Gdzie wyrzucać kartony po napojach? Czy trzeba myć pojemniki przed wyrzuceniem? Ekspert odpowiada na pytania czytelników

22.04.2013 12:00
Karton po mleku to papier czy tworzywo sztuczne? Gdzie wyrzucać zużyte waciki? Kiedy nie wolno wrzucać papieru do pojemnika na makulaturę? Polacy chcą segregować śmieci, ale nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. Z ekspertem wyjaśniamy wątpliwości naszych czytelników.
Zobacz także
Komentarze (230)
Gdzie wyrzucać kartony po napojach? Czy trzeba myć pojemniki przed wyrzuceniem? Ekspert odpowiada na pytania czytelników
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 3

  myć i co jeszcze , może jeszcze papier prasować

 • wz43

  Oceniono 2 razy 2

  Czytając ten artykuł pomyslałem sobie, że jest to klasyczny przypadek "pieprzenia kotka przy pomocy młotka".

 • folwark_polski

  Oceniono 2 razy 2

  Czy trzeba myć pojemniki przed wyrzuceniem?
  debilne pytanie do debilów, powodzenia w życiu bezmózgowcy

 • kamilarokita

  Oceniono 3 razy 3

  Jakim cudem mamy płacić za posegregowane odpady?
  Zresztą źle są podane informacje nt. szkła, bo ludzie będą nieświadomie wrzucać np. zastawę stołową do pojemników na szkło, a nie powinni. Tak samo żywność będzie się marnowała zamiast być kompostowana.
  Tu znalazłam najbardziej szczegółowe info na ten temat:
  ekominimalizm.pl/ekologia/segregacja-smieci.html
  Powinniśmy sami odwozić nasze śmieci do punktów skupu, by zarobić, a nie jeszcze płacić. Skrzynijcie się z sąsiadami i zarabiajcie, zamiast płacić, a w deklaracjach napiszcie zero osób.

 • kazik355

  Oceniono 3 razy 3

  ja też jestem za tym żeby segregować śmieci, problem tylk ow tym ze ludzie je segreguja, a smieciarki nie sa przystosowane do rycyclingu i wszystko trafia znowu do jednego wora.. to akurat nie ma zadnego sensu..

 • jagopa

  Oceniono 5 razy -3

  Polacy to, kruwa bydlo. Nie chca pogadac, jak zrobic, zeby bylo lepiej. Wola ponarzekac, wine zwalic na innych, a za wszystko, niech odpowiada panstwo. Kruwa buce, panstwo, to MY. Jak nasrasz do wlasnego lozka, to bedziesz spal w gownie. Polactwo, wiocha i gnoj.

 • kobiszonisko

  Oceniono 5 razy 5

  złodzieje ustalili złodziejskie stawki. Ciekawe, że nie słychać aby CBŚ czy pitera zajęła się jawnym przekrętem z ustaleniem stawek z kapelusza. NAJPIERW PRZETARG, PÓŹNIEJ STAWKI, no ale tak to się robi w NORMALNYM PAŃSTWIE, nie w republice kolesi.

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 5 razy 1

  "Czy segregować śmieci? "

  ALEŻ OCZYWIŚCIE !!!

  Lewica do kosza a prawica na podeścik !!!!

 • y0rg

  Oceniono 3 razy 3

  kiedyś prywatne firmy do segregacji dawały worki , więc segregowałem. Teraz Gmina ma to w nosie , worków ma nie być , więc nie segreguję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje