Sprawa "zarodków Gowina". Niesiołowski u Olejnik: Mogli go zmanipulować jak mnie ze szczawiem

23.04.2013 21:28
Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie jestem pewien, czy tu nie ma jakiejś manipulacji - tak Stefan Niesiołowski skomentował w "Kropce nad i" sprawę zarodków do in vitro, które według Jarosława Gowina miały być wywożone do Niemiec. - Gowin powinien przeprosić, że udzielił niesprawdzonej informacji - kontrował Andrzej Rozenek. Posłowie PO i Ruchu Palikota komentowali też przegrane przez PO wybory w Rybniku
- Nie tak dawno zakwestionowałem w pani programie kłamliwe dane fundacji Maciuś (fundacja utrzymywała, że 800 tys. dzieci w Polsce cierpi głód - red.). I potem o mnie mówili że kazałem głodnym dzieciom jeść szczaw. Lawina kłamstw i podłości była na mój temat - i wszystko nieprawda, więc poczekajmy - mówił z goryczą Niesiołowski.

- Ta wypowiedź Gowina mogła być wyrwana z kontekstu, może poczekajmy i dajmy czas ministrowi Gowinowi, by się z tego wytłumaczył - dodał.

Co powiedział Gowin?Przypomnijmy: po tym jak w poznańskiej klinice znaleziono pusty pojemnik do przechowywania zarodków uzyskanych metodą in vitro, Gowin stwierdził, że "wszystko wskazuje na zjawisko handlu embrionami". Według ministra sprawiedliwości ze względu na brak prawnych uregulowań in vitro sytuacja wygląda następująco: nawet setki tysięcy istnień pozbawionych życia, handel embrionami (m.in. kupowanie ich przez Niemcy) i poddawanie ich eksperymentom kończącym się uśmierceniem. Słowa Gowina wywołały krytyczne komentarze ekspertów.

"Niepoważna wypowiedź Gowina powinna zostać odwołana"

- Minister sprawiedliwości powinien się zajmować czym innym, to wykracza poza jego kompetencje. To nie była mądra wypowiedź, minister sprawiedliwości powinien być poważnym człowiekiem - stwierdził za to drugi gość Moniki Olejnik, Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Dodał, że "on by się nad ministrem nie znęcał", jednak Gowin "powinien przeprosić, że udzielił niesprawdzonej informacji".

- Ta niepoważna wypowiedź powinna zostać odwołana. Nie należy psuć relacji z naszym zachodnim sąsiadem - podkreślił. Dodał, że "w Polsce nie ma prawa regulującego kwestię in vitro, jest wolna amerykanka".

- My poparliśmy projekt PO, niestety sama PO zagłosowała przeciw niemu - dodał.

"Dla Ruchu Palikota aborcja to zabieg jak pójście do fryzjera"

- Nie jest tak, że nie ma regulacji, niedługo wchodzi program rządowy - przypomniał Rozenkowi Niesiołowski. Przyznał, że "boleje nad podziałem w PO, ale od dawna jest różnica zdań". Skrytykował jednak projekty, jakie ws. in vitro przedstawiał Ruch Palikota.

- Pomysł Ruchu Palikota oznaczałby - w cudzysłowie - pogardę dla zarodków, dla was aborcja to zabieg higieniczny jak pójście do fryzjera, a zygota i potem embrion ludzki nie są żadnym problemem. Dla mnie są i mamy ogromną trudność z wypracowaniem kompromisu - mówił Niesiołowski.

- Boję się, że mamy z jednej strony fanatyków z RP, a z drugiej fanatyków z PiS, którzy podlizują się Rydzykowi, udają katolików, a są przykładem obłudy, zaprzeczeniem katolicyzmu, bo katolicyzm to religia miłości, a PiS proponuje nienawiść - stwierdził poseł PO. - Między tymi dwoma fanatyzmami podzielona PO jest bezradna, a każda próba uchwalenia rozumnej ustawy jest blokowana - skarżył się.

- Przerwanie ciąży to decyzja kobiety i to zawsze powinna być jej decyzja, ciężko pytać zygotę. Platforma staje się w kwestiach światopoglądowych podobna do PiS. Żyjemy w XXI wieku, panie marszałku, trzeba się pogodzić z niektórymi faktami - odpowiedział Niesiołowskiemu Rozenek.

Klęska PO w Rybniku? Niesiołowski: Klęska to była w rocznicę Smoleńska

Rozenek i Niesiołowski komentowali też w "Kropce nad i" przegraną PO w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku.

- Jaka klęska? Klęska to była 10 kwietnia tego roku, miażdżąca klęska PiS. Sakiewicz zapowiadał narodowe powstanie, PiS-owskie organy wzywały do obalenia rządu, a zamiast 100 tys. przyszło 5 tys. ludzi. Bo było zimno? Panie Sakiewicz, powstańcy styczniowi wyszli w styczniu i nie mówili: "ale zimno" - mówił Niesiołowski.

- Przegraliśmy drobne lokalne wybory przy frekwencji 11% i histerycznym poparciu w kościołach. Jaki Napoleon, takie Austerlitz. Platforma odpuściła te wybory i przegrała. PiS wygrał, ale nie ma powodu do triumfu. A Piecha ma minę, jakby był prezydentem Polski - podsumował poseł PO.

- Wyborcy wykazali się brakiem strachu przed PiS-em - nie zagłosowali na PO tylko dlatego, że boją się PiS - skomentował z kolei Rozenek.

Zobacz także
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • eye_of_ra

  Oceniono 199 razy 131

  A tak w ogóle to o szczawiu to powiedział Kaczyński i inni ludzie z PiSu. Wierzę panu Niesiołowskiemu i ministrowi Nowakowi który bezinteresownie zamienia się zegarkami z kolegami też wierzę. Aha no i premierowi też - on też zawsze mówi szczerą prawdę.

 • 31.februarius

  Oceniono 103 razy 71

  Zarodki Gowina + szczaw Niesiołowskiego = wiosenna sałatka polska

 • szpak.nie

  Oceniono 155 razy 63

  Niesioł - spadaj na szczaw, nie kłam juąż, bo się niedobrze robi, twoje miejsce jest było i będzie na nasypie.

 • kobiszonisko

  Oceniono 81 razy 49

  czy ten kretyn uważa , nas Polaków za debili?? Zmanipulowany to jesteś klocu nieodwracalnie. Szkoda tylko, że przyspawany masz ryj do koryta. Zresztą jak większość politykierów w tym kraju.
  Jesteście hańbą i gangreną tego narodu. I nie liczy się z jakiej opcji jesteście . W większości jesteście szmaciarzami sprzedającymi się za kasę, jak zwykłe qr..y.

 • mederith

  Oceniono 65 razy 45

  Przeciez najlatwiej wmowic pospolstwu, ze byla to manipulacja przeprowadzona przez media. Pierdzistolki sa cacy, prawdomowni, tolerancyjni, uczciwi, no wez i do rany przyloz...tylko te media klamliwie interpretuja slowa "wybrancow naroda", i NAROD, jakis taki nie kumaty, co panie posle nierobie???
  Mam nadzieje, ze odszczekasz pan kiedys ten szczaw, ze szczawiem w mordzie.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 87 razy 45

  może w końcu talib Gowin okaże się zatapialny, niby katolik a taki kłamczuch, własnych slow wyparł się

 • mok999

  Oceniono 67 razy 37

  jedną wielką manipulacją było to, że platformie udało się przekonać wyborców, iż różnią się od PiSu.

 • folwark_polski

  Oceniono 51 razy 33

  coraz więcej idiotów z wiejskiej głośno się drze o niczym, Niesioł tylko idiota da się zmanipulować i idiota powinien odejść, problem w tym że idiota siedzi tam dla kasy

 • momy

  Oceniono 42 razy 26

  Panie Pośle Niesiołowski, skoro dla Pana zarodki są problemem, to - na miłość boską - niechże Pan się nie skrobie! Inni nie mają takich problemów, mają znacznie gorsze, więc niech ich Pan zostawi w spokoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje