"Min. Gowin wypowiedział wojnę Niemcom. Sprawa może być poważniejsza niż memorandum"

Min. Jarosław Gowin oskarżył niemieckich naukowców o przeprowadzanie eksperymentów na zarodkach kupionych w Polsce. Zdaniem Janiny Paradowskiej, zarzuty ministra mają "niesłychanie kruche" podstawy. - Ta sprawa wydaje się poważniejsza niż memorandum, przez które pracę stracił min. Budzanowski - mówiła dziennikarka w TOK FM. Wg Pawła Fąfary premier ma duży kłopot. Bo nie może wyrzucić Gowina z rządu.
Jarosławowi Gowinowi do postawienia kontrowersyjnej tezy o tym, że "niemieccy naukowcy importują embriony" z Polski i przeprowadzają na nich eksperymenty, wystarczył pusty pojemnik do mrożenia i przechowywania zarodków. Znaleziony w jednej z poznańskich klinik.

- Jeśli stwierdzenie min. Gowina ma jakieś podstawy, to są one niesłychanie kruche - oceniła w "Poranku Radia TOK FM" Janina Paradowska.

Wojna ministra

Zdaniem dziennikarki "Polityki", ministrowi sprawiedliwości "nie przystoi" formułowanie tak poważnych oskarżeń na podstawie tak słabych dowodów. Tym bardziej że rzecz dotyczy innego państwa. - Premier Tusk jest w Niemczech na promocji książki kanclerz Angeli Merkel, a tu min. Gowin wypowiada wojnę Niemcom - oceniła Paradowska.

Gospodyni "Poranka Radia TOK FM" przewiduje, że wypowiedź ministra sprawiedliwości na temat eksperymentów na zarodkach z Polski może mieć poważniejsze konsekwencje niż słynne memorandum podpisane między Gazpromem i EuroPolGazem. A to przez ten dokument stracił przecież pracę szef resortu skarbu państwa - Mikołaj Budzanowski.

Minister zapewnia premierowi alibi?

Na razie premier Tusk nie zabrał głosu w sprawie słów min. Gowina. Ale szef rządu pewnie nie jest zachwycony, burzą jaką wywołała kontrowersyjna wypowiedź. Szczególnie, że już nie pierwszy raz Jarosław Gowin sprawia premierowi kłopoty....

Zdaniem komentatorów "Poranka Radia TOK FM", trudno się spodziewać, żeby premier rozwiązał problem zdecydowanym cięciem - czyli by wyrzucił min. Gowina z rządu. - Ubytek Gowina to znacząca strata - podkreślała Janina Paradowska.

A według Pawła Fąfary z dziennika "Polska The Times", szef resortu sprawiedliwości jako jeden z niewielu w rządzie dostarcza premierowi alibi. Że PO spełnia obietnice wyborcze. Bo to właśnie jemu udało się przygotować ustawę deregulacyjną, którą w piątek przyjął Sejm. - To jeden z niewielu przykładów, które premier może podać, jeśli ktoś go spyta: co zrobił pana rząd? - stwierdził dziennikarz.

Rzecznik rządu Paweł Graś pytany dziś w TVP1 o wypowiedź Jarosława Gowina stwierdził, że "jeśli minister wie o prowadzonych w Niemczech eksperymentach", to powinien zawiadomić o tym prokuraturę.

Więcej o:
Komentarze (35)
"Min. Gowin wypowiedział wojnę Niemcom. Sprawa może być poważniejsza niż memorandum"
Zaloguj się
 • marl57

  0

  i mimo że jest z opusdei, to strasznie pedalsko jakoś wygląda ,,,,,,

 • r0b0l

  0

  nie będzie niemiec pluł nam w twarz ani zarodków zjadał

  pod przewodem goowina policzymy się ze szwabską zarazą. Chyba że zaraz zapłaca po milionie jewro od kazdego z 10 tysięcy zarodków

  Z kim jeszcze sie pokłócić: może z Duńczykami o limity dorsza, przecież wy Polacy nie potraficie z nikim normalnie i w ramach sąsiedztwa współzyć. Zawsze znajdziecie dziurę w całym, albo zygoty.
  Angela się wścieknie i zamrozi strumyk euro. i co będzie???? aa tak, macie swoje łupki

 • korcia2000

  0

  Fanatyk na stanowisku ministra - stawia zarzuty nie mając dowodów a tym samym działa na szkodę państwa. Kwalifikuje się do NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI!

 • m.arco

  0

  To nie Gowin sprawia Tuskowi kłopoty to Tusk sprawia nam wszystkim kłopoty. Usunąć Tuska z polskiej sceny politycznej i będzie normalnie.

 • mccudden

  Oceniono 4 razy -2

  To jest problem Tuska, nie Gowina.

  Gowin nie jest głupkiem, ta wypowiedź nie bije w niego, tylko w Tuska. Gowin ma poglądy...wiadomo jakie. Nie przysporzy sobie wyborców, ani ich nie straci. Za to Tusk, tolerując Gowina wali sobie w stopę, potem w kolano...potem w łeb.

  Bądźcie Tuskiem i wywalcie Gowina z partii. Za Gowinem pójdzie 30% klubu PO. Co dalej?

  Donald traci władzę.
  Mamy wybory. PO przegrywa.
  Jarek tworzy koalicję tradycyjną: ja, PSL i Gowin.

  Nie wiem jak Wy, ale ja:
  -głosuję na PiS
  -głosuję na PiS
  -głosuję na PIS

 • annx78

  Oceniono 2 razy 0

  ........... Prawda - Tyżprawda - Gowinizm......

 • zoil44elwer

  Oceniono 2 razy -2

  W Iraku polskie(?) służby(WSI) znalazły francuskie rakiety Roland(2003),podobno dostarczone Irakowi podczas "Pustynnej Burzy"(1991) Prowokacja RP3-USA by ......postawić Francję w złym świetle za brak udziału w napaści na Irak?

 • anthrax_2

  0

  No popatrzcie,a Niemcy zajęły Polskę w miesiąc bez wypowiedzenia wojny
  Warto wypowiadać wojnę panie Gowin ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX