Bolesław Piecha nowym senatorem z okręgu rybnickiego [SYLWETKA]

22.04.2013 06:37
Bolesław Piecha mógłby wrócić z europarlamentu do Polski, jeśli PiS stworzyłby rząd

Bolesław Piecha mógłby wrócić z europarlamentu do Polski, jeśli PiS stworzyłby rząd (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Pokonał siedmiu kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce (PO).
Niedługo przed wyborami polityk PiS mówił, że decyzja o kandydowaniu do Senatu to jego świadomy wybór i duże wyzwanie. Za główne zadanie postawił sobie - jak to określił - "przywrócenie Śląska Polsce".

Wybory odbyły się w niedzielę 21 kwietnia, bo w styczniu zmarł senator PO Antoni Motyczka. O miejsce w Senacie starało się ośmiu kandydatów. Najpoważniejszymi byli: Bolesław Piecha z PiS, Mirosław Duży, były burmistrz Łazisk Górnych (PO), Paweł Polok (Ruch Autonomii Śląska) oraz znany lekarz Krzysztof Sajewicz z SLD. Najintensywniejszą kampanię prowadził jednak kandydat Prawa i Sprawiedliwości, którego przyjechali wspierać m.in. Anna Fotyga, Joachim Brudziński i Tomasz Kaczmarek.

Piecha, lekarz z zawodu, to nieprzypadkowy wybór - ma przywoływać na myśl innego znanego lekarza senatora PiS z tego regionu, czyli nieżyjącego prof. Zbigniewa Religę. A zwycięstwo w tych wyborach jest dziś PiS potrzebne. Tak bardzo, że z kampanii wycofano w ogóle temat katastrofy smoleńskiej (sam Piecha zresztą w żaden zamach nie wierzy).Kim jest Bolesław Piecha

Piecha jest posłem od 2001 r. W latach 2005-2007 był wiceministrem zdrowia w rządzie PiS. Teraz jest zagorzałym krytykiem polityki zdrowotnej obecnego rządu, szefem sejmowej komisji zdrowia i autorem programu PiS w tej dziedzinie. W poprzedniej kadencji Sejmu zasłynął m.in. złożeniem projektu zakazującego in vitro i przewidującego karanie za stosowanie tej metody.

Piecha urodził się w 1954 r. w Rybniku. Z zawodu jest ginekologiem. W latach 1981-1982 działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Śląskiej Akademii Medycznej. Od 1989 r. jest członkiem NSZZ "Solidarność".

"Byłem jak doktor Jekyll i mister Hyde"

Po skończeniu studiów od 1983 r. pracował jako lekarz w rybnickim szpitalu, zdobywając II stopień specjalizacji z zakresu położnictwa i ginekologii. W latach 1983-1984 pracował jako lekarz w Górniczym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jastrzębiu-Zdroju. Od 1984 do 1996 r. był lekarzem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Rybniku.

Od 1994 do 1998 r. był radnym w Rybniku, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tamtejszej rady oraz przewodniczącego Komisji Zdrowia. W latach 1997-2001 był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. W 1999 r. ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia. Jest autorem publikacji naukowych w specjalistycznej prasie krajowej i zagranicznej.

Po latach Piecha przyznał, że jako ginekolog przeprowadził wiele aborcji. - Byłem jak doktor Jekyll i mister Hyde (...). Nie wiem, czy te kobiety, które płakały w moim gabinecie przed aborcją, wybaczyły mi - wyznał w 2007 r. ma łamach "Gościa Niedzielnego". Dziś Piecha jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz ochrony życia Pro Life.

Zobacz także
Komentarze (70)
Bolesław Piecha nowym senatorem z okręgu rybnickiego [SYLWETKA]
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz -1

  najnowszy komentarz panny mani;

  Po zwycięstwie Piechy w Rybniku, Kaczyńskiego ogarnął szał bitewny i pędzi na oślep, nie bacząc na bezdzietnego ojca. W swojej mniemanologi stosowanej, bezżenny mąż stanu Kaczyński już zwyciężył w następnych wyborach parlamentarnych, a bezdzietnemu ojcu i środowisku Radia co Ma ryja wyznaczył funkcję cieciów pilnujących dla niego urn wyborczych. Bezdzietny ojciec cieciem? Ta zniewaga krwi wymaga, i mamy rezultaty.

  Ślepy to dostrzeże i głuchy usłyszy.
  O tym w każdej norze nawet piszczą myszy.
  Dwóch jest wrogów w Polsce. Też mi tajemnica -
  Kaczyński z Rydzykiem. To mnie wprost zachwyca.

  Gruchnęła wieść koszmarna i wszyscy zmartwieni:
  Kaczyński już niebawem z Grodzką się ożeni!
  Takie wieści dochodzą z rozgłośni Rydzyka.
  To są wieści pewne, coś z tego wynika:
  „Mają wiele wspólnego, to może się ziścić.
  Oboje, w pewnym sensie, transseksualiści.”
  Wszystko się już sypie. O mój wielki Boże!
  Rydzyk oraz Kaczyński już poszli na noże.
  Rydzyk po kryjomu już rozpuszcza wici:
  „Do Sejmu się dostali zwykli sodomici!
  Nie może być posłem, kto z kotem pożycie
  Uczynił swoją receptą, receptą na życie
  I nad święty związek małżeński przedkłada.
  Trzeba zebrać się w kupę i przepędzić dziada!”

  Straszne są to wieści. Nie do wytrzymania.
  Co o tym wszystkim może myśleć mania?
  Panna mania zaś nuci tę piosenkę luźną:
  Życzę dobrego zdrowia, na rozum za późno!

 • tadjan

  Oceniono 2 razy -2

  Piecha -skrobaczka na chrześcijańskiego senatora nadaje się jak nikt inny. Bratobójca Jarosław na premiera także i będzie ok.
  Będę głosował za Jarosławem...... i z lubością będę patrzył nieco później jak Solidarność będzie go wieszać za jaja na najbliższej latarni.... za niespełnienie obietnic. Jarosław, Jarosław....

 • anthrax_2

  0

  Władimir Putin zwołał dziś sztab kryzysowy na Kremlu

 • dream_catch

  Oceniono 3 razy -1

  Prezesik w euforii jakby wygrał w totka, a frekwencja 11 proc. Przerżniesz kurduplu po raz 7. :)

 • jgro

  Oceniono 2 razy -2

  Pan Bolesław Piecha, v-minister zdrowia w rządzie J. Kaczyńskiego został przyłapany przez dziennikarzy w kawiarni na poufnych rozmowach z przedstawicielami koncernu farmaceutycznego. Następnego dnia na listę leków refundowanych trafił lek o nazwie Iwabradyna (produkowany przez ten właśnie koncern) - mimo bardzo negatywnej opinii o jego skuteczności, wydanej przez komisję kwalifikującą leki do refundacji. Pan Piecha przeprosił, pokajał się lek po kilku dniach wycofano. Włos mu ze łba nie spadł, CBA Kamińskiego go nie zapuszkowało, A teraz mamy nowego senatora... To właśnie jest PiS i jego "służby". Głosujcie na PiS, będziecie mieli państwo Piechów, Lipców, Kamińskich, żon różnych Hofmanów, agentów Tomków i wielu innych - nietykalnych.

 • costa3500

  Oceniono 5 razy -1

  To dziewczyny na Śląsku będą miały frajdę,Piecha zasłynął z e skrobania komunistycznych bachorów.

 • swoj_pl

  Oceniono 9 razy 1

  Oszust tusk zaczyna przegrywac.
  Oszuscie, obiecywales tak potrzebne krajowi reform, nic nie zrobiles. gdzie sa te reform:
  1. JOW
  2. precz z senate
  3. precz z tak licznym sejmem
  4. precz z dwu-wladza premier-prezydent
  5. precz z dwu-wladza wojewoda-marszalek

  GDZIE SA TE REFORMY OSZUSCIE?????

  Oszuscie, pchasz kraj w rece zboczenca chorego na absolutna wkadze, kaczora, blogoslawionego przez cwanego oszusta rydzyka.

  Oszuscie tusk, zaslugujesz na tribunal narodowy.

  Sorry Poland, zaslugujesz na lepsze niz tuski, kaczory, rydzyki.

 • konfuziussagt

  Oceniono 6 razy 0

  PiS z 11% frekwencji, glownie z mobilizacji wlasnych ludzi do wyborow
  dmucha propagandowy balon.
  Nieudacznicy z PiS poza teoriami spiskowymi
  checia dorwania sie do koryta
  i wziecia wszystkich za morde
  nie maja nic do zaoferowania.

 • seviers

  Oceniono 5 razy -1

  Bolo-skrobanka wygrał przy frekwencji nieco ponad 11%, zdobywając "moherowe głosy" stetryczałych baranów, (ledwie 3% wszystkich uprawnionych)!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje