Żona Tamerlana Carnajewa współpracuje ze śledczymi

Katherine Russell, żona zabitego w strzelaninie podejrzanego o dokonanie zamachów bombowych w Bostonie, pomaga śledczym w dochodzeniu.
- Robi, co może, by pomóc prowadzącym śledztwo - powiedział Amato DeLuca, jeden z jej adwokatów. - Wszystkie te wiadomości o zaangażowaniu jej męża w zamach są dla niej ogromnym szokiem - dodał.

Katherine Russell poznała Tamerlana Carnajewa na Uniwersytecie Suffolk w Bostonie. Rok później rzuciła uczelnię, przeszła na islam, wyszła za Czeczena i urodziła mu córeczkę Zaharę.

Nie układało im się najlepiej. Tamerlan kilka lat temu został aresztowany za pobicie żony. Był podobno zdziwiony, że w Ameryce "nie można nawet dotknąć kobiety". W momentach kryzysowych Katherine wracała do rodziców, Judith i Warrena, którzy wspierali ją, kiedy zdecydowała się zmienić wiarę i zaczęła nosić hidżab.

Prawnik rodziny Amato DeLuca twierdzi, że Russell nie była wtajemniczona w plany męża i nie ma nic wspólnego z tragedią. Oddalili się od siebie w zeszłym roku, kiedy Tamerlan wyjechał na pół roku do Rosji.

Więcej o:
Komentarze (73)
Żona Tamerlana Carnajewa współpracuje ze śledczymi
Zaloguj się
 • kato-rznik

  Oceniono 6 razy 0

  Hehehe, to tak jak z kato-polaczkami wyjeżdżającymi do Europy zachodniej - dziwią się, że bicie rodziny nie jest poprawne moralnie w normalnym świecie.

 • set17

  Oceniono 4 razy 0

  A ateiści, to chodzące, uczciwe i pełne miłości do innych baranki. Większej bredni nie czytałem od dawna, ale cóż jak się kończyło "szkółke parafialną", to z pewnością siebie można wygłaszać takie brednie. Nie jestem wierzący, ale mam szacunek do innych ludzi i pracowałem kiedyś z katoliczką, która zasady wiary wcielała w życie, nie kłamała, nie oszukiwąła, nie intrygowała i tylko wzbudzała szacunek nas wszystkich, to tez pewni źlę.

 • erg_samowzbudnik

  0

  Tą wielka torbę to mam nadzieję , ze odpowiednie służby sprawdzą . Może tam przenosić następny szybkowar.

 • rypalski

  Oceniono 7 razy 5

  wspolczuje Katherin'ie Russell i jej rodzicom , ze ich corka poznala i popelnila ogromny blad wychodzac za maz za tego fanatyka - nie probuje tu podkreslac ,ze islam jest gorszy od chrzescijanstwa czy tez judaizmu - wszystkie te 3 religie to zrodlo wielu nieszczesc ... jednak nie tylko amerykanki ale takze Polki powinny wyciagnac z tej tragedii wniosek by nigdy nie opuszczac majtek przed zadnym fanatykiem religijnym ... nie dajcie sie nigdy "nawracac" ludziom z mentalnoscia pastuszka ... i wcale nie musicie wychodzic za maz jak wasze kolezanki ... jesli nie traficie na odpowiedniego kandydata ... zyjcie nawet w samotnosci a dla rodzicow najwazniejsze powinno byc zapewnienie kazdej corce edukacji by mogla SAMA dobrze utrzymac sie ze swoich zarobkow przez cale zycie . Pani Katherino ... niech pani spali te ciuchy islamskie ... zapomni o popelnionym bledzie i zamiast na arts ... skieruje swoje zainteresowania na medycynie ... tak jak pani rodzice.

 • blue911

  Oceniono 6 razy -2

  To syjonisci tak wykanczaja Europe I Stany. Ta polityka imigracyjna laskawa dla muzulmanow to ich krecia robota. A Wy,glupki macie bielmo na oczach I walczycie o Smolensk! Manipuluja Wami na 102.

 • jagopa

  Oceniono 4 razy 2

  @kola

  WARNING!!!

  Jest was wiecej, czy to wszystko?

  Oto wychwycone wersje @calli:

  1. @guantanamo_all_inclusive,
  2. @kola
  3. @pismaki_klamia
  4. @antykatol666
  5. @mrknoxy
  6. @nannek
  7. @tanatopraktor

 • doomsday

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe, że GW pominęła istotne informacje. Mianowicie to, że ta żona pochodziła z raczej bogatej rodziny w okolicy zamieszkałej prawie wyłacznie przez Amerykańskich bogatych Żydów. Tata tej pani jest cenionym lekarzem a mam dobrze zarabiającą pielęgniarką.

  Dziewczyna na dodatek jest ładna:

  www.everyjoe.com/2013/04/19/work/9-katherine-russell-photos-wife-of-tamerlan-tsarnaev/
  Tu jest więcej zdjęć:

  www.dailymail.co.uk/news/article-2311809/Tamerlan-Tsarnaev-Boston-bomber-married-Katherine-Russell-converted-Islam-marry-him.html

 • kejuw

  Oceniono 32 razy 24

  Szanowna GW.
  Prosilbym o bardziej dokladny tytul artykulu.
  Katherine Russell nie jest zona tylko wdowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX