Zarzuty "Wprost": Nowak ma układy z biznesmenami. Minister odpowiada

Sławomir Nowak

Sławomir Nowak (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

"Sławomir Nowak ma koleżeńskie układy z biznesmenami, którzy zarabiają na kontraktach z rządowymi firmami i doradzają PO" - twierdzi "Wprost". Tygodnik opisuje wizyty ministra w najdroższych warszawskich klubach, gdzie bywał zapraszany przez osoby związane z firmą CAM Media - realizującą intratne zamówienia dla państwa. - Nigdy nie ułatwiałem ani nie pomagałem w prowadzeniu biznesu firmie CAM Media ani żadnej innej firmie - odpowiada Nowak.
Dziennikarze "Wprost" piszą, że minister transportu kilkakrotnie był widziany w ekskluzywnym warszawskim klubie Prive. Ceny za wieczór spędzony w loży przy suto zastawionym stole dochodzą tam do 150 tys. złotych. Sławomir Nowak twierdzi, że w klubie był raz, na zaproszenie Adama Michalewicza, jednego z właścicieli spółki CAM Media.

Jak zauważa "Wprost", firma Michalewicza zarabia krocie dzięki kontraktom z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi (m.in. z PKP). Jej pracownicy doradzają też Platformie Obywatelskiej. Co na to Sławomir Nowak? "Nigdy nie ułatwiałem ani nie pomagałem w prowadzeniu biznesu, zdobywaniu zleceń lub kontraktów firmie CAM Media ani żadnej innej firmie" - napisał w opublikowanym dziś oświadczeniu.

Nowak "wymienia się zegarkami" z biznesmenem

Jakie korzyści - poza wizytami w prestiżowym klubie - miał czerpać Nowak z kontaktów z biznesmenami? - Na zdjęciach ministra z dwóch ostatnich lat można zobaczyć na jego nadgarstku sześć różnych zegarków - pisze "Wprost" i ilustruje artykuł fotografiami nadgarstka Nowaka. Tygodnik skrupulatnie wymienia, jakie zegarki nosi minister. Według wyliczeń tytuły, w sumie są warte ok. 70 tys. złotych. Autorzy artykułu twierdzą, że Sławomir Nowak "wymienia się zegarkami" z biznesmenem - Piotrem Wawrzynowiczem.

Co o zegarkach mówi sam minister? "Oddam je Tygodnikowi Wprost, po cenach, które zadeklarował w artykule (poza prezentem - pamiątką od żony i rodziców), a całkowity dochód z tej transakcji przeznaczę na wsparcie fundacji opiekujących się ofiarami wypadków drogowych" - zaproponował.

Nowak: "Cenię sobie takie kontakty"

Minister przyznaje, że zna Adama Michalewicza "podobnie jak wiele innych osób prowadzących w Polsce interesy", ale podkreśla, że nie odpowiada za ich działalność. "Nie biorę, bo nie mogę brać odpowiedzialności za interesy prowadzone przez osoby, które znam lub z którymi jestem w jakichkolwiek relacjach towarzyskich" - twierdzi Nowak. "Redaktora naczelnego Tygodnia Wprost również znam, raczej dobrze bo 'jesteśmy na Ty', ale nie znaczy to, że biorę odpowiedzialność za jego przeszłość, działania biznesowe czy jakiekolwiek inne" - dodaje

Polityk podkreśla, że "insynuacyjnym" artykułem "Wprost" zajmują się "opłaceni ze środków prywatnych" prawnicy. Sprawdzą, że Nowak może w tej sprawie wystąpić do sądu o ochronę dobrego imienia. - Mimo że każdy po lekturze tego artykułu nie ma pewnie wątpliwości, że tygodnik "Wprost" postarał się, żeby te dobre imię naruszyć - dodał minister.

Zobacz także
 • Sławomir Nowak Mniej wypadków i pieniędzy do budżetu. Min. Nowak wychwala fotoradary
Komentarze (201)
Zarzuty "Wprost": Nowak ma układy z biznesmenami. Minister odpowiada
Zaloguj się
 • pondorondobendobendo

  0

  Chcesz mieć pieniądze ? Zostań lekarzem.. chcesz mieć więcej pieniędzy - zostań biznesmenem. Chcesz mieć naprawdę duże pieniądze? Zajmij się politykom, wtedy te oficjalne 20 tyś to zaledwie będzie czubek wierzchołka góry lodowej.

 • da.cza.70

  0

  Wychodzi na to, że Pan Minister jest nierozumny...Dlaczego taki człowiek jest Ministrem???!!!

 • sstepniewski

  Oceniono 1 raz 1

  Wspolczuje, tym wszystkim, zawistnym czytelnikom brukowych mediow - ktorzy chorobliwie podniecaja sie czyimis zegarkami, czy tez znajomosciami - swoja droga, jesli wiadomoscia dnia moze byc wysmazony przez Wprost , dosc mocno niewiarygodny i tendencyjny kotlet, to okresla to rowniez poziom intelektualny wiekszosci czytelnikow - taka prasa, jak jej czytelnicy....

 • 4_oddech_kaczuchy

  0

  Pewny siebie jest ten gość o twarzy podstarzałego członka grupy Chippendales.
  A Tusk tylko się cieszy z takich plotek, gdyż każda informacja o Nowaku i jego zegarkach, to jedna mniej o Tusku i dziurze budżetowej.

 • moher.do.bulu

  0

  By żyło sie lepiej...

 • kot2ka

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem pewny że ma takie kontakty Nowak i jeszcze się głupio śmieje. A który z tych marnych politykierów nie ma takich układów i czerpie na lewo z tego korzyści, a oni też i koło sie zamyka. A głupich polaczków potem tylko sie potrafią bezczelnie jeszcze śmiać zas...cy !!!!!

 • razb1947

  Oceniono 5 razy -1

  Jak PIS dojdzie do władzy to tych wszystkich złodziei rozliczy co do grosza, tych z rządu ministrów na samym początku,my wszystcy mamy już dosyć układów ,korupcji i złodziejstwa.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy 3

  Łatwiej by było wymienić polityków PO którzy nie mają układu z kumplem biznesmenem, oto oni:
  .....i to już wszyscy. W historii korupcji, handlu ustawami i nepotyzmu w III RP złotymi zgłoskami zapisało się SLD i Kwaśniewski ale teraz to nawet nie trzecia liga w porównaniu do PO.

 • maro2009

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda słów, gdzie prokuratura? też się na zegarki pozamieniali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje