Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu. "Niech mówią, co chcą"

22.04.2013 06:27
- Wygląda na to, że kolejna fala kryzysu będzie dramatyczna. Jeśli moje pomysły nie będą honorowane, to odejdę - mówi "Rzeczpospolitej" lider PSL Janusz Piechociński. - Nie zamierzam być malowanym wicepremierem - dodaje.
Emocjonalna wypowiedź ministra gospodarki to sygnał, że tak źle w jego relacjach z premierem Donaldem Tuskiem jeszcze nigdy nie było - podkreśla "Rz". I wylicza, że bez wiedzy Piechocińskiego premier usunął z rządu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, nie pokazał mu też raportu szefa MSW ws. okoliczności podpisania memorandum między EuRoPol Gazem a Gazpromem.

Jak zaznacza gazeta, to dowód, że współpraca na linii Tusk - Piechociński mocno szwankuje. Na stwierdzenie "Rz", iż wśród polityków PO panuje przekonanie, że po aferze gazowej wicepremier ocalił głowę tylko dlatego, że jest szefem koalicyjnego PSL, Piechociński odparł: "Niech mówią, co chcą". - Ja nie wzniecam co tydzień nowych konfliktów. Nie biegam z wiaderkiem z szambem - mówił o ciosach, które dostaje od koalicjanta.

Jednocześnie zaznaczył, że uzgodnił z premierem, iż jeśli raport MSW wskaże odpowiedzialność przedstawicieli PO, to Tusk sam to załatwi. - Miałem zostać włączony, gdyby odpowiedzialny byłby ktoś z PSL - powiedział Piechociński.Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
Komentarze (102)
Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu. "Niech mówią, co chcą"
Zaloguj się
 • 1neo1

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Piechociński - wy tyko tak straszycie podobnie jak to robił główny strażak RP Waldek Pawlak który wiele razy groził że odejdzie ale nie odszedł. Dopiero przegrana Pawlaka we wnętrzu jego partii zmusiła go do odejścia.

  A wy w PSL-u lubicie być u korytka w rządzie - konfiturki są z Unii i pieniedzy podatników wiec Panie Piechoci ński nie ściemniajcie z tym odchodzeniem.

 • kxk3

  0

  Góra się ruszyła, zaraz ujrzymy mysi ogonek.

 • ciupciuszek171

  Oceniono 3 razy 3

  Żegnamy czule! Szerokiej drogi!!!

 • hektor51

  Oceniono 1 raz 1

  Panie premierze Piechociński, nie daj się zastraszyć tej ujadającej sforze. Trzeba mieć honor, więc rób swoje. A Platformie trzeba przypomnieć o koalicjach w sejmikach, chcą wypadać to niech wypadają.

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Premier nie dał mu, biedaczkowi, raportu ? A fe ! Bo mnie dał, czytałem w internecie...

 • jacek-50

  Oceniono 1 raz -1

  Odejdzie? Chyba na kolanach.

 • anthrax_2

  Oceniono 2 razy 0

  Janusz nie odchodź,jesteście buraki,Platforma to też buraki,pasujecie do siebie

 • gtpress

  0

  powoli wychodzi szydlo z pustego juz worka, zostalo tylko "wiaderko z szambem", jak zyc?

 • kuma1

  0

  PSL dał ciała. Co im strzeliło do głowy . Zamienili Mercedesa na Syrenkę. Ten koleś od początku zachowuje dziwnie i nie pewnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje