Korea Północna prosi Mongolię o pomoc żywnościową

23.04.2013 17:25
Dzieci z miotłami idą sprzątać wokół pomników koreańskich przewódców

Dzieci z miotłami idą sprzątać wokół pomników koreańskich przewódców (Fot. David Guttenfelder AP)

- W Korei Północnej zbliża się czas w roku, gdy zaczyna brakować żywności. Wygląda na to, że reżim szuka nowych darczyńców - pisze na swoim blogu korespondent "Wall Street Journal" Jeyup S Kwaak. - O pomoc Pjongjang poprosił prezydenta Mongolii - dodaje.
"Korea Północna może mieć problemy z niedoborem żywności" - napisał ambasador Korei Hong Gyu i poprosił Mongolię, by rozważyła możliwość pomocy reżimowi północnokoreańskiemu.

Najcięższy okres roku zaczyna się w Korei Północnej w kwietniu i trwa do września. Co prawda wydawanie zeszłorocznych zbiorów było kontrolowane, ale nie wystarczy ich i tak, by zaspokoić potrzeby ludności.

Od wielkiego głodu w 1990 roku Korea Północna ma duże problemy z wykarmieniem swoich obywateli. Wsparcie organizacji międzynarodowych i samej Korei Południowej zmniejszyło się w ostatnich latach. Prezydent Południa Park Geun-hye zapowiedziała jednak, że pomimo ostatnich tarć na linii Pjongjang - Seul zamierza dalej wysyłać pomoc Północy.

Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • skandynawek

  Oceniono 241 razy 99

  Mongolska pomoc zje wojsko, pieniadze na wyzywienie wojska pojdza na bombe atomowa, a lud bedzie dalej glodowal i umieral na ulicy.

 • herrporcupine

  Oceniono 279 razy 65

  Wyślijmy im szczaw, albo całego Niesiołowskiego - oczywiście w roli eksperta.

 • queserasera

  Oceniono 126 razy 48

  Dotąd na polu wycinania komentarzy wyróżniały się portale fronda.pl, niezalezna.pl i wPoltyce.pl. Teraz ta choroba trafia także Newsweek.pl i Gazetę. To się pewnie w rozumieniu "dziennikarzy" nazywa postęp

 • rympalek11

  Oceniono 45 razy 41

  Na zbrojenia nuklearne mają, a na ryż nie? Gó... im dać! Pomoc i tak nie trafia do głodujących tylko na bazary. Głodni natomiast umierają z głodu i bywają przypadki kanibalizmu.

 • alfa59dix-sept

  Oceniono 120 razy 26

  ,kim dzon un, niech sie zwroci o pomoc do ,niesilowskiego, ten ich nakarmi szczawiem z nasypu mirabelkami czy sliwkami ulegalkami !!!!

 • ferroetigni

  Oceniono 30 razy 20

  @calli
  "@nannek, @calli, @guantanmo_all_inclusive" posty zniknęły ponieważ są to ksywki jednej i tej samej osoby, czyli twoje, a także dlatego, że to przecież "reżimowa, judeo-jankeska GazWyb", dodałbym jeszcze, silnie zinfiltrowana przez Patagończyków, którzy jak powszechnie wiadomo są tubą propagandową mafii judeo-islamskiej kierowanej przez Chińczyków.
  Ciekawe musi być życie w twoim świecie, świrze.

 • ferroetigni

  Oceniono 24 razy 16

  "...Korea Północna ma duże problemy z wykarmieniem swoich obywateli."
  Co za oględny dobór słów. Trzeba pisać wprost - w Korei Północnej ludzie umierają z głodu.

 • cob22

  Oceniono 18 razy 14

  Sankcje w Korei obejmuja tylko wojskowosc, wyzsza technologie i technike nuklearna.
  Nikt nie zabrania Korei zakupu zywnosci czy lekarstw.
  Niestety jesli armia i megalomania zadzacych wydaje 80% na wojsko i rakiety to jest taki efekt.
  Wiec sb-slav najpierw informacja a potem twierdzenia.
  Powiedz jeszcze kto to jest "swiat" ? a ty z marsa ?

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 15 razy 13

  Po co? żeby dopaść Kim Jong Una, jego armię i jego klik ę naukowców naukowych? On jest gruby, nie potrzebuje. A i tak nie zezwoli, by Polska monitorowała, do kogo żywność dochodzi! Zabronił bowiem tego typu monitoring od lat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje