Kaczyński: Rząd straszliwie boi się stracić władzę. Trzeba chronić proces liczenia głosów

21.04.2013 15:09
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w ramach swojego objazdu po Polsce przyjechał do Bełchatowa. Na spotkaniu z mieszkańcami przekonywał, że Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Stwierdził też, że katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona dopiero wtedy, gdy zmieni się władza.
Według Jarosława Kaczyńskiego zmiana władzy w Polsce może zostać dokonana za pomocą kartki wyborczej, ale trzeba tych wyborów przypilnować.

- Ci, którzy dziś rządzą, straszliwie się boją utraty władzy, boją się odpowiedzialności za to, co wyczyniali w Polsce przez ostatnie lata - mówił Kaczyński. Jego zdaniem trzeba stworzyć "ruch ochrony wyborów, bo bez tego możemy być bardzo zaskoczeni". Trzeba chronić każdą komisję obwodową, trzeba chronić proces obliczania głosów na wszystkich szczeblach - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.Kaczyński: "Tylko razem wygramy". Węgry wzorem

Kaczyński zaapelował do swoich sympatyków, aby angażowali się w tę ideę, bo "Polska nie zmieni się sama, może się zmienić dzięki ich poparciu, kiedy przyjdzie głosować i pilnować tych wyborów, ale także poparciu później". Podał przykład - Węgry. Ocenił, że Budapeszt prowadzi obecnie odważną politykę, mając "wielkiego przywódcę", który może zwołać w Budapeszcie setki tysięcy ludzi gdy przychodzą trudne chwile - i z tym się zarówno liczą na Węgrzech, jak i w Brukseli.

- Tylko razem możemy w Polsce odnieść prawdziwe zwycięstwo - powiedział Kaczyński.

Szef PiS: Wiemy, jak stworzyć 1,2 mln miejsc pracy

Wcześniej zwrócił uwagę, że polityka społeczna i gospodarcza prowadzona przez obecny rząd - "nie jest jedyną". Przypomniał, że PiS ma swoje, gotowe rozwiązania i zapewniał, że jego partia wie, jak stworzyć 1,2 mln miejsc pracy, uzdrowić służbę zdrowia i wyprowadzić kraj z kryzysu. Nie zapomniał też o problemie emerytur. Według niego każdy powinien mieć prawo wyboru między ZUS a Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Nie wykluczył, że potrzebne jest w tej sprawie referendum.

Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za powrotem do ZUS i solidarności społecznej. OFE nazwał wielkim oszustwem i rabunkiem. Przypomniał, że jedną z propozycji PiS jest nowy system podatkowy, w którym sprawiedliwe podatki będą płacić wszyscy. Stwierdził też, że nie można dopuścić do prywatyzacji służby zdrowia, bo prywatyzacja to "szukanie jedynie zysków".

"Katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona, dopiero gdy zmieni się władza"

Mieszkańcy Bełchatowa pytali szefa Prawa i Sprawiedliwości m.in. o prywatyzację miejscowej kopalni węgla brunatnego, jak i elektrowni. Kaczyński jasno odparł, że jest temu przeciwny. Nie zgadza się też z planami resortu edukacji, by wysłać sześciolatki do szkół, uważa natomiast, że gimnazja powinny zostać zlikwidowane.

Pytany o katastrofę smoleńską Kaczyński oświadczył, że wyjaśniona zostanie ona dopiero wtedy, gdy zmieni się władza.

Zobacz także
Komentarze (519)
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 624 razy 458

  może i wiecie panie kartofel :)
  sęk w tym czy powiecie...
  (chodzą słuchy,że to będą prace przy budowie pomników brata w każdym polskim siole )

 • kongreszydowski

  Oceniono 518 razy 388

  Drogi Jarku, biorac pod uwage wasze umiejetnosci liczenia ilosci zamachow oraz osob, ktore zamach ow przezyly, mozna miec watpliwosci czy potraficie policzyc do 1,2 mln

 • dorjacp

  Oceniono 443 razy 343

  Krótko mówiąc - trzeba zgłosić do prokuratory, że pan Jarosław K. oskarża rząd o fałszerstwo wyborcze.
  Albo że posiada i ukrywa dowody na takie fałszerstwo.

 • miroslawa133

  Oceniono 415 razy 319

  Tylko 1,2 mln ? A ja myślałam, że 3 mln, tyle co wcześniej obiecanych mieszkań.

 • pogostarek

  Oceniono 313 razy 215

  Jak imbecyl dojdzie do władzy zapełnią się wiezienia.Dobrze ze do władzy nigdy nie dojdzie, 1/3 idiotów którzy na niego zagłosują to na szczęście za mało.

 • milorex10

  Oceniono 331 razy 175

  Towarzyszu Kaczyński, coś tam wiecie, może nawet dużo, ale wasz czas już minął. Od 3 lat sprzedajecie Polakom polityczny kit odnośnie Smoleńska, co nie nastawia mnie do was przyjaźnie. Myślę, że najlepiej dla Polski byłoby, gdybyście odeszli i dali szansę innym, bardziej udanym politykom. Wtedy i tego tchórza i niezdarę Tuska można byłoby usunąć z polityki. Kaczyński i Tusk to najgorsze, co mogło spotkać Polskę od 1989 roku.

 • vomitorium1

  Oceniono 224 razy 140

  " ... bo prywatyzacja to "szukanie jedynie zysków"."
  prywatyzacja to " wzrost efektywności "
  - // - to "podniesienie jakości usług "
  - // - to "wspieranie nowych przedsięwzięć"
  - // - to "niesubsydiowanie źle działających przedsiębiorstw"
  - // - to "odpartyjnienie zarządów przedsiębiorstw"
  itd itp
  (wyliniały komuchu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje