Policja rozbiła gang złodziei samochodów. Kradli w Austrii, demontowali w Polsce

24.04.2013 06:53
Policja

Policja (Fot. Policja)

Polska i austriacka policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów marek japońskich na terenie Austrii oraz demontażem ich na części w Polsce. Zatrzymano pięć osób.
- Jak ustalili policjanci, grupa może mieć na swoim koncie kradzież blisko 1000 aut z terenu Austrii - powiedział rzecznik stołecznej policji asp. Mariusz Mrozek. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z Austrii prowadzili od dłuższego czasu działania przeciwko grupie przestępczej, która zajmowała się kradzieżami na terenie Austrii samochodów marek japońskich.

Złodzieje, kierowcy i paserzy

Bezpośrednio po kradzieży grupa sprowadzała auta do Polski, gdzie były demontowane na części. - Z zebranych informacji wynikało, że grupa składała się nie tylko z osób zajmujących się kradzieżami aut, lecz również tzw. wozaków, czyli kierowców, którzy przeprowadzali z Austrii do Polski kradzione pojazdy, oraz paserów - powiedział Mrozek. Jak dodał, ci ostatni zajmowali się nie tylko demontażem i handlem częściami kradzionych pojazdów, lecz również legalizowaniem i sprzedażą na terenie Polski kradzionych samochodów na podstawie fałszywych dokumentów. - Tygodniowo przestępcy mogli przewozić do Polski co najmniej 10 skradzionych w okolicach Wiednia samochodów - powiedział rzecznik KSP.

Jak poinformował, kilka dni temu policjanci z Wołomina ustalili, że dwie osoby zajmujące się wyszukiwaniem i kradzieżą aut udały się do Austrii. Do mężczyzn pociągiem z Warszawy do Wiednia dojechało też dwóch ich wspólników, którzy najprawdopodobniej mieli odebrać i przewieźć do Polski skradzione auta. Te informacje zostały przekazane za pośrednictwem Biura Kryminalnego KGP oraz oficera łącznikowego austriackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotarły do policjantów w Austrii.

Polscy i austriaccy funkcjonariusze, podejrzewając, że kolejny raz grupa będzie usiłowała dokonać kradzieży pojazdów, zaczęli obserwację miejsc, gdzie mogli przebywać przestępcy. Następnego dnia w Wiedniu zatrzymano 28-letniego Tomasza M. pseud. "Kocur" prowadzącego skradzioną kilka minut wcześniej hondę civic, oraz 39-letniego Roberta B. pseud. "Szkarada" i 27-letniego Arkadiusza T. pseud. "Abdul". Według policji są oni organizatorami, a zarazem przywódcami grupy przestępczej.

Sfałszowane dokumenty i tablice

W wynajmowanym przez mężczyzn mieszkaniu w Wiedniu policjanci znaleźli przedmioty służące do kradzieży pojazdów, sfałszowane dokumenty i polskie tablice rejestracyjne. - Sąd w Wiedniu na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie - poinformował Mrozek. W tym samym czasie policjanci wołomińskiej komendy wkroczyli na teren kilku posesji w Kobyłce, Wołominie, Markach i Duczkach.

W "dziupli" w Kobyłce, podczas demontażu skradzionej w Austrii hondy, policjanci zatrzymali 26-letniego Mariusza Cz. pseud. "Czerak" i 28-letniego Przemysława S. - Wobec tego pierwszego sąd w Wołominie zastosował tymczasowe aresztowanie, drugi został objęty policyjnym dozorem - powiedział rzecznik KSP. Policjanci znaleźli i odzyskali trzy hondy, dwie toyoty oraz części innych pojazdów, pochodzących z kradzieży na terenie Austrii.

Zobacz także
 • Tajna narada gangów w Warszawie. Omawiały podział strefy wpływów
 • Policja rozbiła gang złodziei samochodów Ukradli 54 auta w Niemczech. Policja rozbiła gang
Komentarze (22)
Policja rozbiła gang złodziei samochodów. Kradli w Austrii, demontowali w Polsce
Zaloguj się
 • antykkk

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby tylko zastosować przepisy karno skarbowe czyli kary z odsetkami z tytułu niepłacenia zusu, podatku dochodowego, obrotowego, vatu, sratu, ceł, akcyz, ba nawet z ochrony środowiska za nielegalne rozbiórki aut czy podatki do gmin od tych "warsztatów" za te wszystkie lata uzbierałyby się olbrzymie sumy to oni i ich rodziny pracowaliby na to całe lata, a tak posiedzą z pół roku na nasz koszt odpoczną doszkolą się i może co najwyżej zmienią branżę ewentualnie postanowią nie dać się złapać w przyszłości.
  Takie to proste ale w tym kraju bandyci mają wielokrotnie lepiej niż przeciętny harujący uczciwie człowiek którego w każdej chwili mogą wykończyć całe tabuny kontrolerów urzędasów wszelkich urzędów, które mnożą się niczym króliki.

 • marc_pl

  Oceniono 4 razy 4

  Co tu owijać w bawełnę jesteśmy złodziejskim narodem i wszędzie gdzie tylko pojawią nasi rodacy pojawiają się problemy. Mnie na dworcu w Bremie ukradziono bagaż ale dzięki monitoringowi natychmiast zatrzymano złodzieja i okazało się że to Polak. W Europie Polacy i Rumuni mają jednakową złodziejską opinię.

 • leser.1

  Oceniono 2 razy -2

  Autentyk z 1989 roku :

  "Kasztan" z nad Dunaju "zapotrzebował" dwóch ludzi do pracy, ze znajomością języka.
  Padło na Polaków.
  Wywiózł ich na przedmieścia Wiednia, do swojego domu.
  Tam okazało się, że z językiem jest krucho, więc zademonstrował chłopakom "zakres" prac do wykonania osobiście.
  Wziął młotek i zaczął nim walić w ścianę garażu, w osypujący się tynk.
  Chłopakom oczy zalśniły!!!
  - Ja,ja! Alles klar!!!
  ... i pojechał do pracy.
  Kiedy wrócił z pracy zobaczył zadowolonych pracowników, równiutko poukładane na ławie fundamentowej, oczyszczone cegły, kupkę gruzu, całą zawartość swojego - byłego już garażu- na osobnej kupce.
  Z zaleceniem pozbycia się starych płynów eksploatacyjnych do samochodu i kilku niesprawnych narzędzi.

  Na palecie obok zobaczył również worki z zaprawą tynkarską zewnętrzną i narzędzia do tynkowania zakupione dzień wcześniej.

  Po fotoreportażu w gazecie pół Wiednia miało polewkę z Polaków przez kilka dni.

  ...Więc co tam samochód?
  Polak potrafi nawet garaż ...

 • czoper62

  Oceniono 6 razy 0

  Jeśliby policzyć co kto komu ukradł to z Austriakami będziemy do tyłu do końca świata.

 • dvla

  Oceniono 3 razy 1

  a ja myślałem że najwięcej paserów urzęduje na Allegro

 • nessuno

  Oceniono 6 razy 6

  A dlaczego policja, poza łapaniem tych popierdółek nic więcej z tym problemem nie robi? Dlaczego policja nie bierze pod lupę paserów handlujących kradzionymi częściami na giełdach samochodowych i znanym portalu aukcyjnym? A autokomisy to policja raczy sprawdzać?

 • tralalumpek

  Oceniono 17 razy 15

  Moim zdaniem, stary zwyczaj ucinania rak zlodziejom, byl dobrym zwyczajem. Ciekawa jestem jaka kare oni dostane. Strzelam: wyjda po pol roku ... i beda dalej krasc!
  Jednj nocy, na ulicy przy ktorej mieszkam (Austria), zwineli 4 auta!

 • flemming

  Oceniono 27 razy 19

  to jest obraz Polaka patrioty, katolika,narodowca - złodziej, brudas, fanatyk kościoła JP II,cham - tak właśnie jesteśmy w świecie odbierani panie Kaczyński, panie Komorowski, panie Michalik, panie Gowin. Alleluja i do przodu na Europę i Ruskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje