Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu. "Niech mówią, co chcą"

22.04.2013 06:27
- Wygląda na to, że kolejna fala kryzysu będzie dramatyczna. Jeśli moje pomysły nie będą honorowane, to odejdę - mówi "Rzeczpospolitej" lider PSL Janusz Piechociński. - Nie zamierzam być malowanym wicepremierem - dodaje.
Emocjonalna wypowiedź ministra gospodarki to sygnał, że tak źle w jego relacjach z premierem Donaldem Tuskiem jeszcze nigdy nie było - podkreśla "Rz". I wylicza, że bez wiedzy Piechocińskiego premier usunął z rządu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, nie pokazał mu też raportu szefa MSW ws. okoliczności podpisania memorandum między EuRoPol Gazem a Gazpromem.

Jak zaznacza gazeta, to dowód, że współpraca na linii Tusk - Piechociński mocno szwankuje. Na stwierdzenie "Rz", iż wśród polityków PO panuje przekonanie, że po aferze gazowej wicepremier ocalił głowę tylko dlatego, że jest szefem koalicyjnego PSL, Piechociński odparł: "Niech mówią, co chcą". - Ja nie wzniecam co tydzień nowych konfliktów. Nie biegam z wiaderkiem z szambem - mówił o ciosach, które dostaje od koalicjanta.

Jednocześnie zaznaczył, że uzgodnił z premierem, iż jeśli raport MSW wskaże odpowiedzialność przedstawicieli PO, to Tusk sam to załatwi. - Miałem zostać włączony, gdyby odpowiedzialny byłby ktoś z PSL - powiedział Piechociński.Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
Komentarze (102)
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 294 razy 274

  uderz pięścią w stół i odejdź ,wraz z całym inwentarzem w agencjach rolnych skarbu państwa ,z t braćmi siostrami ,córkami i synami tam ulokowanymi
  zdobądź się na odwagę !!! a jutro działacze psl-owcy i ich rodziny cię ukamionują

 • harimau666

  Oceniono 233 razy 189

  pslowskie buraki...
  nepotyzm,krętactwa,klesze włazidupstwo,pijaństwo,zakłamanie i kombinatorstwo...
  a paszły wy z Sejmu,pasożyty!

 • micro5

  Oceniono 154 razy 146

  PSL nie opuści koryta tak zrobić nie może ponieważ rodzinka straci etaciki i pozostaną tylko stołki w samorządach. Tusk ma gdzieś PSL chyba że będzie głosowanie za ważną dla niego ustawą. PSL tylko z koalicji z SLD wyszedł z rządu , ale szybko powrócił bo tracił stołki. Kiedy PSL spłaci karę wyborczą i to jest bat na ludowców

 • siekier35

  Oceniono 168 razy 146

  a idź w cholerę peeslowski krętaczu,ciebie nawet z rządu granat nie usunie,zakłamany,zachłanny chłopku!

 • fakiba

  Oceniono 151 razy 133

  Straszyć to może ale i tak nie odejdzie bo za dużo stanowisk by PSL by stracił a tego kolesie by nie wybaczyli

 • niktwazny126

  Oceniono 112 razy 86

  Z poglądami i zachowaniem Piechociński bardziej pasuje do Gowina ( który też chyba najchętniej by opuścił szeregi rządowe) niż to Tuska. Trzymanie przy sobie takich osób tylko pogarsza sytuację premiera.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 97 razy 83

  Ty się tam facio nie rzucaj, tylko zajmij się ustawianiem siebie i swoich pociotków.

 • hippolitkwas

  Oceniono 66 razy 54

  Faktycznie. Lepiej wygląda jako premier z fotografii .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje