Syryjczycy na plakacie: Współczujemy Bostonowi. Ale mamy tak codziennie. Boston odpowiada zdjęciem

- Podczas zamachu w Bostonie ludzie mogli zobaczyć to, co u nas wydarza się codziennie - głosi napis na plakacie, który trzymają Syryjczycy. Podobny można było zobaczyć na antyrządowej demonstracji w mieście Kafr Anbel. Mieszkańcy Bostonu odpowiedzieli swoim plakatem.
Zdjęciem dzielą się użytkownicy Facebooka i Twittera. Jest to zestawienie dwóch ręcznie przygotowanych banerów. Jeden to wiadomość od Syryjczyków, pokazująca, że dramat, który wstrząsnął światem, jest taki sam jak ten, którego oni i ich bliscy doświadczają na co dzień. A dramat wojny w Syrii nie trafia codziennie na jedynki największych mediów, nie jest tak nagłaśniany jak zamachy w Bostonie. - Składamy kondolencje - piszą Syryjczycy. Plakat mieli m.in. na antyrządowej demonstracji w mieście Kafr Anbel:W sieci pojawiła się odpowiedź. - Przyjaciele z Syrii, mamy nadzieję, że w końcu zapanuje u was pokój, a wasze rodziny będę bezpieczne. Boston - odpowiadają ludzie na zdjęciu zrobionym na jednej z bostońskich ulic.

Dlaczego akurat USA?

Informacje o zamachu w Bostonie przez kilka dni były eksponowane na czołowych miejscach polskich i światowych mediów. Mimo że nie było to najbardziej tragiczne wydarzenie tych dni. W tym samym czasie, w serii zamachów w Iraku, zginęło 55 osób, a ponad 300 zostało rannych. Z kolei dzisiaj w Ghanie, w wyniku wypadku w kopalni, zginęło 17 osób.

Te informacje nie przebiły się jednak na jedynki. Dlaczego? - Kulturowy dystans między nami a Amerykanami jest mniejszy niż między nami a np. muzułmanami. A jeden "nasz" równa się dziesięciu "obcym". Są dla nas ważniejsi, bo bardziej się z nimi identyfikujemy - mówił w rozmowie z TOK FM prof. Bogdan Wojciszke z SWPS.

Więcej o:
Komentarze (11)
Syryjczycy na plakacie: Współczujemy Bostonowi. Ale mamy tak codziennie. Boston odpowiada zdjęciem
Zaloguj się
 • jawa03

  Oceniono 6 razy 4

  Mają tak codziennie bo w ich kraju ponad 95% to muzułmanie.

 • mirawayne

  Oceniono 11 razy 3

  Właśnie to co było w Boston to w Izraelu mieli na co dzień dopóki nie zbudowali mur żeby zatrzymać terror Islamski Palestyński a teraz Palestyńczycy maja wielkie żale ze nie maja dostępu do mordowania Izraelczyków, W USA i wszędzie muszą się uczyć z Izraela jak sobie dać rade z tymi fanatykami Islamu bo maja najwięcej doświadczenia.Pozamykać im Moski, i sale modlitwy i powyganiać ich religijnych przedstawicieli którzy myją mózgi. Bo właśnie w moskach ich tam uczą, W Polsce tez budują coraz więcej domów modlitwy tylko nie tylko modlą się tam, uczą ich teza jak nas wymordować w imię Islamu i ich biblii Koran.Bo tak uczy koran.

 • mirawayne

  Oceniono 9 razy 3

  W Syrii Muzułmanie morduj swoich w Islamie w Boston był zamach Islamski na spoleczosc nie Muzułmanska w imię Islamu. Co za głupie porównanie.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 12 razy -6

  A jeden "nasz" równa się dziesięciu "obcym". - wymienię jednego Niemca na dziesięciu żydów.

 • ulebyk

  Oceniono 33 razy 7

  Międzynarodowe bandziorstwo finansowane przez USA, UK i Izrael zrobiło w Syrii krwawą łaźnie a koszerne gadzinówki w stylu GW przedstawiają ich jako tych dobrych.
  Na pohybel bandzie morderców finansowanych z Tel Awiwu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX