"Svenska Dagbladet": Rosjanie ćwiczyli atak na Szwecję. NATO wysłało myśliwce

22.04.2013 12:42
Rosyjski Tu-22M3

Rosyjski Tu-22M3 (Fot. russianplanes.net / Wikimedia Commons)

Dwa rosyjskie bombowce oraz cztery myśliwce przeleciały w pobliżu wyspy Gotska Sandoen na północ od Gotlandii, zmierzając w kierunku Sztokholmu. Samoloty ćwiczyły atak na Szwecję - ujawnił dziś dziennik "Svenska Dagbladet".
Zobacz także
Komentarze (307)
"Svenska Dagbladet": Rosjanie ćwiczyli atak na Szwecję. NATO wysłało myśliwce
Zaloguj się
 • dudibudi

  0

  Rosja jeszcze nigdy nie była taka słaba w swojej historii (nowożytnej), jak obecnie.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 1 raz 1

  "Szwecja byłaby w stanie bronić się przez tydzień"

  Bujda. Pelne imigrantow przedmiescia Sztokholmu bronilyby sie wieeeeele dluuuuuuuuzej ;)
  (tylko czy ktos chcialby je napadac i okupowac?!?)

 • mefis58

  0

  A od kiedy to Tu22M3 należą do kategorii "ciężkich bombowców".

 • say69mat

  0

  @gazeta.pl:
  Dwa rosyjskie bombowce oraz cztery myśliwce przeleciały w pobliżu wyspy Gotska Sandoen na północ od Gotlandii, zmierzając w kierunku Sztokholmu. Samoloty ćwiczyły atak na Szwecję - ujawnił dziś dziennik "Svenska Dagbladet".

  say69mat:
  Cóż w tym dziwnego??? Czy to Szwecja chciała atakować ... St. Petersburg??? Szwecja realizuje progresywny model państwa 'tęczowej demokracji teletubisi'. Gdzie nie ma absolutnie miejsca na wysyłanie samolotów przeciwko jakimkolwiek samolotom, bądź ... miastom. Tego typu zachowań najzwyczajniej nie przewiduje etos ... 'tęczowej demokracji teletubisi'. Stąd, liczba bojowych eskadr szwedzkich sił powietrznych została poważnie zredukowana, do ... sześciu eskadr. W których i tak, jak widać, nie ma komu latać. Wszyscy są bowiem zapatrzeni w niewątpliwie szczytne i progresywne idee 'tęczowej demokracji teletubisi'. Gdzie nikomu na myśl nie przechodzi aby wysyłać samoloty przeciw jakimkolwiek miastom, bądź samolotom. Sęk w tym, że jest to jak widać rzeczywistość ... ekranowa.
  Serio ... wszyscy chcieliśmy się cieszyć i czerpać z radość z klęski 'siłowego' modelu kreowania polityki zagranicznej. W którym, budowa potęgi militarnej prowadzi do zapaści ekonomicznej narodu i państwa. Z europejskiej stabilizacji i pokojowej ewolucji państwa rosyjskiego. Czyżby miała to być jedynie ... iluzja???

 • conn-x-5

  Oceniono 6 razy -4

  Wiadomosci wybitnie dla porebanych polaczkow...

  ------ Rosjanie ćwiczyli atak na Szwecję.

  A prawojebniete kato-tumany polaczkowate dostaly goraczki kaczej i dalej najezdzac na rosjan

  I oczywiscie w tym typie wiadomosciach dla jebnietych polaczkow w tym calym syfiee co sie obecnie dzieje wokol info wiadomosci w polsce prym wiedzie 'beznapletkowa na zoldzie jankeskiej ambasady '''wybiorcza''

  Jak jankesi ze swoimi '' marionetkami ''' niekumatymi wyprawiaja cwiczenia wojskowe to tylko '''obronne''' na wypadek ataku ZLYCH krajow...

  Jeszcze nie tak dawno wojka panstw zaprzyjaznionych z najwiekszym bandyckim krajem na swiecie jakim sa USA i mialy cwiczenia tuz przy granicy z Bialorusia i Rosja--oczywiscie byly to manewry obronne ''democratikus''jebnietus i jak zwykle bardzo potrzebne polsce i oczywiscie na miejscu..

  Zal dupe sciska na poziom ''propagandy CIA'' wokol tumanienia polaczkow..od czasu ''wolnej europy'' panowie ci taktyki nie zmienili-- widocznie uwazaja ze polak jest takim tepym ze nie musza sie zbytnio wysilac..

 • mgrek

  Oceniono 1 raz -1

  Rosja a raczej Rosjanie to zaatakują co najwyżej w nowym sezonie najdroższe pasaże handlowe na świecie oraz drogie hotele na np.Bali a ich armia co najwyżej sklepy lub miejsca dystrybucji alkoholi lub napojów alkoholopochodnych ..a że ich władza lubi się pobawić zabawkami z lat 60 -tych ubiegłego wieku .. Te 150 milionów ludzi raczej nie marzy o ataku na kogokolwiek a o spokoju ..a swoją drogą nie dawali rady nawet Finlandii w latach 40-tych ubiegłego wieku

 • szlajus

  Oceniono 2 razy 2

  Jak Polska by tak zrobiła, to by pozamykali nam wszystkie sklepy IKEA.

 • aron2004

  Oceniono 8 razy -2

  Akurat Putin jest zbyt tchórzliwy żeby podskoczyć członkowi NATO czy nawet Szwecji, ale Rosja wiele razy w historii dała dowody że potrafi napadać i niszczyć.

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 7 razy 3

  Szwedzi to bardzo mądry naród , a ich przywódcy także . Przecież wiadomo było że to tylko manewry . Te wpisy poniżej - żenada wynikająca z rusofobii. Ciekawe czy jak sąsiad podchodzi do waszego płotu to czy od razu wyciągacie obrzyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje