;

Konserwatyści blokują liberałów w PO. Nie ma porozumienia ws. związków partnerskich

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Nie ma porozumienia posłów Platformy w sprawie związków partnerskich. Szanse na uchwalenie ustawy w tej kadencji Sejmu są coraz mniejsze.
Klubowy zespół, który miał pogodzić w sprawie związków partnerskich liberałów i konserwatystów z Platformy, pracował kilka miesięcy. Mimo że autor liberalnego projektu poseł Artur Dunin okroił swoje wcześniejsze propozycje do minimum, konserwatyści i tak go nie zaakceptowali. Jak mówi "Gazecie" jeden z posłów PO, zirytowało to szefa klubu Rafała Grupińskiego.

Dunin pod koniec maja zamierza przedstawić projekt władzom klubu. Będzie to projekt ustawy o "umowie partnerskiej", który daje partnerom możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie, a także nakłada na nich obowiązek alimentacyjny. Projekt nie przewiduje możliwości wspólnego rozliczania się z podatków, co pozostaje przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla małżeństw.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa: Jestem za związkami partnerskimi. Tylko niech się nie afiszują
Komentarze (81)
Konserwatyści blokują liberałów w PO. Nie ma porozumienia ws. związków partnerskich
Zaloguj się
 • wiarus25

  Oceniono 1 raz 1

  i bardzo dobrze.

 • mick84

  0

  Chciałoby się powiedzieć za Molierem: sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało! Przecież to sam Tusk zaniepokojony tym, że wg niego Platforma zbacza na lewo, postanowił wzmocnić prawe, konserwatywne skrzydło, co mógł łatwo zrobić tworząc odpowiednie listy wyborcze.

 • voiceinthedesert1

  0

  Tak jak pan Wałęsa, ja jestem za związkami partnerskim ... ale bez sodomy, to znaczy bez niemoralnego seksu. Niech się wiążą w przyjaźń. To normalne i ludzkie. Ale zakaz seksu w tych związkach musi być ściśle przestrzegany!

 • voiceinthedesert1

  0

  Wszystko co śmierdzi nie powinno być "ustawne." Związki partnerskie śmierdzą niemoralnością! Sodoma nie musi być wyeliminowana na siłę i nie powinna. Ale pomagać jej się rozwijać jest chore i nie polskie!

 • palkota

  0

  Niech no tylko dojdzie do władzy PiS to zaraz wszystko załatwi. I nie będzie żadnych podskakiwań jednych czy
  drugich. Tu jest jeden wódz i wszyscy mają mu być posłuszni. Słuszać i mołczać jak mówią Rosjanie. A ludzie
  Gowina z PO pomogą rządowi pisowskiemu. Może nawet Gowin będzie miał tekę ministra? Niech dalej się
  kłócą w PO to zobaczą co będzie może już niedługo.

 • erka-4

  Oceniono 1 raz -1

  Mnie te związki nie przeszkadzają,bo co mnie obchodzi co kto i gdzie to i owo wsadza,wszak to sprawa prywatna,ale jak z tego mają być dzieci no to już jest sprawa poważna,bo w razie gdy tym rodzicom się coś z czasem odmieni i dzieci oddadzą na utrzymanie Skarbu Państwa,no to ja,normalny obywatel,będę zmuszony karmić i chować takie nienormalnie spłodzone dzieci,a na to ja się kategorycznie nie zgadzam,bo ja lubię dzieci spłodzone normalnie,po LUDZKU.

 • stasiek-the-best

  Oceniono 1 raz -1

  "Małżeństwem konstytucja nazywa związek kobiety i mężczyzny, a rodzina,
  rodzicielstwo i macierzyństwo jest chronione (art. 18)."
  z tego artykułu Konstytucji RP jasno wynika, że homoseksualny związek dwóch mężczyzn lub związek dwóch kobiet NIE JEST MAŁŻEŃSTWEM.

 • kazik2500

  Oceniono 2 razy 0

  Pierdoly, pierdoly -- a panstwo sie rozpada: sluzba zdrowia, infrastruktura, edukacja. A tu pedu, pedu, pedu, pedu ... . Prawda ze temat zboczencow mozna bardziej doic niz stosunki polsko-zydowskie. Brawo Panie Premierze.

 • nirelle

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli PO chce przegrać wybory to niech forsuje ustawę o związkach partnerskich. Powodzenia w wyborach panie Premierze, chyba, że się Pan "wypiął" na kolegów partyjnych i ma zagwarantowana posadę w Brukseli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje