Kwiatkowski o pożyczonych zegarkach Nowaka: Jest to co najmniej niezręczność

23.04.2013 11:18
- Uważam, że jest to co najmniej niezręczność - tego typu wymiany zegarków - powiedział Krzysztof Kwiatkowski w Radiu RMF FM, oceniając fakt pożyczania przez ministra Sławomira Nowaka drogich zegarków kolegów. Wczoraj tygodnik "Wprost" napisał, że minister transportu w ciągu ostatnich dwóch lat nosił zegarki warte w sumie 70 tys. zł.
"Wprost" napisał wczoraj, że Nowak ma koleżeńskie układy z biznesmenami, którzy zarabiają na kontraktach z rządowymi firmami i doradzają PO. Tygodnik zauważył również, że na zdjęciach ministra z dwóch ostatnich lat można zobaczyć na jego nadgarstku sześć różnych zegarków, wartych w sumie ok. 70 tys. zł. Autorzy artykułu twierdzą, że Nowak "wymienia się zegarkami" z biznesmenem - Piotrem Wawrzynowiczem.

W dniu publikacji artykułu minister wysłał oświadczenie do mediów ws. swoich rzekomych układów z biznesmenami oraz zegarków, o których napisał: "Oddam je Tygodnikowi Wprost, po cenach, które zadeklarował w artykule (poza prezentem - pamiątką od żony i rodziców), a całkowity dochód z tej transakcji przeznaczę na wsparcie fundacji opiekujących się ofiarami wypadków drogowych".

Kwiatkowski: To co najmniej niezręczność

O sprawę układów Sławomira Nowaka pytany był dzisiaj w Radiu RMF FM jego partyjny kolega Krzysztof Kwiatkowski. - Niech pan uczciwie oceni ministra Nowaka i jego problemy "koleżeńsko-zegarkowe" - zaproponował w rozmowie z Krzysztofem Kwiatkowskim Konrad Piasecki. - Bardzo mi się podoba to rozwiązanie, które pan minister Nowak zaproponował. Stwierdził, że oczywiście przekaże te zegarki redakcji "Wprost", żeby pieniądze z ich sprzedaży przeznaczyć na cele charytatywne, jeżeli są tej wartości, którą zadeklarował tygodnik - powiedział były minister sprawiedliwości.

- Pan słyszy, jak pański kolega partyjny i minister mówi: pożyczam sobie zegarki z kolegami, dlatego mam takie drogie. Nie zapala się panu czerwona lampka? - dopytywał Piasecki. - Uważam, że jest to co najmniej niezręczność - tego typu wymiany zegarków. Ale też w tym artykule nie było żadnych informacji, że miało to wpływ na decyzje, które Sławomir Nowak podejmował jako minister transportu - odparł Kwiatkowski.

Zobacz także
Komentarze (168)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 328 razy 290

  Panie Kwiatkowski! Czy warto w imię solidarności wewnątrzpartyjnej robić z siebie idiotę?

 • sharn1

  Oceniono 278 razy 254

  Panie Kwiatkowski błagam, chociaż pan się nie kompromituj w imię bredni Nowaka.

  Przecież tłumaczenie ministra o wymienianiu się zegarkami to wersja dla imbecyli nie normalnych ludzi.

 • dziadekjam

  Oceniono 211 razy 197

  Coś to się kupy nie trzyma. Raz, że pożycza zegarki, to znowu , że wymienia, aż wreszcie, że może te zegarki przekazać redakcji "Wprost" , żeby pieniądze z ich sprzedaży przekazać na cele charytatywne.
  Widać, że polska "elyta" nawet łżeć logicznie nie potrafi. Tak dalece bydlaki czują się bezkarni, że nawet nie obawiają się zdemaskowania ich prymitywnych krętactw.
  Na tym tle zrozumiała jest solidarność z Julią Tymoszenko.

 • t0maszek44

  Oceniono 151 razy 141

  To w końcu czyje są te zegarki? Kolegów p. Nowaka, czy jego? Jeżeli jego to nie ma sprawy, ale jeśli kumpli to czy uzgodnił z nimi przekazanie zegarków?

 • roll

  Oceniono 143 razy 135

  Bełkot o pożyczaniu zegarków to nowa choroba filipińska i pomroczność jasna razem wzięte.Chyba że to podróby robione małymi chińskimi rączkami po 15 USD.Ale to też obciach.

 • loginlogin69

  Oceniono 142 razy 130

  nie rozumiem jak można się zamienić z kolegą...zegarkiem - przecież to prywatna rzecz, spodniami też się zamieniają, albo butami?

  przecież zegarek bezpośrednio przylega do skóry, zbiera pot, złuszczony naskórek itd. - ktokolwiek kiedyś nosił dłużej zegarek wie ile tam się tego zbiera, że po jakimś czasie pachnie specyficznie itd.

  to jakiś absurd, albo jakieś pedzie, albo co.

 • mateusztt

  Oceniono 130 razy 126

  wymienia się = za drogi zegarek daje papierek ze swoim podpisem

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 121 razy 115

  oddam swój zegarek pierwszemu posłowi z PO, który nie będzie robił z siebie idioty broniąc kolegów partyjnych.

 • tja22

  Oceniono 108 razy 88

  "Uważam, że jest to co najmniej niezręczność - tego typu wymiany zegarków. Ale też w tym artykule nie było żadnych informacji, że miało to wpływ na decyzje, które Sławomir Nowak podejmował jako minister transportu - odparł Kwiatkowski." Rozkoszny jest pan były minister.....No co, przecież nic się nie stało. Nikt nik9ogo za rękę nie złapał. A nawet jakby złapał to i tak znajdziemy jakieś wytłumaczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wielbiciele POpaprańców, głosujcie dalej gremialnie na te kryształowe postacie!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje