"Zapolujmy!" - rodzice organizują się i wyłapują pedofilów [WIDEO]

23.04.2013 13:07
Grupa rodziców z Wielkiej Brytanii poluje na pedofili

Grupa rodziców z Wielkiej Brytanii poluje na pedofili (Fot. Twitter.com/LetzgoHunting)

Rodzice w Wielkiej Brytanii udają dzieci i przez internet umawiają się z pedofilami. Dzięki nagrywanym akcjom policja zatrzymała już 7 osób. - Zostawcie nam sprawiedliwość, zajmiemy się tym - apeluje policja. - Są lepsze sposoby ochrony dzieci przez pedofilami - piszą media. A rodzice? - Jak możemy odpuścić, gdyby nie my, więcej niż 7 małych dziewczynek zostałoby wykorzystanych - piszą na Facebooku.
"Letzgo hunting", czyli "zapolujmy" - tak nazywa się akcja brytyjskich rodziców. Zorganizowali się, założyli kilkanaście fałszywych profili w internecie. Podszywają się pod dzieci i wyłapują pedofilów. Umawiają się z nimi, idą na spotkanie. Tam pedofil spotyka się z "łowcą szumowin" (scumm buster). Rodzice całą konfrontację nagrywają i udostępniają policji.- Zwykle ci mężczyźni umawiają się z nami, używając swoich prawdziwych imion i nazwisk. Staramy się jednak sprawdzać, jakim samochodem przyjeżdżają, by móc przekazać policji również ich numery rejestracyjne - cytuje członka grupy DailyMail.

"Niektóre wiadomości były szokujące"

- Niektóre wiadomości od pedofilów były szokujące, ale musieliśmy się z nimi spotkać, by udowodnić, że ich intencją było złamanie prawa poprzez nagabywanie nieletnich do uczestniczenia w akcie seksualnym - mówi Scumm Buster. Pedofile na spotkania mieli przywieźć prezerwatywy i alkohol.

- Mogę potwierdzić, że 23-letni mieszkaniec Nottingam, przesłuchiwany w zeszłym tygodniu, został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej. Zapolujmy! - napisał zaledwie kilka godzin temu na Facebooku jeden z członków tej grupy.Z doniesień brytyjskich mediów wynika, że wśród "polujących" jest sześć osób - rodziców z okolic Leicestershire w Wielkiej Brytanii. - Jesteśmy grupą bliskich przyjaciół, mamy od 20 do 50 lat - mówi szef grupy.

Siedmiu podejrzanych, już zatrzymanych po przekazaniu policji dowodów i filmów ze spotkań, to może być jedynie wierzchołek góry lodowej - pisze Guardian. Scumm Buster twierdzi, że mają udokumentowanych 35 podobnych przypadków.

Policja: Sprawiedliwość zostawcie nam

Wygląda na to, że rodzice nie wierzą w skuteczność policji w tym zakresie. Służby jednak uważają, że są lepsze sposoby przeciwdziałania pedofilii. - Taka taktyka "zawstydzania i nazywania" podejrzanych zmniejsza szansę na wygraną w sądzie - tłumaczy policja.

Zobacz także
Komentarze (80)
Zaloguj się
 • blogfiles

  Oceniono 216 razy 204

  A u nas nie dość że są nagrania i zdjęcia to prokurator i tak umarza.

 • asteria007

  Oceniono 121 razy 117

  Może i taka taktyka zmniejsza szanse na wygraną w sądzie, ale delikwent będzie miał już założone papiery i w przyszłości może dwa razy się zastanowi, wiedząc, że już nie jest anonimowy dla policji. Nie wspominając już o dzieciach, które minął zaszczyt spotkania tych szumowin. Zatem dlaczego tego nie popierac? Brawa za odwagę i poświęcony czas dla rodziców.

 • oszrany

  Oceniono 84 razy 74

  W policji, w sadach tez sa pedofile, dlatego tak sie boja i apeluja aby zostawic to skorumpowanej policji i skorumpowanemu sadownictwu, reka reke myjie.

 • kniazwitold

  Oceniono 97 razy 59

  U nas każdy ksiadz (pedofil) dostaje w zawiasach. Opus Dei pilnuje ministerstwa sprawiedliwosci.

 • zigzaur

  Oceniono 71 razy 53

  Polowanie, piękny męski sport.
  Polowanie na zwierzęta jest kosztowne i ograniczone przepisami. Zapolujmy zatem na pedofila.

 • el_bigos

  Oceniono 63 razy 51

  Wiałem ostatnio filmik zdaje się z Rosji. Tam kolesie dopadli pedofila i spuścili mu całkiem niezły wpie... Popieram takie akcje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje