"Zapolujmy!" - rodzice organizują się i wyłapują pedofilów [WIDEO]

Grupa rodziców z Wielkiej Brytanii poluje na pedofili

Grupa rodziców z Wielkiej Brytanii poluje na pedofili (Fot. Twitter.com/LetzgoHunting)

Rodzice w Wielkiej Brytanii udają dzieci i przez internet umawiają się z pedofilami. Dzięki nagrywanym akcjom policja zatrzymała już 7 osób. - Zostawcie nam sprawiedliwość, zajmiemy się tym - apeluje policja. - Są lepsze sposoby ochrony dzieci przez pedofilami - piszą media. A rodzice? - Jak możemy odpuścić, gdyby nie my, więcej niż 7 małych dziewczynek zostałoby wykorzystanych - piszą na Facebooku.
"Letzgo hunting", czyli "zapolujmy" - tak nazywa się akcja brytyjskich rodziców. Zorganizowali się, założyli kilkanaście fałszywych profili w internecie. Podszywają się pod dzieci i wyłapują pedofilów. Umawiają się z nimi, idą na spotkanie. Tam pedofil spotyka się z "łowcą szumowin" (scumm buster). Rodzice całą konfrontację nagrywają i udostępniają policji.- Zwykle ci mężczyźni umawiają się z nami, używając swoich prawdziwych imion i nazwisk. Staramy się jednak sprawdzać, jakim samochodem przyjeżdżają, by móc przekazać policji również ich numery rejestracyjne - cytuje członka grupy DailyMail.

"Niektóre wiadomości były szokujące"

- Niektóre wiadomości od pedofilów były szokujące, ale musieliśmy się z nimi spotkać, by udowodnić, że ich intencją było złamanie prawa poprzez nagabywanie nieletnich do uczestniczenia w akcie seksualnym - mówi Scumm Buster. Pedofile na spotkania mieli przywieźć prezerwatywy i alkohol.

- Mogę potwierdzić, że 23-letni mieszkaniec Nottingam, przesłuchiwany w zeszłym tygodniu, został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej. Zapolujmy! - napisał zaledwie kilka godzin temu na Facebooku jeden z członków tej grupy.Z doniesień brytyjskich mediów wynika, że wśród "polujących" jest sześć osób - rodziców z okolic Leicestershire w Wielkiej Brytanii. - Jesteśmy grupą bliskich przyjaciół, mamy od 20 do 50 lat - mówi szef grupy.

Siedmiu podejrzanych, już zatrzymanych po przekazaniu policji dowodów i filmów ze spotkań, to może być jedynie wierzchołek góry lodowej - pisze Guardian. Scumm Buster twierdzi, że mają udokumentowanych 35 podobnych przypadków.

Policja: Sprawiedliwość zostawcie nam

Wygląda na to, że rodzice nie wierzą w skuteczność policji w tym zakresie. Służby jednak uważają, że są lepsze sposoby przeciwdziałania pedofilii. - Taka taktyka "zawstydzania i nazywania" podejrzanych zmniejsza szansę na wygraną w sądzie - tłumaczy policja.

Zobacz także
 • Adam Bodnar Helsińska Fundacja: Pomożemy Marcinowi K. dochodzić odszkodowania od Kościoła. To będzie precedensowa sprawa
 • Fragment oświadczenia Episkopatu oraz okładka książki holenderskiego dziennikarza Zapytaliśmy Episkopat o pedofilię w Kościele. A dostaliśmy oświadczenie o tym, co sądzą o książce "Lękajcie się"
Komentarze (80)
"Zapolujmy!" - rodzice organizują się i wyłapują pedofilów [WIDEO]
Zaloguj się
 • q-ku

  0

  wolę żeby polowali na pedofili niż na niewinne zwierzęta. Polski Związek Łowiecki co na to? Deal?

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 0

  Mam mieszane uczucia , co do tej akcji .
  Z jednej strony ujawnia pedofili , z drugiej robi to za pomocą prowokacji. To troche jak namawianie do przestepstwa.

 • kuler88

  Oceniono 4 razy -2

  Cała ta akcja przypomina mi średniowieczną nagonkę pospólstwa na czarownice. Ciekaw jestem ilu z tych szykanowanych i prześladowanych faktycznie jest pedofilami. Od wymierzania sprawiedliwości są sądy, po dokładnym zbadaniu sprawy. A tak nawiasem polecam film "Polowanie".

 • antikrishti

  Oceniono 2 razy 2

  No to "myśliwi" w kościele mają przechlapane - żaden ksiądz nie da im komunii ani rozgrzeszenia - no chyba że umówią się przez net i podadzą za małe, niewinne, zamknięte w sobie dzieci, a najlepiej niemowy.

 • bezkontownik

  Oceniono 3 razy -1

  a gdyby media o tym nie pisały, to więcej pedofilów byłoby złapanych. Mniej z nich dowiedziałoby sie o nagonce.
  "wśród "polujących" jest sześć osób - rodziców z okolic Leicestershire w Wielkiej Brytanii."
  Osoba, która napisała artykuł (w wersji angielskiej oczywiście) wg mnie współpracuje z pedofilami i w ten sposób ostrzegła ich na jaki teren uważać. Chyba, że to zorganizowana akcja i to miejsce jest podane dla zmyłki.

 • kibic_rudego

  Oceniono 9 razy 9

  jak zaczną tak robić w III RP to nie będzie miał kto mszy odprawiać

 • gokle

  Oceniono 8 razy 8

  W Stanach CBS zrobil program, pt. "To catch the predator". Podobny scenariusz, z tym, ze to policja namierzala zboczencow, podszywajac sie pod nieletnie dziewczyny. Goscie przyjezdzali pod umiwiony adres, a tam zamiast 13-stki dziennikarz z kamerami. Po krotkiej rozmowie odlot, a przed domem policja. Reszta prosta. Areszt, proces, wiezienie(2-4 lat za pierwsze przestepstwo, kazde nastepne, 5-10). Odcinkow bylo chyba ze 30. Skurwele, program byl krecony na Florydzie, przyjezdzali z najdalszych krancow USA, lekarze, adwokaci, studenci, inzynierowie, kierowcy, zolnierze. Byl jeden ktory przyjechal ze stanu Georgia z synkiem 5 letnim. Aresztowali go, zanim zapukal do drzwi. Inny facet, przyjechal calkiem rozebrany. Swiry i najgorszy smiec.

 • stenia312

  Oceniono 4 razy 4

  Jak by w sądzie i policji nie było pedofili to by sprawy inaczej się toczyły i wyroki byłyby inne dla kleru bo inni rodacy pedofile są surowo karani

 • kocurxtr

  Oceniono 10 razy 10

  u nas ci pedofile by sie wywinęli, bo kościół idzie ręka w rękę z prokuraturą i sądami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje