Konserwatyści blokują liberałów w PO. Nie ma porozumienia ws. związków partnerskich

22.04.2013 06:00

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Nie ma porozumienia posłów Platformy w sprawie związków partnerskich. Szanse na uchwalenie ustawy w tej kadencji Sejmu są coraz mniejsze.
Klubowy zespół, który miał pogodzić w sprawie związków partnerskich liberałów i konserwatystów z Platformy, pracował kilka miesięcy. Mimo że autor liberalnego projektu poseł Artur Dunin okroił swoje wcześniejsze propozycje do minimum, konserwatyści i tak go nie zaakceptowali. Jak mówi "Gazecie" jeden z posłów PO, zirytowało to szefa klubu Rafała Grupińskiego.

Dunin pod koniec maja zamierza przedstawić projekt władzom klubu. Będzie to projekt ustawy o "umowie partnerskiej", który daje partnerom możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie, a także nakłada na nich obowiązek alimentacyjny. Projekt nie przewiduje możliwości wspólnego rozliczania się z podatków, co pozostaje przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla małżeństw.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • wasilewski79

  Oceniono 174 razy 114

  Ilu naiwniaków jeszcze się łudzi, że PO to liberałowie? To softkonserwa, rozwodniony PiS i tyle.

 • chi_neng1

  Oceniono 105 razy 73

  "Będzie to projekt ustawy o "umowie partnerskiej", który daje partnerom możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie, a także nakłada na nich obowiązek alimentacyjny. Projekt nie przewiduje możliwości wspólnego rozliczania się z podatków, co pozostaje przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla małżeństw."

  Jak juz jest tak "okrojony" , to w czym problem ???

  W zwiazkach homoseksualnych ? O to chodzi ?

  Co maja politycy do tego kto chce z kim zyc? W jakich zwiazkach partnerskich ? Do orientacji seksualnych ?

  Nie orientacja seksualna powinna byc punktem wyjsciowym, TYLKO PARTNERSTWO, BO TEGO MA DOTYCZYC USTAWA ! A NIE KTO Z KIM SYPIA !!!

 • niktwazny126

  Oceniono 82 razy 58

  Jacy liberałowie? Jacy konserwatyści? Wszyscy drżą przed tym, co powie episkopat, a nie społeczeństwo, zwłaszcza ta najbardziej zainteresowana ustawą część.

 • 24u

  Oceniono 49 razy 43

  Zwykle kryzys w partii nadchodzi z wewnatrz a nie z zewnatrz.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 36 razy 24

  dopoki PO i PiS sa u wladzy NIC a NIC nie zmieni sie w Polsce , co gorsza radykaly jeszcze na nas napluja i zamkna na usta.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 29 razy 21

  To projekt Dunina był liberalny?! Wow :D

 • jezory.pasiukowski

  Oceniono 23 razy 15

  bye bye PO! :-):-):-)

 • apademak

  Oceniono 15 razy 11

  Wygląda na to, że piłeczka znalazła się teraz po stronie Tuska. W świetle zaistniałych wydarzeń coraz wyraźniejszym staje się fakt, że formuła fukcjonowania PO jako nie-PiS pomału przestaje być atrakcyjna dla wyborców a władza w PO zaczyna się wymykać ludziom obdarzonym resztkami zdrowego rozsądku.

  Piłeczka znajduje się także po stronie J. Kaczyńskiego - jak dotąd, gdy tylko Platformie coś nie wyszło, to zaraz prezes PiS śpieszył z pomocą, demonstrując znacznie gorsze oblicze. Nie wiadomo jednak, co zrobi teraz, bo i on jest w opałach.

 • uomopl

  Oceniono 19 razy 11

  szanse abym glosowal na PO w nastepnej kadencji sa coraz mniejsze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje