Ruszy proces żołnierzy ze Smoleńska. Wypłacali pieniądze z konta ofiary?

23.04.2013 13:13
Wrak tupolewa w Smoleńsku

Wrak tupolewa w Smoleńsku (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Proces czterech rosyjskich żołnierzy, oskarżonych o kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, rozpocznie się 27 sierpnia przed tamtejszym Garnizonowym Sądem Wojskowym.
Decyzję taką smoleński Garnizonowy Sąd Wojskowy podjął na wstępnym posiedzeniu w tej sprawie. Było ono zamknięte dla mediów i publiczności.

O ograbienie ciała Przewoźnika, sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa (ROPWiM), oskarżono czterech żołnierzy służby zasadniczej z jednostki wojskowej nr 06755 na lotnisku Siewiernyj - Siergieja Syrowa, Artura Pankratowa, Jurija Sankowa i Igora Pustowara. Byli oni wśród żołnierzy skierowanych do ochrony miejsca wypadku. Wszyscy czterej uczestniczyli we wstępnym posiedzeniu sądu.

Zobacz także
Komentarze (25)
Ruszy proces żołnierzy ze Smoleńska. Wypłacali pieniądze z konta ofiary?
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy -1

  Federacja Rosyjska jest krajem praworządnym. Dlatego sprawcy PRZYWŁASZCZENIA zostali schwytani i zostaną zapewne przykładnie ukarani Pewnie nawet zbyt surowo...
  Oczywiście prymitywne Polaki wykorzystują ten błahy incydent do antyrosyjskiej kampanii.

  Dużo jeżdżę do krajów basenu Morza Śródziemnego korzystając z tanich , masowych lotów czarterowych. W latach 2000-2010 byłem w Egipcie kilkanaście razy, początkowo pracując w brytyjskim biurze podróży. Od 2005 roku udaję Rosjanina co mi zaskarbia sympatię tubylców.

  Podobną sympatią cieszą się Rosjanie we wszystkich krajach basenu Morza Śródziemnego.Spotykacie ich tam tylko na ulicach bo jako reguła zatrzymują się w lepszych hotelach niż Polacy i korzystają z form zwiedzania i rekreacji (loty helikopterem, balonem, na paralotni, narty wodne, oglądanie raf z lodzi podwodnej, nurkowanie) niedostępnych cenowo dla Polaków.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Wielki przyjaciel narodu rosyjskiego i idol współczesnych rosyjskich naszystów, towarzysz Adolf Alojzowicz chciał zmienić nazwę miasta Smoleńsk na Bockburg. Ku czci feldmarszałka von Bock.
  Ponieważ feldmarszałek ów miał na imię Fedor, wystarczy zmienić nazwisko na Kozłow.

  No i mamy Fiodorokozłowsk.

 • bzyk_origo

  Oceniono 3 razy 1

  Na ch...j trupom pieniadze czy kosztownosci - jakas logika w tym jest. Cos sie sprzeda i jest za co chlapnac co nieco, a moze i na ogorka kiszonego wystarczy? A dla PiSdzieli to wrecz zbrodnia, a przeciez na druga strone i tak sie nic nie zabierze...

 • vomitorium1

  Oceniono 5 razy 3

  też chcieli
  wyciągnąć korzyści
  z tej katastrofy

 • iremus

  Oceniono 4 razy 0

  ... Proces czterech rosyjskich żołnierzy, oskarżonych o kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, rozpocznie się 27 sierpnia przed tamtejszym Garnizonowym Sądem Wojskowym.....
  Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela
  Przywłaszczenie – występek polegający na włączeniu cudzej rzeczy ruchomej lub cudzego prawa majątkowego do swojego majątku. Przywłaszczona rzecz musi wcześniej znajdować się w legalnym posiadaniu sprawcy chociażby wskutek jej znalezienia.
  Czyżby jednak katastrofę ktoś przeżył? A może Rosjanie rozumieją coś innego pod okresleniem "PRZYWŁASZCZENIE" ? Nie sądzę aby tak poważne media wypisywały banialuki.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 1

  Nasze chłopaki z prokuratury od razu wykapowali że to robota Putina.
  Wiadomo, powszechna bieda w Rosji..
  Nie mają w domu co jeść , to muszą jeść w obcych krajach.

 • todeskult

  Oceniono 14 razy 2

  Macierku kochanieńki, sprawdziłeś już czy Tusk z Putinem ich do tego namówili?

 • biggus-dickus

  Oceniono 21 razy -9

  Tylko wyjątkowa ofiara i ciemniak pisze na karcie PIN!

  Tacy pracują w IPN! To chyba też dużo świadczy o tej instytucji.

  Przewoźnik w Pomrocznej za takie coś nie dostałby ani centa z banku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje