Tusk o porażce w Rybniku: Poproszę szefa śląskiej PO na trudną rozmowę

23.04.2013 16:16
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Michał Grocholski / AG)

- Sytuacja, w której o mandat ubiega się dwóch kandydatów z tego samego środowiska, jest kompromitującym błędem - mówił premier Tusk. Skomentował w ten sposób porażkę PO w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku. Wygrał je kandydat PiS, podczas gdy PO wystawiła swojego kandydata, mimo że mogła poprzeć silną kandydaturę Józefa Mikosza. Premier zapowiedział "trudną rozmowę" z szefem śląskiej PO.
Zobacz także
Komentarze (102)
Tusk o porażce w Rybniku: Poproszę szefa śląskiej PO na trudną rozmowę
Zaloguj się
 • michu-najlepszy

  0

  „ Fakt, że było dwóch kandydatów de facto z tego samego obszaru polityki, jest oczywiście absurdalny, szczególnie kiedy mamy do czynienia z okręgiem jednomandatowym w wyborach do Senatu - ocenił premier.”
  „ha,ha,hi,hi, hejże hola -Twardowski siadł w końcu stołu, podparł się w boki jak basza, hulaj duszo, hulaj woła, śmieszy tuman i przestrasza.”
  Zauważyłem duże podobieństwo zachowań pana dyrektora syndyku upadłościowego inaczej ( premiera) do Pana Twardowskiego .
  Pan Twardowski też chciał ciągle balować sztuczki wyczyniać i wszystkich zachwycać bez własnego wkładu pracy, ale On przyobiecał diabłu duszę , a Pan obiecał wyborcom że Senat zlikwiduje że obwody będą jednomandatowe, że liczbę posłów zmniejszy, więc wyborcy powinni Panu miejsce wyznaczyć i rozliczyć z tych obietnic lecz nie przy urnach ani w karczmie tylko na ulicy .
  Od momentu jak zaczęliście kręcić z emeryturami jesteście dla mnie gównem, i tak jak potępiałem faszyzm hitlerowski obecnie wracam do tej literatury i zaczynam go usprawiedliwiać bo zauważyłem że ludzie z historii nie wyciągnęli nauk czy wniosków tylko po to ją nagłaśniają żeby zbijać kapitał kosztem pomordowanych swoich bliskich.
  Z poważaniem

 • eksport_ukraina

  Oceniono 1 raz -1

  Przerazuć powinien nie tyle wynik co akt zignorowania przez niemal 90 % wyborców faktu wyborów uzupelniających!
  To dowod na przesyt polityką i PR em obecnego rządu...
  obserwatorpolityczny.pl/?p=10227

 • jozek46

  0

  To już zjazd hazardzistów i niech ślad i pamięć po nich zaginie!!!

 • alica32

  Oceniono 2 razy 2

  „podczas gdy PO wystawiła swojego kandydata, mimo że mogła poprzeć silną kandydaturę Józefa Mikosza.”
  Radzę Polakom na Opolszczyźnie i w woj. Ślaskim i w ogóle w calej Polsce przyjrzeć się obywatelom Polski startującym z list niezależnych,a potem okazuje się ze niezależnych z ramienia PO,PSL ,PIS SLD. Palikota…… Dla zmyłki . Taka prawda Myslicie że glosujecie na Polaka co będzie Was reprezentował a to często obywatel który w rozmowie mówi jestem Niemcem , Ślazakiem niemieckim, Zydem kosmopolitą i realizuja wlasne programy niepolskie.. itd… Polska jest mi obca. Nienawidzą wręcz Polaków. Prezes Kaczyński miał 100% racji mówiąc o ”zakamuflowaniu”. Miejcie się Polacy na baczności bo Polske calkiem przehandlujecie . Sytuacja jest alarmowa.. .. W lutym 2012 roku Jak informuje "Wprost" na z spotkaniu partii i organizacji lewicowych z cyklu konwersatorium "Dialog i Przyszłość" Palikot były lider PO powiedział kontrowersyjne zdanie: "Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości". …

 • fragles102

  Oceniono 4 razy 2

  Ślązacy niby uważani za Niemców ale wybieraj mądrze
  my prawdziwi Polacy robimy tak samo
  POkemony umieja tylko niszczyć dobro

 • maaac

  Oceniono 1 raz -1

  Po Tusku się nie spodziewałem takich mądrości - ale to oczywistość. JOW to najbardziej kretyńska forma wyborów. Jeżeli będzie startować w niej 3 liberałów i 2 lewaków to przy równym rozkładzie głosów 50:50 na liberalizm i lewicowość wygra kandydat lewicy. Nawet jak będzie "dogrywka" to wyłącznie pomiędzy dwoma lewakami. I będzie można wybierać tylko pomiędzy głupim i głupszym lewakiem. Nawet jak ci lewicowcy będą się nazywać "prawicą" i występować jako PiS.

  Dodatkowo przy 11% frekwencji mandat społeczny kogoś kto wygrał z 28% poparciem jest śmieszny. Fakt - wygrał. Nawet liche zwycięstwo to zwycięstwo ale orgazm jakie lemingi prawicowe z tego powodu przeżywają dorównuje tylko orgazmowi jaki przeżywali po wygranej w 2005 z zaledwie paroma procentami większości. No a wydawało im się, ze daje im to prawo do władzy absolutnej.

 • battosai

  Oceniono 3 razy 1

  Czy Tusek znowu był wściekły, jak to mu się często w takich sytuacjach zdarza?

 • wojtem

  Oceniono 2 razy 0

  Jaroslaw wroc!!! Wszystko juz wybaczylismy, nawet Antoniego!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy 2

  Pakuj majdan rudy matole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje