Władze Bostonu: Bracia Carnajewowie mogli szykować kolejne zamachy

21.04.2013 20:06
Tamerlan i Dżochar Carnajew

Tamerlan i Dżochar Carnajew (Fot. Uncredited AP)

Władze Bostonu uważają, że bracia Carnajewowie prawdopodobnie przygotowywali się do kolejnych ataków terrorystycznych - podał serwis Boston.com. Wnioski te wysnuto z faktu, że w ich domu znaleziono dużą ilość broni.
- Mieli domowej roboty materiały wybuchowe i granaty - powiedział komisarz policji Ed Davis w telewizji NBC. Policja bada teraz, skąd bracia zdobyli broń i materiały wybuchowe. - Mamy nadzieje dowiedzieć się, jak skompletowali swój arsenał - dodał Davis.

26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją w piątek rano, a 19-letni Dżochar został ujęty podczas trwającej dobę obławie w podbostońskim Watertown w nocy z piątku na sobotę. Dżochar Carnajew od ujęcia w piątek przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, który uniemożliwia jego przesłuchanie.

Amerykańskie władze nie ujawniły dotychczas, z jakiego rodzaju obrażeniami podejrzany trafił do jednego ze szpitali w Bostonie. Stacja CNN powołuje się jednak na anonimowego przedstawiciela władz, który twierdzi, że Carnajew został raniony w gardło. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione Carnajewowi ani kiedy może to nastąpić. Przedstawiciele amerykańskich władz powiedzieli, że do przesłuchania Carnajewa zostanie oddelegowana elitarna grupa specjalistów w tej dziedzinie.

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie - wraz z bratem Tamerlanem - w poniedziałek w Bostonie zamachów, w których zginęły trzy osoby, a ok. 180 zostało rannych. Może mu grozić kara śmierci, jeśli zarzuty zostaną mu postawione na podstawie prawa federalnego; tego wymiaru kary nie przewiduje prawo stanu Massachusetts, w którym leży Boston. Jak podało anonimowe źródło w resorcie sprawiedliwości, cytowane przez CNN, podejrzany najprawdopodobniej zostanie oskarżony o akt terrorystyczny z prawa federalnego i zabójstwo z prawa stanowego.Zobacz także
Komentarze (68)
Władze Bostonu: Bracia Carnajewowie mogli szykować kolejne zamachy
Zaloguj się
 • kangur_01

  Oceniono 3 razy 1

  "Bracia Carnajewowie mogli szykować kolejne zamachy "
  to jest teoria spiskowa !

 • jusekp

  Oceniono 3 razy -1

  Dżochar z.e.z.n.a.j.e.

  odpowiada na pytania śledczych pisząc; przestrzelone gardło uniemożliwi mu mówienie do końca życia - pewnie krótkiego, jak się śledczy postarają.

  na tyle odzyskał siły... podają:
  ABC, ITAR-TASS, Wiesti.Ru o 2.38 naszego czasu.

  jestem zdziwiony, ale jeżeli za jakąś godzinkę okaże się to nieprawdą, to... nie zdziwię się. :)

 • doomsday

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawy jest wątek rodzinny starszego z braci , który miał żonę amerykankę Katherine Russel , 24 l. To podobno dziewczyna z dobrego domu ze Stanu Rhode Island , tata lekarz i mam pielęgniarka . Dla męża ponad trzy lata temu przeszła na islam , ubierała się bardzo ortodoksyjnie po islamsku , czarny Hijab i czarne spodnie typu leggins . Przestała nosić dżinsy lub spódnice . Tamerlan w 2012 roku przebywał w Rosji min. w Czeczeni. Jego rodzice aktualnie mieszkają w Rosji.
  Owocem ich związku jest trzyletnia dzisiaj córka . Podobno jednak Tamerlan w domu małżeńskim nie był widziany od roku . Jego młodszy brat jest ciągle nieprzytomny. Stracił dużo krwi i nie wiadomo, czy przeżyje . Te informacje wyczytałem przed chwilą z włoskiej prasy.

  Na mój gust chłopcy się generalnie rozczarowali USA, do tego doszło do rozpadu małżeństwa starszego . Pojawiła się młodzieńcza fascynacja radykalnym islamem . Może jeszcze wywiad rosyjski trochę podszczuł za pomocą podstawionych agentów i prowokatorów, i w końcu doszło do czego doszło.

 • m33h0w

  Oceniono 15 razy 5

  Gdyby mieli zamiar przeprowadzić kolejne zamachy, to raczej by otwarcie nie paradowali przed kamerami monitoringu. Starali by się jakoś zakamuflować. A po zamachu nie przebywaliby w Bostonie, tylko by się gdzieś zaszyli.

 • tanatopraktor

  Oceniono 21 razy -3

  Widzieliście czapeczkę szefa policji w Bostonie? Wygieta jak u rasowego esesmana, morda też rodem z Waffen SS.
  A tak poważnie to tych dwóch leszczy mogą wrobic we wszystko ,łacznie z zamachem na Dzipi2 i nie wane że ich wtedy na świecie nie było. Amerykańskie zdebilałe bydło wszystko kupi.
  Elitarna grupa przesłuchująca półżywego chłopaka niczym się nie będzie rózniła od ekip z Alei Szucha w 1943. Podobna prowinencja. Oświadczeni z ust obesturmfuhrera SS der polizei vom Boston są o kant dupy potłuc. Mógł powiedziec też że dwóch młodocianych leszczy trzymało na chacie bombe atomową.
  Głupki z tego forum to kupią.

 • breslavia

  Oceniono 11 razy -3

  Ciekawe ile procent ludzi wierzy w te bzdury, czyli oficjalną wersję podawana przez media.

 • markusv

  Oceniono 24 razy 4

  Przygotowywali sie do gwaltow tez. Nawet mieli juz gotowy sprzet!! Do tej pory nie przedstawiono JEDNEGO wiarygodnego dowodu, ze to ci dwaj bawili sie garnkami. Ale tak jest wygodniej dla zasranych gliniarzy. Winnych maja, a prawda tak ich obchodzi jak naszego Maciara!!

 • x2p

  Oceniono 32 razy 6

  A dlaczego polskie media nie piszą Dżochar C. i Tamerlan C. Czy tylko polscy bandyci są chronieni? I dlaczego pokazują ich wizerunek? Czy dlatego że są Amerykanami? Czy w Polsce mamy amerykańskie prawo zezwalające na publikacje przestępców?

 • jack20

  Oceniono 29 razy -3

  Pie...ijcie sie w swoje zakute lby. Amerykanie szykuja zaostrzenie kontroli spoleczebstw. Dlategopotrzebne te zamachy pod tzw. falszywa flaga. 9.11 sie klania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje