w Berdyczowie, musi trochę ponawijac na byłego szefa, dzięki któremu bierze teraz 20k miesięcznie. Polecanie energoterapeuty, to naprawdę szokujace zachowanie

 • dreamdre

  Oceniono 107 razy 45

  Kolejny temacik zastępczy? .... A tu tymczasem "Polscy dopłacają do leków najwięcej"

  Ustawa refundacyjna nakazała negocjowanie z producentami cen za leki co przyniosło efekt w takiej postaci, że polski resort zdrowia w 2012 r. płacił za leki najmniej spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

  Niestety nie skorzystali na tym sami pacjenci. Z analiz firmy IMS Health wynika bowiem, że w pierwszym kwartale 2013 r. dopłaciliśmy do leków aż 40,3 proc.

  Ten wynik bezdyskusyjnie stawia nas na pierwszym miejscu w Europie – twierdzi Michał Pilkiewicz z IMS Health.

 • szary_user

  Oceniono 108 razy 26

  To jest proszę państwa klasa - oblać gnojowicą byłego kolegę partyjnego! Dokąd teraz panie Bodio? Do PiSu pewnie? Jak chodzi o etykę to pasuje pan tam idealnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje