Kaczyński: Rząd straszliwie boi się stracić władzę. Trzeba chronić proces liczenia głosów

21.04.2013 15:09
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w ramach swojego objazdu po Polsce przyjechał do Bełchatowa. Na spotkaniu z mieszkańcami przekonywał, że Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Stwierdził też, że katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona dopiero wtedy, gdy zmieni się władza.
Według Jarosława Kaczyńskiego zmiana władzy w Polsce może zostać dokonana za pomocą kartki wyborczej, ale trzeba tych wyborów przypilnować.

- Ci, którzy dziś rządzą, straszliwie się boją utraty władzy, boją się odpowiedzialności za to, co wyczyniali w Polsce przez ostatnie lata - mówił Kaczyński. Jego zdaniem trzeba stworzyć "ruch ochrony wyborów, bo bez tego możemy być bardzo zaskoczeni". Trzeba chronić każdą komisję obwodową, trzeba chronić proces obliczania głosów na wszystkich szczeblach - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.Kaczyński: "Tylko razem wygramy". Węgry wzorem

Kaczyński zaapelował do swoich sympatyków, aby angażowali się w tę ideę, bo "Polska nie zmieni się sama, może się zmienić dzięki ich poparciu, kiedy przyjdzie głosować i pilnować tych wyborów, ale także poparciu później". Podał przykład - Węgry. Ocenił, że Budapeszt prowadzi obecnie odważną politykę, mając "wielkiego przywódcę", który może zwołać w Budapeszcie setki tysięcy ludzi gdy przychodzą trudne chwile - i z tym się zarówno liczą na Węgrzech, jak i w Brukseli.

- Tylko razem możemy w Polsce odnieść prawdziwe zwycięstwo - powiedział Kaczyński.

Szef PiS: Wiemy, jak stworzyć 1,2 mln miejsc pracy

Wcześniej zwrócił uwagę, że polityka społeczna i gospodarcza prowadzona przez obecny rząd - "nie jest jedyną". Przypomniał, że PiS ma swoje, gotowe rozwiązania i zapewniał, że jego partia wie, jak stworzyć 1,2 mln miejsc pracy, uzdrowić służbę zdrowia i wyprowadzić kraj z kryzysu. Nie zapomniał też o problemie emerytur. Według niego każdy powinien mieć prawo wyboru między ZUS a Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Nie wykluczył, że potrzebne jest w tej sprawie referendum.

Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za powrotem do ZUS i solidarności społecznej. OFE nazwał wielkim oszustwem i rabunkiem. Przypomniał, że jedną z propozycji PiS jest nowy system podatkowy, w którym sprawiedliwe podatki będą płacić wszyscy. Stwierdził też, że nie można dopuścić do prywatyzacji służby zdrowia, bo prywatyzacja to "szukanie jedynie zysków".

"Katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona, dopiero gdy zmieni się władza"

Mieszkańcy Bełchatowa pytali szefa Prawa i Sprawiedliwości m.in. o prywatyzację miejscowej kopalni węgla brunatnego, jak i elektrowni. Kaczyński jasno odparł, że jest temu przeciwny. Nie zgadza się też z planami resortu edukacji, by wysłać sześciolatki do szkół, uważa natomiast, że gimnazja powinny zostać zlikwidowane.

Pytany o katastrofę smoleńską Kaczyński oświadczył, że wyjaśniona zostanie ona dopiero wtedy, gdy zmieni się władza.

Zobacz także
Komentarze (519)
Kaczyński: Rząd straszliwie boi się stracić władzę. Trzeba chronić proces liczenia głosów
Zaloguj się
 • ryllaa

  0

  Ku opamiętaniu sie tych, którym marzy się władza PiS-nazistów! www.tokfm.pl/blogi/zboralski/2013/05/dokument_z_przyszlosci_ku_opamietaniu_sie_tych_ktorym_marzy_sie_wladza_pisnaz

 • zyks

  0

  "Ci, którzy dziś rządzą, straszliwie się boją utraty władzy, boją się odpowiedzialności za to, co wyczyniali w Polsce przez ostatnie lata - mówił Kaczyński.". Taa. Tusk ze strachu co kwadrans do kibla lata...

 • gbgb26

  0

  oj tam oj tam nie ma za wielu idiotów w Polsce tak naprawdę więc nie będzie miał dużo do liczenia.Parę starych babć takiej liczy mu nie zapewni.

  Ja tam na Palikocura zagłosuję

 • sigm_0

  Oceniono 2 razy 0

  kurde, świr

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  Kaczyński już dziś wie, ze nie wygra więc przynajmniej zasłoni swoją nieudaczność niby spiskiem i niby oszustwem przy urnach, żeby na kompletnego frajera nie wyjść w PiSie. Więcej...on nie chce wygrać....jemu tak jest bardzo dobrze bo nic robić nie trzeba...jakby wygrał przestałby być postrzegany jako biedny, ofiara, ludzie by sie przekonali że na stołku jest taki sam jak ci, którzy dziś na nim siedzą....a tak można się użalać nad sobą i budzić współczucie, jak się jest u władzy...współczucie sie kończy;)

 • klan_fan

  0

  A gdzie moje mieszkanie p. prezesie. Miało być 3 mln? Obiecanki cacanki. Wszystko wiecie, umiecie...tylko wygrać nie....

 • cob22

  Oceniono 3 razy 1

  A czego ty sie boisz kurduplu ?
  Moze prawdy w nagraniach rozmowy telefonichnej z bratem przed wypadkiem samolotu ?
  Dziwie sie ze ktokolwiek jeszcze tego obleda slucha.

 • septembero13

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wygracie. Ludzie ponad wszystko cenią spokój i rozwagę a wam jej brakuje, mimo głoszenia ambitnych programów. Nie odpowiada mi retoryka Kaczyńskiego. Pociąga ludzi słabych lub pałających żądzą zemsty. To nie wróży dobrze a racze bardzo źle.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 0

  kaczor strasznie się boi że znowu nie wygra wyborów,tak kartoflu boisz się tego panicznie...............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje