Edukacja seksualna od przedszkola, "skuteczne stosowanie prezerwatyw" dla dziewięciolatka

Czterolatek ma rozumieć, czym jest akceptowalny seks, a dwunastolatek - potrafić "komunikować się w celu uprawiania przyjemnego seksu". Tak wynika z konferencji współorganizowanej przez MEN - informuje "Rzeczpospolita".
Na konferencji współorganizowanej przez resorty zdrowia, edukacji i WHO przedstawiono propozycje zmian w edukacji seksualnej - pisze "Rzeczpospolita". Największą zmianą miałoby być rozpoczęcie edukacji seksualnej przed czwartym rokiem życia, bo "rozwój seksualności rozpoczyna się w momencie urodzenia".

Wiedza musi wyprzedzać doświadczenie

Standardy WHO określają, co w dziedzinie seksu powinny umieć dzieci w kolejnych przedziałach wiekowych. Między 9. a 12. rokiem życia dziecko powinno nauczyć się już "skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne w przyszłości". Powinno też umieć "brać odpowiedzialność za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne".

WHO radzi, by dziecko miedzy 12. a 15. rokiem życia potrafiło samo zaopatrywać się w antykoncepcję. Zdaniem WHO młodzieży w wieku powyżej 15. roku życia można dodatkowo wpoić "krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp."

Nie odnosząc się do konkretnych propozycji, za wczesną edukacją seksualną opowiedziała się wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. - Założeniem edukacji seksualnej jest to, że wiedza musi wyprzedzać doświadczenia. Zanim wtargnie się na jezdnię, trzeba wiedzieć, czym jest czerwone światło - podsumowała.

Więcej w dzisiejszej " Rzeczpospolitej "

Więcej o:
Komentarze (162)
Edukacja seksualna od przedszkola, "skuteczne stosowanie prezerwatyw" dla dziewięciolatka
Zaloguj się
 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 3 razy -1

  Czy tytuł artykułu był konsultowany z klerem? Bo tak wygląda...
  Osoba pisząca chyba nie miała w szkole powodzenia u płci przeciwnej....

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 3 razy -1

  Ależ oczywiście uświadamianie należy prowadzić dopiero gdy dziewczynka zajdzie w ciąże.
  Wszak to katolicki kraj pełen aniołków...

 • cillian1

  0

  Oglądaliście tą hmmm, mądrą inaczej w TVN24. Była z kolesiem od RP
  Nie wiem kto to był! Tak tępej kobiety w życiu nie spotkałem (chociaż doskonale wiem, że to słowotok na żądanie).

  Jak mieszka w Warszawie, dajcie mi jej nazwisko, już wybadam kto ona - i jak się prowadzi.
  :)

 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  >>>od przedszkola, "skuteczne stosowanie prezerwatyw <<< Przypuszczam ,że mogą się zsuwać.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  A jak jest dziś? Na lekcjach tzw. wychowania do życia w rodzinie (co za świętoszkowata nazwa!), prowadzonych przez nauczycieli po kościelnych kursach lub wręcz przez katechetów, wmawia się młodzieży, że seks przedmałżeński wywołuje nerwicę, pigułka antykoncepcyjna - raka i oziębłość płciową, a prezerwatywa ma dziurki, przez które wirus HIV skacze tam i z powrotem. Rezultat łatwy do przewidzenia: ciąże nastolatek, nielegalne aborcje, noworodki na śmietnikach, przepełnione domy dziecka. Czy mamy tylko taki wybór: albo katolicka ściema, albo uświadamianie czterolatków? Nic pośrodku?

 • emce25

  Oceniono 2 razy 0

  W przedszkolu to za późno. Siadania na nocniczku uczymy w pierwszym do drugiego roku życia (czyli w żłobku). W przedszkolu zaś dziecko powinno być gotowe do figli z pedofilami. Jak się bawić to na całego.
  Proponuję zacząć od dzieci i wnuków wszelkiego lewactwa. Niech to oni poniosą konsekwencje swoich pomysłów. Dopóki na swojej i tylko swojej rodzinie nie sprawdzą skutków eksperymentu, wara od innych dzieci.

 • marian8-1960

  Oceniono 1 raz 1

  Lewactwo nie od dziś próbuje się dorwać do małych dzieci i po swojemu je wychować.

 • przy_grobli

  Oceniono 3 razy 3

  Lewactwo chce rozpieprzyć kulturę zachodu.
  Promocje zboczeń pod hasłem ochrony wolności dla mniejszości, teraz wzięli się za przygotowanie gruntu pod ochronę pedofilów.
  Lewactwo promuje cywilizację przyjemności na miejsce kultury odpowiedzialności.
  I jeszcze ostra walka z Kościołem Katolickim.
  A potem tych rozorgazmowanych i wesołych i pseudoszczęśliwych pogonią islamiści lub ruscy.
  I będzie po wszystkim.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 3 razy 1

  myślę, że kiedyś dojdzie do pewnego rodzaju komunikacji w celu uprawiania przyjemnej formy przemocy fizycznej przez rodzica wobec nauczyciela, który będzie uczył rozumieć czterolatka, czym jest akceptowalny seks.
  a następnie tenże nauczyciel może doświadczyć czym jest nieakceptowalny seks.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX